Wydarzenia
 
2014-11-25
W dniu 24 listopada 2014 r. w Krakowie w Sali konferencyjnej Cechu Rzemiosł Spożywczych odbyło się szkolenie poświęcone znakowaniu środków spożywczych w kontekście zmian wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Szkolenie zorganizowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rozwoju Gospodarczego.
2014-11-25
Przed nami ostatni tydzień wystawy drzeworytów ludowych z kolekcji Józefa Gwalberta Pawlikowskiego zachowanej we Lwowie. Z tej okazji Muzeum Etnograficzne w Krakowie przygotowało specjalny program wydarzeń kończących wystawę – w weekend, 29 i 30 listopada.
2014-11-25
W sobotę, 15 listopada koncertem finałowym zakończył się organizowany po raz siódmy międzynarodowy Festiwal GRUPA AZOTY JAZZ CONTEST - jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych organizowanych w Tarnowie i Małopolsce.
2014-11-25
Czy przyszłość literatury brazylijskiej w Polsce leży w odnajdywaniu zapomnianych śladów obecności czy w ustanawianiu nowego porządku? Jak rysuje się jej sytuacja na tle innych literatur portugalskiego kręgu językowego? Czy popularność różnych przejawów kultury brazylijskiej – samby, capoeiry, kultu piłki nożnej itd. – oraz estetyzacja przemocy w brazylijskim kinie sprzyja, czy może blokuje rozbudzenie ciekawości czytelniczej? Co wiemy o literaturze brazylijskiej? Czy sytuacja literatury polskiej w Brazylii jest analogiczna?
2014-11-24

The Department of Education of the Basque Government (Spain) is the institution coordinating the project - a state institution that supervises controls and evaluates the school system, regarding students, teachers and the system itself in order to improve its quality and results, called “Evaluation of school leadership and teaching  practice”.

2014-11-20
W środę 26 listopada o godz. 17.00 w auli wykładowej Kliniki im. prof. Andrzeja Szczeklika (Kraków, Skawińska 8) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Koncertów Przy Białym Fortepianie. Wystąpią Dariusz Kowalski (recytacje) i Joachim Mencel, który na białym fortepianie profesora Szczeklika i na lirze korbowej zagra własne kompozycje do utworów Cypriana Kamila Norwida.
2014-11-20
Od połowy listopada do 10 grudnia w całej Małopolsce prowadzona będzie kampania społeczna zachęcająca mieszkańców regionu do poprawy szeroko rozumianych kontaktów międzyludzkich. Akcja jest odpowiedzią na niepokojące badania socjologiczne pokazujące, iż żyjemy w coraz większej społecznej izolacji.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Najważniejsze są organizacje stawiające na aktywność prospołeczną! To nic nowego?! A jednak! Wiele organizacji społecznych po prostu nie istnieje w naszej świadomości! A powinny! Konkurs o Nagrodę „Kryształy Soli” podkreśla wartość organizacji, wzmacnia ich wizerunek oraz co najważniejsze docenia ich pracę = codzienny wysiłek w niesieniu pomocy innym!
Jesteś liderem stowarzyszenia, fundacji, a może członkiem wybranej organizacji społecznej? Być może  sam podejmujesz działania na rzecz innych, o których nikt dotąd nie słyszał? Jeśli nie jest Ci obca pomoc udzielana innym osobom oraz znasz osoby, które bezinteresownie tę pomoc niosą - to właśnie CIEBIE szukamy! Naprawdę! Twoje działania oraz działania osób w Twoim otoczeniu zasługują na szczególną uwagę!
Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza na debatę FORUM PRZESTRZENI. MAŁOPOLSKA, która odbędzie się 4 grudnia 2014 roku, godz. 9.00 – 18.30, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Setki państw, tysiące partnerów, miliony uczestników. Także w Małopolsce kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości! Już 17-23 listopada 2014 w kilkunastu miastach i miasteczkach Małopolski! Sprawdź, co ciekawego dzieje się w Twoim mieście.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski