Wydarzenia
 
2014-09-15
„Każdy koncert powinien być przygodą” – powiedział wczoraj wieczorem ( niedziela, 14 września)na rozpoczęcie tegorocznej edycji festiwalu Sacrum Profanum brytyjski dyrygent Charles Hazlewood. I faktycznie – wspólny występ Squarepushera z Sinfoniettą Cracovią pod jego dyrekcją okazał się tak fascynującym przeżyciem muzycznym, że porwał wszystkich widzów do owacji na stojąco!
2014-09-15
Związkowcy z krakowskiego lotniska zebrali pieniądze i kupili do małopolskich sadowników jabłka, które teraz trafią do pasażerów Kraków Airport. Jabłka są rozdawane do dziś (poniedziałek) do środy 17 września pasażerowie krakowskiego lotniska będą częstowani jabłkami z małopolskich sadów.
2014-09-15
W poniedziałek, 29 września w Nowym Sączu odbędzie się koncert promocyjny, zapowiadający przyszłoroczny XVIII Międzynarodowy Festiwal i XVI Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.
2014-09-12
W sobotę 13 września w godzinach 10 - 15 w Nowohuckim Centrum Kultury, przy al. Jana Pawła II 232 odbędą się bezpłatne badania spirometryczne. Wcześniejsza rejestracja nie jest konieczna.
2014-09-12
Starają się aby dla młodego pokolenia bogate tradycje zespołów były inspiracją do zachowania najcenniejszych i autentycznych wartości w śpiewie, tańcu, stroju i obrzędach a także źródłem do zachowania własnej historii i tożsamości regionalnej. Taki cel przyświeca organizatorom IV Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 września 2014 w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Limanowej. Początek o godz. 15.
2014-09-12
Danuta Bujok, Justyna Sodur i Daniel Budziak to podopieczni Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, dla których w najbliższą niedzielę (14 września) pobiegną uczestnicy charytatywnego biegu Kraków Business Run. Na starcie na Rynku Głównym o godz. 10:30 pojawi się 3 tys. biegaczy! Zapraszamy do kibicowania!
2014-09-12
Jeśli sam nie odważysz się wziąć udział w zawodach kolarskich enduro, to koniecznie musisz pojawić się w Zawoi, żeby popatrzeć na to niezwykłe sportowe widowisko. Zapraszamy już jutro, w sobotę 13 września na czwarte
eliminacje Endurotrophy.
2014-09-12
Kosmiczne i zaskakujące, śmieszne, ale też tragikomiczne i pełne ironii - najnowsze słuchowisko Radia Kraków zaskoczyć może nawet wielbicieli fanów "Gwiezdnych Wojen" i legendarnych gier komputerowych „Space Invaders". A biorąc pod uwagę niezwykłe okoliczności premiery - LORDA KANTORA Radio Kraków przygotowało specjalnie na inaugurację nowej siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora - na pewno zaskoczy wielbicieli twórczości patrona Cricoteki. Zapraszamy już dziś (12 września o godz. 21.15, Radio Kraków.
2014-09-12
Interaktywne wydarzenie, nowoczesne aranżacje i towarzyszące im wizuali-zacje. W 10. rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego jego muzyka zostanie przeniesiona na współczesny grunt i zabrzmi w zaskakujących aranżacjach, przygotowanych przez krakowskich artystów. Głównym pomysłodawcą tego nietypowego przedsięwzięcia jest Marcin Bzyk Nohucki. 19 września w krakowskim Dworku Białoprądnickim usłyszymy koncert „Kaczmarski inaczej”.
2014-09-12
Byłeś w Chinach i chcesz się podzielić swoimi fotografiami? Znalazłeś chińskie inspiracje w Polsce? Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w III edycji konkursu fotograficznego "W Chinach i o Chinach".. Najlepsze zdjęcia mają szansę na nagrody o łącznej wartości 5000 zł oraz wystawę, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie w październiku 2014 roku. Prace można nadsyłać jeszcze tylko do poniedziałku 15 września.
2014-09-12
Stan baz sportowych oraz działalność w zakresie rozwoju aktywności fizycznej mieszkańców naszego regionu – to główne przedmioty kontroli Najwyższej Izby Kontroli w Małopolsce. NIK przygotowała specjalną anonimową ankietę, która pomoże uzyskać najbardziej obiektywną informację. Ankietę można wypełniać do piątku, 31 października.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Wystartowała nowa kampania promocyjna Małopolski „Graj w korale”. Aktywnie angażuje Małopolan i turystów, bo opiera się na grze z 250 zagadkami dotyczącymi unikalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego naszego regionu. Udział w grze daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Wizualnie kampania nawiązuje do znanego już z poprzednich kampanii sznura czerwonych korali.
W szczególny sposób uwzględniają potrzeby najmłodszych, starają się, żeby w otoczeniu dedykowanym dorosłym i one poczuły się dobrze – już po raz dziewiąty szukamy takich miejsc w Małopolsce. Trwa akcja „Miejsce przyjazne maluchom”, w której nagradzamy specjalnym certyfikatem instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszego regionu gdzie rodzice z dziećmi nie poczują się intruzami. Na zgłoszenia czekamy od 1 do 28 września.
Jeden z nowoczesnych i komfortowych pociągów, które niebawem będą wozić pasażerów po Małopolsce i sąsiednich województwach może mieć nazwę, którą sam wymyślisz. Województwo wspólnie z Gazetą Krakowską ogłosiło konkurs na nazwy dla 16 nowych pociągów. Zgłoszenia można wysyłać do piątku 19 września. Do wygrania nagrody!
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Tej nocy otworzą się drzwi do fascynującego świata nauki. Wielu z nas czeka już na tę niepowtarzalną imprezę. W piątek, 26 września zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców!
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Ta impreza to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza. Impreza trwa przez całe wakacje i potrwa aż do października
Nie tylko Kraków, ale także między innymi Sękowa, Limanowa, Wapienne czy Gorlice to miejsca ważnych wydarzeń związanych z I wojną światową. W związku z 100. rocznicą jej wybuchu upamiętniamy te miejsca szczególnymi wydarzeniami.
Etos czy ekonomia? Współpraca czy konkurencja? Dziedzictwo czy interpretacja? – to tematy, którym poświęcone będzie Forum dla Kultury. Małopolska, odbywające się 20 i 21 października 2014 roku w Krakowie. Tegoroczna edycja wydarzenia, które zostało zaprojektowane jako cykliczne, nosi tytuł Rajski Ogród Kultury. Udział w forum jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.
II Festiwal Muzyki EMANACJE to 40 koncertów kameralnych, symfonicznych, chóralnych, recitale i koncerty jazzowe odbywające się na przestrzeni całego lata w najpiękniejszych zakątkach Małopolski. Zapraszamy! Tutaj znajdziesz szczegółowy program koncertów.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski