Wydarzenia
 
2015-08-27
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju prowadzi cykl wydarzeń edukacyjno-informacyjnych, których celem jest prezentacja korzyści z realizacji Programu Polska Cyfrowa. Szybki dostęp do Internetu w całym kraju, liczne e-usługi, stały dostęp do informacji publicznej w sieci czy rozwój cyfrowych umiejętności Polaków to główne cele Programu, które zostaną zaprezentowane podczas multimedialnych pokazów realizowanych w technologii trójwymiarowej (tzw. mapping 3D).
2015-08-27
Starostwo Powiatowe w Bochni w dniach 5 i 6 września br. organizuje "Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego". Wydarzenie to przybrało już charakter cykliczny, a jego ideą jest udostępnienie mieszkańcom i turystom najciekawszych obiektów i miejsc znajdujących się na terenie Powiatu. Są to miejsca na co dzień niedostępne, bądź takie których zwiedzanie wiąże się z opłatami.
2015-08-27
Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem w tym roku chcą w sposób szczególny odwołać się do jego początków i nieco zapomnianych już korzeni, przypominając o „Święcie Gór”, które odbyło się 80 lat temu w pierwszych dniach sierpnia. Temu wyjątkowemu Jubileuszowi poświęcony będzie 27 sierpnia. Jeden festiwalowy dzień wypełni specjalnie przygotowany program zakończony „Hołdem górom”.

04 września 2015 - 10 stycznia 2016
2015-08-27
Wraz z otwarciem nowej siedziby Cricoteki przy ul. Nadwiślańskiej, w Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora przy ul. Siennej 7/5 ruszył cykl wystaw prezentujących unikalną kolekcję rysunków Tadeusza Kantora. Według projektu Kantora przeprowadzono adaptację wnętrza na cele galerii, w której miała być prezentowana kolekcja rysunków. Została ona skompletowana osobiście przez autora z bogatej spuścizny 289 prac, posegregowana w czterdzieści grup odpowiadających kolejnym etapom jego twórczości i opatrzona tytułami.

Rynek Sztuki Młodych
2015-08-26
Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie zaprasza do udziału w wydarzeniu poświęconym twórczości młodych artystów pod nazwą Rynek Sztuki Młodych. Do udziału zaproszeniu są malarze, rzeźbiarze, graficy, fotograficy, designerzy, twórcy intermediów. Otwarta formuła rynku, umożliwi artystom i projektantom, dotarcie do szerokiego grona odbiorców, kolekcjonerów i łowców młodych talentów.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Zobacz co ciekawego wydarzy się w Twojej okolicy podczas wakacji 2015! Zapraszamy do zapoznania się ze specjalną ofertą zajęć dla dzieci i młodzieży,  przygotowaną przez małopolskie instytucje.
Małopolska została Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016. Ten prestiżowy tytuł to nagroda Komitetu Regionów przyznawana tym regionom, które przedstawiły najbardziej przyszłościowe w Europie wizje rozwoju przedsiębiorczości. Żaden polski region nie otrzymał jeszcze tego wyróżnienia. Nagrodę odebrał w Brukseli marszałek Marek Sowa.
Wejdź i sprawdź najciekawsze wydarzenia oraz relacje sportowe z regionu.
Dzieje się w Małopolsce
Jesienią tego roku rusza kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ŚTP) w Małopolsce. Co to oznacza? W jednym tygodniu, setki partnerów i tysiące uczestników wezmą udział w szkoleniach, seminariach, warsztatach, konkursach oraz spotkaniach z przedstawicielami biznesu. Wspólnie będziemy poruszać się po zagadnieniach i dobrych  praktykach ze świata biznesu. Dowiemy się m.in. o tym jak rozpocząć swoją własną działalność, skąd pozyskać środki na jej rozwój, a także co zrobić, aby skutecznie wejść na rynki zagraniczne.
29 sierpnia zapraszamy na najbliższą edycja Targów. Jak co miesiąc na krakowskim Kazimierzu odbywają się Targi Plac Nowy. Edycja 29/08/15 pod hasłem Witaj Szkoło! // Jesienne kolekcje. Dzieci znajdą akcesoria i przybory szkolne, plecaki oraz torby, a dla zainteresowanych modowymi trendami oraz biżuterią pojawią się już kolekcje jesienne. Jako przekąskę będzie można spróbować przepysznych ryżowych onigiri od YUME oraz pokrzepić się aromatyczną kawą od ESPRESSO BIKE.
Trwa nabór scenariuszy do konkursu na najlepsze scenariusze filmowe pn. „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa”, w dwóch kategoriach: scenariusz filmu fabularnego i dokumentalnego. Scenariusze zgłaszane do Konkursu należy przesyłać w terminach: do dnia 31 sierpnia 2015 roku w przypadku scenariuszy filmów dokumentalnych oraz do dnia 30 września 2015 roku w przypadku scenariuszy filmów fabularnych.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski