Wydarzenia
 
2014-08-19
Już w najbliższym czasie do budynku Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego `SOLARIS` przy Uniwersytecie Jagiellońskim, w którym instalowany jest synchrotron dotrze pierwszy z 12 bloków elektromagnesów, które są najważniejszym elementem pierwszego w Polsce synchrotronu - unikalnego urządzenia badawczego.
2014-08-19
Muzeum będzie mieć swoją nową siedzibę w dawnej strażnicy granicznej. Zapraszamy na uroczyste otwarcie muzeum: 23 sierpnia 2014 ( sobota). O godz. 11. 15 spod Dolnej Stacji Kolejki Linowej na Palenicę w Szczawnicy wyruszy barwny korowód dorożek z kapelami, zespołami i gośćmi.
2014-08-19
W ramach rozgrzewki przed tegorocznym Marszem Jamników Radio Kraków zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą sweet focię z jamnikiem. Jubileuszowa, 20-sta edycja Marszu odbędzie się w niedzielę 7 września na Rynku Głównym w Krakowie.
2014-08-19
Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości to wyjątkowa szansa dla małopolskich doktorantów na wygranie nawet 20 000 złotych! Co należy zrobić aby włączyć się w walkę o nagrody? Przede wszystkim wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością. No i oczywiście należy opracować biznesplan, tym razem wpisujący się już w nową Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 1 września!
2014-08-19
Zapraszamy na wystawę malarstwa Haliny Kaźmierczak o Jadwidze Andegaweńskiej, która odbędzie się w Muzeum Ziemi Bieckiej w Bieczu. Wernisaż wystawy w najbliższą sobotę 23 sierpnia o godz. 18.
2014-08-19
Zbierz drużynę, zabierz rodzinę oraz znajomych i weź udział w Myślenickim grillowaniu, które odbędzie się na górze Chełm w najbliższą niedzielę 24 sierpnia. Początek o godz. 14. Organizatorzy zapowiadają atrakcje dla kulinarnych mistrzów, poszukiwaczy nagród, amatorów fotografii oraz wielbicieli zmagań sportowych
2014-08-19
Jak zapowiadają drogowcy prace na autostradzie A4 na odcinku Tarnów – Dębica są już na finiszu. Dla kierowców oznacza to, że już w październiku pojadą tą trasą w obu kierunkach autostrady.
2014-08-19
DevDay – to wyjątkowe spotkanie pasjonatów programowania z udziałem światowej sławy autorytetów z branży informatycznej. Konferencja odbędzie się w Krakowie 26 września. Udział jest bezpłatny, ale wstęp możliwy jest wyłącznie na podstawie biletu wstępu. Organizatorzy udostępnili właśnie pierwszą turę biletów na czwartą już edycję tej konferencji.
2014-08-18
Byłeś w Chinach i chcesz się podzielić swoimi fotografiami? Znalazłeś chińskie inspiracje w Polsce? Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w III edycji konkursu fotograficznego "W Chinach i o Chinach".. Najlepsze zdjęcia mają szansę na nagrody o łącznej wartości 5000 zł oraz wystawę, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie w październiku 2014 roku. Prace można nadsyłać do poniedziałku 15 września.
2014-08-18
Willa Koliba w Zakopanem zaprasza na trzydniowy cykl spotkań poświęconych rodzinie Czartoryskich. Wydarzenia są związane z finisażem wystawy Photo Classeur Adama i Jadwigi Czartoryskich. Zapraszamy od wtorku 19 do czwartku 21 sierpnia. Godz. 18. Wstęp wolny.
2014-08-18
Przedwojenne świadectwa szkolne, spisy żydowskich sklepów, przedsiębiorstw, zakładów usługowych, przepustki dla zamkniętych w getcie Żydów, listy osób wyznaczanych do przymusowych prac czy kenkarty – to wszystko znajdą Tarnowianie i turyści w starym biurku stojącym w podcieniu tarnowskiego Rynku. To pomysł na nową wystawę w tym mieście.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Twoja jednostka straży pożarnej ma u siebie strażaka, który zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie? Teraz możecie zgłosić go do konkursu „Strażak Roku Województwa Małopolskiego”. Konkurs prowadzony jest przez cały rok.
Jubileuszowa, dziesiąta już  wyprawa będzie pełna niespodzianek. Od Wieliczki, przez Wadowice, Oświęcim, Tarnów, Miechów, Nowy Targ i Stary Sącz rozciąga się trasa kulinarnych doznań. Wytyczają ją niezwykłe aromaty i tradycyjne smaki. Już niedługo wyruszamy w drogę dziesiąty raz! Start 8 czerwca w Wieliczce.
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości to wyjątkowa szansa dla małopolskich doktorantów na wygranie nawet 20 000 złotych! Co należy zrobić aby włączyć się w walkę o nagrody? Przede wszystkim wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością. No i oczywiście należy opracować biznesplan, tym razem wpisujący się już w nową Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 31 sierpnia!
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Ta impreza to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza. Impreza trwa przez całe wakacje i potrwa aż do października
W całej Małopolsce trwają Małopolskie Pikniki Europejskie, które przybliżają mieszkańcom naszego regionu czym są Fundusze Europejskie, jak wiele projektów udało się zrealizować w ostatnim 10-leciu dzięki wykorzystaniu wsparcia unijnego, a także jak pozyskać dotacje w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
Nie tylko Kraków, ale także między innymi Sękowa, Limanowa, Wapienne czy Gorlice to miejsca ważnych wydarzeń związanych z I wojną światową. W związku z 100. rocznicą jej wybuchu upamiętniamy te miejsca szczególnymi wydarzeniami.
II Festiwal Muzyki EMANACJE to 40 koncertów kameralnych, symfonicznych, chóralnych, recitale i koncerty jazzowe odbywające się na przestrzeni całego lata w najpiękniejszych zakątkach Małopolski. Zapraszamy! Tutaj znajdziesz szczegółowy program koncertów.
Trwa głosowanie w 15 edycji Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. W tej akcji to każdy może zdecydować o tym jakie miejsca dopiszemy do turystycznych odkryć naszego regionu. Głosowanie trwa do czwartku, 4 września.
Organizujecie u siebie ciekawe imprezy, wydarzenia, półkolonie – wszytko co jest dedykowane dzieciom w czasie wakacji? Zgłoście się do redakcji Wrót Małopolski, a my informacje o tych wydarzeniach umieścimy w specjalnym wakacyjnym serwisie. Dzięki temu rodzicom i ich pociechom będzie łatwiej zorganizować czas wakacji. Warunek – wszystkie muszą mieć miejsce w Małopolsce.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski