Wydarzenia
 
2016-02-12
Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert w walentynkowym klimacie „Kocham Zakopane”. 13 lutego o godz. 14.30 na Placu Niepodległości wystąpią zespoły „Giewont”,  „Holeviaters” i „Pectus”. Nie zabraknie także innych atrakcji i to nie tylko dla zakochanych.
2016-02-12
Koncert charytatywny „Kocham, bo kocham” , dla Marka Pacuły, publicysty, satyryka, artysty „Piwnicy pod Baranami”. Goście specjalni wydarzenia: Jerzy Trela, Szymon Nehring – finalista 17. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, zespół Motion Trio. Termin: 14 lutego, 17.00.
2016-02-12
W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie z muzyką dawną w poniedziałek 15 lutego na godzinę 19:00 do Auli „Florianka”.
2016-02-12
Do zawodów Red Bull Bieg Zbójników zostały dwa tygodnie. Nie jest jeszcze za późno, aby rozpocząć przygotowania, dlatego Red Bull zaprasza wszystkich miłośników nart biegowych na otwarte, darmowe treningi z Anią Guzik – dyrektor sportową wydarzenia.
RED BULL Zjazd na Krechę 2016: 13 LUTEGO 2016, Polana Szymoszkowa
2016-02-11
W najbliższą sobotę (13 lutego) na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem rozegrany zostanie czwarty przystanek Red Bull Zjazd na Krechę. Będzie to już ostatnia w tym roku szansa, by sięgnąć po tytuł najszybszego narciarza i snowboardzisty na polskich stokach.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Małopolska została Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016. Ten prestiżowy tytuł to nagroda Komitetu Regionów przyznawana tym regionom, które przedstawiły najbardziej przyszłościowe w Europie wizje rozwoju przedsiębiorczości. Żaden polski region nie otrzymał jeszcze tego wyróżnienia. Nagrodę odebrał w Brukseli marszałek Marek Sowa.
Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA) to zrealizowany przez Województwo Małopolskie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 nowoczesny system zarządzania transportem, dedykowany dla mieszkańców regionu oraz turystów, którzy licznie odwiedzają Województwo Małopolskie. Małopolska Karta Aglomeracyjna to nowoczesny dostęp do oferty komunikacyjnej w naszym regionie. Stworzyliśmy system, w którym zintegrowane zostały istniejące systemy Krakowskiej Karty Miejskiej oraz Tarnowskiej Karty Miejskiej z usługami świadczonymi przez spółki Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne. Uzyskaliśmy w ten sposób rozwiązanie, dzięki któremu stając się użytkownikiem systemu MKA otrzymujesz dostęp do większości usługi związanych z publicznym transportem zbiorowym w województwie małopolskim.
Trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych (PIT). Do 2 maja 2016 r., wypełniając PIT, mają Państwo możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.
Wejdź i sprawdź najciekawsze wydarzenia oraz relacje sportowe z regionu.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza zrealizował multimedialny projekt pt. Małopolska – tu wszystko się zaczęło. Jest to interaktywna prezentacja tych miejsc regionu, które w sposób szczególny naznaczył swoją obecnością Karol Wojtyła. Na szlaku wędrówki znajdują się zarówno obszary związane z biografią, rodziną, pasjami i powołaniem przyszłego papieża, jak i miejsca, które znalazły się na szlakach papieskich podróży do ojczyzny. Projekt jest jedną z licznych inicjatyw podjętych przez Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie dla upamiętnienia uchwalonego przez Sejm RP Roku św. Jana Pawła II - patrona Instytutu.
Dzieje się w Małopolsce
„Moje Westerplatte” – tak brzmi hasło 12. edycji Konkursu Papieskiego rozpoczynającego się już za kilka dni. To największy w Polsce konkurs wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, w ubiegłorocznej edycji wzięło udział prawie pięć i pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski