Małopolska Agroturystyka

Zapraszamy do wypoczynku na Małopolskiej wsi – urokliwe krajobrazy, ciekawi ludzie, żywy folklor, tradycja i małopolskie przysmaki kuchni regionalnej.Wypocznijmy w otoczeniu zieleni pól i łąk, z dala od zgiełku miast, otuleni zapachami siana i kwitnących sadów, gdzie ciszę zakłóca najwyżej pianie koguta. W małopolskiej wsi, gdzie na szukających odpoczynku gości czekają małopolskie gospodarstwa agroturystyczne. Oferują wypoczynek w komfortowych warunkach, w zgodzie z naturą oraz serwując przysmaki prawdziwej, domowej kuchni regionalnej.

W trosce o komfort naszych turystów udostępniamy Państwu bazę Małopolska Agroturystyka zawierającą wybrane gospodarstwa agroturystyczne w Małopolsce rekomendowane przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej "GG". Obiekty zostały zweryfikowane i oznaczone słoneczkami (od 1 do 3), co gwarantuje odpowiedni standard obiektu.

Dodatkowo obiekty zostały podzielone na dwa rodzaje Wypoczynek na wsi oraz Wypoczynek u rolnika. Jest to dodatkowa wskazówka dla turystów poszukujących wypoczynku w obiektach na wsi, w których można zobaczyć zwierzęta hodowlane, rozkoszować się posiłkami domowymi przygotowywanymi na bazie produktów wiejskich, czy zbieranych wprost z przydomowych ogrodów warzywnych, czy aktywnie uczestniczyć w zajęciach w gospodarstwie rolnym (sianokosy, prace w ogrodzie, zbieranie ziół, tradycyjny wyrób masła czy sera, pieczenie chleba lub smażenie konfitur etc.).

Zapraszamy do serwisu Małopolska Agroturystyka w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej (MSIT) 
www.agroturystyka.visitmalopolska.pl
• Baza obiektów rekomendowanych Małopolska Agroturystyka
• Specjalizacje – Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami, Małopolska Wieś dla dzieci, Małopolska Wieś dla seniorów
• Ciekawostki i inne atrakcje – Małopolski Szlak Winny, Małopolski Szlak Rzemiosła Tradycyjnego, Małopolski Smak 
 

 

 
 
Polecamy
Szlak o wdzięcznej nazwie „Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami” tworzą 22 atrakcyjnie położone obiekty agroturystyczne, staranie wybrane spośród licznych gospodarstw agrotu-rystycznych z Małopolski, wyspecjalizowane w zakresie uprawy i szerokiego wykorzystania ziół.
Szlak pod nazwą „Małopolska Wieś dla Dzieci” tworzy 16 gospodarstw agroturystycznych, dysponujących infrastrukturą, umożliwiającą aktywne, urozmaicone, a przede wszystkim bezpieczne spędzenie czasu dzieciom w różnym wieku, jak również ich rodzicom.
Rok 2012 został ogłoszony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Z tej okazji, na zwieńczenie tego roku, w Małopolsce powstała specjalna oferta wypoczynku na terenach wiejskich skierowana właśnie dla seniorów. "Małopolska Wieś dla Seniorów", to oferta przygotowana specjalnie do osób starszych. Zostało wybranych 15 gospodarstw na terenach wiejskich w Małopolsce, które prowadzą ludzie otwarci, serdeczni, chętnie spędzający czas ze swoimi gośćmi.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska Agroturystyka