Kalendarium
 
2014-08-06 - 2015-08-31
W środę, 6 sierpnia 2014 roku, w setną rocznicę wymarszu 1 Kompanii Kadrowej, w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, przy al. 3 Maja 1 w Galerii Broń i Barwa w Polsce otwarta zostanie wystawa poświęcona Legionom Polskim. Wystawa potrwa do koca sierpnia 2015 roku.
2014-09-03 - 2014-09-05
Już po raz czternasty zapraszamy do Krakowa na międzynarodowy festiwal, na którym jak co roku będziemy mieli okazję posłuchać muzyki w wykonaniu młodych, utalentowanych artystów z kraju i zagranicy. Festiwal odbędzie się w dniach 3-5 września. Koncerty są bezpłatne.
2014-09-03 - 2014-09-07
Edurne Pasaban – pierwsza zdobywczyni Korony Himalajów – będzie gwiazdą tegorocznych, 10. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w Zakopanem w dniach 03 – 07 września.
2014-09-03 - 2014-09-07
Setki miłośników gór, wyjątkowi goście, w tym Edurne Pasaban – pierwsza kobieta, która zdobyła Koronę Himalajów, oraz najlepsi polscy himalaiści zarówno młodego pokolenia, jak i złotej epoki polskiego himalaizmu. To chyba wystarczająca zachęta do udziału w zbliżających się jubileuszowych 10. Spotkań z Filmem Górskim! Zapraszamy w dniach 3-7 września (środa - niedziela) do Zakopanego. Można rezerwować bilety na tę imprezę.
2014-09-06 godz. 12:00

Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie włącza się w ogólnopolską akcję publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Zapraszamy w sobotę 6 września  o godz.12.00, scena plenerowa NCK

 
 
Kalendarzyk
select
select
select
Polecamy
Twierdza Kraków, krakowskie Oleandry, ocalałe ślady okopów i innych umocnień polowych, czy obiekty wojskowe to ślady I Wojny Światowej na które natrafiamy w Małopolsce. Teraz możemy podążyć ich szlakiem dzięki powstaniu nowego Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w Małopolsce. Jego uruchomienie było możliwe dzięki wparciu finansowemu z funduszy unijnych.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Tutaj znajduje się ewidencja obiektów hotelarskich marszałka województwa małopolskiego oraz wykaz organizatorów turystyki i pośredników turystycznych, a także wykaz organizatorów szkoleń przewodników turystycznych i pilotów wycieczek.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Kalendarium