Wydarzenia
 
2015-08-28
Lato pełne jest atrakcji. Po kąpielach słonecznych i wodnych oraz  intensywnym zwiedzaniu warto zrelaksować się przy dźwiękach dobrej muzyki, a taką oferują koncerty „Popołudnie ze Straussem” . 30 sierpnia 2015 r. o godz. 16.00 na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce odbędzie się kolejny koncert z tegorocznego cyklu organizowanego przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.
2015-08-28
Zespół HEY będzie gwiazdą Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” w Dobczycach. 30 sierpnia na scenie pod zaporą zagrają też Paulina Bisztyga, Big Band Dobczyce i Hatbreakers. Koncerty to tylko część atrakcji, które wraz z Festiwalem zawitają do Dobczyc.

2015-08-28
Koniec wakacji warto zaplanować w Krakowie! 29 i 30 sierpnia swoje kroki koniecznie trzeba skierować w stronę Kazimierza, na plac Wolnica. Będzie pysznie! A to za sprawą zakończenia tegorocznej kulinarnej podróży po regionie.
2015-08-28
Gimnazjum w Zębie należy do Rodziny ponad 1300 Szkół noszących  imię Jana Pawła II. Przyjęcie patronatu najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata w sposób szczególny odbyło się, gdy przedstawiciele szkolnej społeczności gimnazjalnej 7 listopada 2001 r. podczas spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II otrzymali błogosławieństwo wraz z ojcowskim napomnieniem „Sprawujcie mi się dobrze”.

2015-08-27
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju prowadzi cykl wydarzeń edukacyjno-informacyjnych, których celem jest prezentacja korzyści z realizacji Programu Polska Cyfrowa. Szybki dostęp do Internetu w całym kraju, liczne e-usługi, stały dostęp do informacji publicznej w sieci czy rozwój cyfrowych umiejętności Polaków to główne cele Programu, które zostaną zaprezentowane podczas multimedialnych pokazów realizowanych w technologii trójwymiarowej (tzw. mapping 3D).
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Zobacz co ciekawego wydarzy się w Twojej okolicy podczas wakacji 2015! Zapraszamy do zapoznania się ze specjalną ofertą zajęć dla dzieci i młodzieży,  przygotowaną przez małopolskie instytucje.
Małopolska została Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016. Ten prestiżowy tytuł to nagroda Komitetu Regionów przyznawana tym regionom, które przedstawiły najbardziej przyszłościowe w Europie wizje rozwoju przedsiębiorczości. Żaden polski region nie otrzymał jeszcze tego wyróżnienia. Nagrodę odebrał w Brukseli marszałek Marek Sowa.
Wejdź i sprawdź najciekawsze wydarzenia oraz relacje sportowe z regionu.
Dzieje się w Małopolsce
Jesienią tego roku rusza kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ŚTP) w Małopolsce. Co to oznacza? W jednym tygodniu, setki partnerów i tysiące uczestników wezmą udział w szkoleniach, seminariach, warsztatach, konkursach oraz spotkaniach z przedstawicielami biznesu. Wspólnie będziemy poruszać się po zagadnieniach i dobrych  praktykach ze świata biznesu. Dowiemy się m.in. o tym jak rozpocząć swoją własną działalność, skąd pozyskać środki na jej rozwój, a także co zrobić, aby skutecznie wejść na rynki zagraniczne.
29 sierpnia zapraszamy na najbliższą edycja Targów. Jak co miesiąc na krakowskim Kazimierzu odbywają się Targi Plac Nowy. Edycja 29/08/15 pod hasłem Witaj Szkoło! // Jesienne kolekcje. Dzieci znajdą akcesoria i przybory szkolne, plecaki oraz torby, a dla zainteresowanych modowymi trendami oraz biżuterią pojawią się już kolekcje jesienne. Jako przekąskę będzie można spróbować przepysznych ryżowych onigiri od YUME oraz pokrzepić się aromatyczną kawą od ESPRESSO BIKE.
Trwa nabór scenariuszy do konkursu na najlepsze scenariusze filmowe pn. „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa”, w dwóch kategoriach: scenariusz filmu fabularnego i dokumentalnego. Scenariusze zgłaszane do Konkursu należy przesyłać w terminach: do dnia 31 sierpnia 2015 roku w przypadku scenariuszy filmów dokumentalnych oraz do dnia 30 września 2015 roku w przypadku scenariuszy filmów fabularnych.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski