Wydarzenia
 
2014-08-20
Międzynarodowa kariera zaczyna się w Krakowie. Już po raz trzeci wielojęzyczni profesjonaliści, którzy chcieliby swoje umiejętności wykorzystać w pracy w Polsce i za granicą, będą mieli okazję spotkać się ze swoimi potencjalnymi pracodawcami podczas Międzynarodowych Targów Pracy Bilingual People w Krakowie. Zapraszamy w sobotę 6 września. Istnieje konieczność wcześniejszego pobranie biletów, które uprawniają do wstępu na targi.
2014-08-20
22 sierpnia w ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich odbędzie się koncert "Na Folkową Nutę". Gwiazdą tego wieczoru będzie Małgorzata Babiarz "Megitza". Razem z nią wystąpią dzieci z góralskich zespołów z Bańskiej i Nowego Targu.
2014-08-20
Przed nami kolejny weekend OTWARTYCH PRACOWNI na Szlaku Rzemiosła. W najbliższą sobotę i niedzielę (23-24 sierpnia) drzwi do swoich pracowni otworzą twórcy z łemkowskiej Nowicy oraz podkrakowskich Paczółtowic.
2014-08-20
Stalowa konstrukcja kładki dla pieszych budowanej w Jaworniku ( gmina Myślenice ) na drodze krajowej nr 7 ( Zakopiance) jest już gotowa. Teraz trwają roboty zbrojeniowe przed betonowaniem schodów. Kładka zostanie oddana do dyspozycji pieszych w lutym przyszłego roku.
2014-08-20
Miejscowość Osiek to gospodarz zbliżającego się Święta Plonów, XVI Dożynek Województwa Małopolskiego. Zapraszamy w niedzielę 31 sierpnia na boisku przy ZSP nr 1 w Osieku. To zarówno podziękowanie za tegoroczne zbiory, jak i okazja do poznania ludowych obyczajów oraz wspólnej zabawy.
2014-08-20
W piątek 5 września po raz piąty rozpocznie się największa impreza biegowa w naszym regionie, Zapraszamy do Krynicy-Zdroju. Impreza potrwa do 7 września. Chętni w zależności od umiejętności i predyspozycji mogą zapisać się na wybrany bieg.
2014-08-20
Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli uruchomiło na swojej stronie internetowej nową sekcję „Poszukiwani partnerzy do projektów”, w której codziennie pojawiają się oferty współpracy wystosowane przez zagraniczne podmioty. Publikowane propozycje dotyczą poszukiwania partnerów chętnych do współpracy przy realizacji projektów z różnych dziedzin, ubiegających się o finansowanie ze środków unijnych. Zawierają dokładny opis danego przedsięwzięcia oraz informacje dotyczące organizatora i dziedziny jego działalności.
2014-08-19
Już w najbliższym czasie do budynku Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego `SOLARIS` przy Uniwersytecie Jagiellońskim, w którym instalowany jest synchrotron dotrze pierwszy z 12 bloków elektromagnesów, które są najważniejszym elementem pierwszego w Polsce synchrotronu - unikalnego urządzenia badawczego.
2014-08-19
Muzeum będzie mieć swoją nową siedzibę w dawnej strażnicy granicznej. Zapraszamy na uroczyste otwarcie muzeum: 23 sierpnia 2014 ( sobota). O godz. 11. 15 spod Dolnej Stacji Kolejki Linowej na Palenicę w Szczawnicy wyruszy barwny korowód dorożek z kapelami, zespołami i gośćmi.
2014-08-19
W ramach rozgrzewki przed tegorocznym Marszem Jamników Radio Kraków zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą sweet focię z jamnikiem. Jubileuszowa, 20-sta edycja Marszu odbędzie się w niedzielę 7 września na Rynku Głównym w Krakowie.
2014-08-19
Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości to wyjątkowa szansa dla małopolskich doktorantów na wygranie nawet 20 000 złotych! Co należy zrobić aby włączyć się w walkę o nagrody? Przede wszystkim wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością. No i oczywiście należy opracować biznesplan, tym razem wpisujący się już w nową Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 1 września!
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Twoja jednostka straży pożarnej ma u siebie strażaka, który zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie? Teraz możecie zgłosić go do konkursu „Strażak Roku Województwa Małopolskiego”. Konkurs prowadzony jest przez cały rok.
Jubileuszowa, dziesiąta już  wyprawa będzie pełna niespodzianek. Od Wieliczki, przez Wadowice, Oświęcim, Tarnów, Miechów, Nowy Targ i Stary Sącz rozciąga się trasa kulinarnych doznań. Wytyczają ją niezwykłe aromaty i tradycyjne smaki. Już niedługo wyruszamy w drogę dziesiąty raz! Start 8 czerwca w Wieliczce.
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości to wyjątkowa szansa dla małopolskich doktorantów na wygranie nawet 20 000 złotych! Co należy zrobić aby włączyć się w walkę o nagrody? Przede wszystkim wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością. No i oczywiście należy opracować biznesplan, tym razem wpisujący się już w nową Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 31 sierpnia!
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Ta impreza to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza. Impreza trwa przez całe wakacje i potrwa aż do października
W całej Małopolsce trwają Małopolskie Pikniki Europejskie, które przybliżają mieszkańcom naszego regionu czym są Fundusze Europejskie, jak wiele projektów udało się zrealizować w ostatnim 10-leciu dzięki wykorzystaniu wsparcia unijnego, a także jak pozyskać dotacje w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
Nie tylko Kraków, ale także między innymi Sękowa, Limanowa, Wapienne czy Gorlice to miejsca ważnych wydarzeń związanych z I wojną światową. W związku z 100. rocznicą jej wybuchu upamiętniamy te miejsca szczególnymi wydarzeniami.
II Festiwal Muzyki EMANACJE to 40 koncertów kameralnych, symfonicznych, chóralnych, recitale i koncerty jazzowe odbywające się na przestrzeni całego lata w najpiękniejszych zakątkach Małopolski. Zapraszamy! Tutaj znajdziesz szczegółowy program koncertów.
Trwa głosowanie w 15 edycji Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. W tej akcji to każdy może zdecydować o tym jakie miejsca dopiszemy do turystycznych odkryć naszego regionu. Głosowanie trwa do czwartku, 4 września.
Organizujecie u siebie ciekawe imprezy, wydarzenia, półkolonie – wszytko co jest dedykowane dzieciom w czasie wakacji? Zgłoście się do redakcji Wrót Małopolski, a my informacje o tych wydarzeniach umieścimy w specjalnym wakacyjnym serwisie. Dzięki temu rodzicom i ich pociechom będzie łatwiej zorganizować czas wakacji. Warunek – wszystkie muszą mieć miejsce w Małopolsce.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski