Wydarzenia
 
2014-04-22
 Program uroczystości kanonizacyjnych, papieskie miejsca, które warto zobaczyć i wiele innych przydatnych informacji dla pielgrzymów – wszystko to można znaleźć w bezpłatnej aplikacji mobilnej „Małopolska Janowi Pawłowi II” . Aplikacja powstała z okazji zbliżającej się kanonizacji Karola Wojtyły i Jana XXIII.
2014-04-22
Niewątpliwą atrakcją krakowskich Dni Ziemi będą energorowery dostarczone przez Polską Zieloną Sieć, na których każdy będzie mógł spróbować swoich sił w wytwarzaniu energii.  Prądotwórcze rowery będą dostępne dla mieszkańców Krakowa 25. i 26. kwietnia w godzinach od 11:00 do 17:00 przy Alei Róż, podczas Wystawy Ekologicznej.
2014-04-22
Po raz drugi festiwal Off Plus Camera przygotował specjalny program pokazów filmowych dla rodziców z dziećmi. Seanse odbywają się od poniedziałku (5 maja) do piątku (9 maja) o godzinie 11 w kinie Kijów. Centrum. Wstęp jest wolny.
2014-04-22
24 kwietnia o godz. 18 w krakowskiej galerii 2 Światy odbędzie się otwarcie wernisażu prac twórców z „Doliny Słońca” – Podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, których będzie można poznać podczas wydarzenia.
2014-04-19
W zwierzynieckim oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Dom Zwierzyniecki (ul. Królowej Jadwigi 41) w Poniedziałek Wielkanocny odbędą się warsztaty dla dzieci, podczas których można będzie własnoręcznie wykonać dawne zabawki odpustowe
2014-04-18
Trwają castingi do Miss Polonia Krakowa 2014. Cały czas przyjmowane są zgłoszenia do udziału w konkursie. Kandydatki mogą się zgłaszać zarówno podczas eliminacji jak i drogą elektroniczną – poprzez formularz na stronie internetowej www.wybierzmiss.pl
2014-04-18
Od czwartku (17 kwietnia 2014), w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w wilii Koliba, ul. Kościeliska 18 w Zakopanem, można podziwiać wystawę pokonkursową prac plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w XIII edycji konkursu dla dzieci i młodzieży pt. ZABYTKI ARCHITEKTURY ZAKOPANEGO I PODHALA.
2014-04-18
„Lśnienie”, „Oczy szeroko zamknięte”, „Full Metal Jacket” – widzowie Off Plus Camera zobaczą te filmy Stanleya Kubricka na krakowskich dachach razem z Christiane Kubrick, wdową po reżyserze i Janem Harlanem, producentem jego filmów a prywatnie szwagrem.
2014-04-18
Weekend majowy (3-4 maja 2014) zapowiada się przyjemnie, ciekawie i przede wszystkim smacznie. Jeśli też masz ochotę właśnie w ten sposób spędzić ten czas to zapraszamy do uroczej Lanckorony na Targi Anielskie Przysmaki, czyli targi zdrowej żywności i produktów lokalnych.
2014-04-17
Już za kilka tygodni, w dniach 26-31 maja, startuje kolejna edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji. To wydarzenie, które dzięki współpracy ponad 30 partnerów będzie obfitować w szereg interesujących wydarzeń w całej Małopolsce. Zapraszamy!
2014-04-17
Czym są ekoinnowacje? Jak ocenić innowacyjny pomysł? Czy warto go wdrożyć i jak nim zarządzać? Odpowiedzi na te pytania padną już niebawem. Pod koniec kwietnia w Krakowie w ramach projektu „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia“ rozpoczyna się cykl szkoleń dotyczący ekoinnowacji, wspierania rozwoju projektów opartych na badaniach naukowych, rozwiązaniach innowacyjnych oraz zaawansowanej technologii. Szkolenia będą bezpłatne.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
W środę i czwartek (23-24 kwietnia) zapraszamy na XIII edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Ponadto 25 kwietnia odbędzie się Katalońska Noc w Bibliotece, stanowiąca podsumowanie działań w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.
Pamiętaj, że rozliczając się z urzędem skarbowym, wypełniając PIT  możesz  przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. To wyjątkowa szansa wsparcia organizacji w naszym najbliższym otoczeniu, w naszym regionie.
W Krakowie trwa siódma edycja ogólnopolskiej akcji promującej krwiodawstwo oraz świadomą transplantologię – KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa. W tym roku wydarzenie odbywa się poza Krakowem aż w 8 największych miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Kielcach, Tarnowie, Opolu, Gliwicach i Lublinie. Tegoroczna edycja akcji potrwa do końca maja.
Kogo szukają pracodawcy w Małopolsce? Czy znajdę pracę w swoim zawodzie? W jakich powiatach warto szukać zatrudnienia? Dzięki uruchomionemu właśnie serwisowi internetowemu „Barometr zawodów – Małopolska” już dziś można uzyskać odpowiedzi na te pytania.
Zużyte baterie i akumulatory zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego należy pamiętać o ich oddzieleniu od "zwykłych śmieci" poprzez segregację u źródła, czyli bezpośrednio w domu. Baterie.malopolska.pl to praktyczny serwis, który prezentuje pełną listę punktów odbioru zużytych baterii w naszym regionie.
Twierdza Kraków, krakowskie Oleandry, ocalałe ślady okopów i innych umocnień polowych, czy obiekty wojskowe to ślady I Wojny Światowej na które natrafiamy w Małopolsce. Teraz możemy podążyć ich szlakiem dzięki powstaniu nowego Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w Małopolsce. Jego uruchomienie było możliwe dzięki wparciu finansowemu z funduszy unijnych.
To oferta dla przedsiębiorców z sektora turystycznego. Jest szansa na cykl bezpłatnych szkoleń „Zielona firma”, które wskażą w jaki sposób z korzyścią dla firmy wspierać rozwój rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Szkolenia są bezpłatne, współfinansowane z funduszy unijnych.
Magia Małopolski ujęta w obiektywie nowosądeckiego fotografa Macieja G. Szlinga. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po magicznych terenach Małopolski. Tutaj możesz obejrzeć wiele fascynujących miejsc naszego regionu w formie panoram 3D. Jest ich blisko 500!
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski