Wydarzenia
 
2014-08-01
Już w niedzielę 3 sierpnia (niedziela) w Krakowie rozpoczną się obchody 100 rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej. Punktem kulminacyjnym wydarzeń związanych z obchodami będzie Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej, który wyruszy w środę, 6 sierpnia oraz otwarcie wystawy Legiony Polskie 1914-1918. Wystawa w stulecie wybuchu Wielkiej Wojny i Czynu Legionowego w Muzeum Narodowym w Krakowie.
2014-08-01
Dzięki nowej aplikacji mobilnej Czytaj KRK! każdy z nas będzie mógł bezpłatne wypożyczać e-bookowe nowości i bestsellery największych wydawnictw w kraju i korzystać z nich za pośrednictwem… własnego telefonu! Jak zapewniają pomysłodawcy, to pierwsza taka akcja na świecie!
2014-08-01
Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie dostępny także dla osób niewidomych i niedowidzących. Na koncercie Gladiator Live in Concert w Kraków Arenie osoby niewidome i niedowidzące będą mogły skorzystać z audiodeskrypcji! Zainteresowani proszeni są o kontakt z Krakowskim Biurem Festiwalowym, organizatorem wydarzenia.
2014-08-01
Orkiestra Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńki, Edyta Piasecka, Iwona Socha, Adam Sobierajski, Bogusław Morka, Iwona Kaczmarek, Ryszard Morka – to artyści, którzy wystąpią podczas wyjątkowej Gali Operetkowej, która odbędzie się 2 sierpnia (sobota) o godz. 20:00 w Alei Róż..
2014-08-01
Do piątku 19 września trwa zgłaszanie amatorskich młodzieżowych (od 17 roku życia) grup teatralnych z całej Polski do VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego w Scenie „i”. Festiwal zaplanowano na październik tego roku.
2014-08-01
W niedzielę, 3 sierpnia odbędzie się kolejna wędrówka rodzinna w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Na podbój Szczebla startujemy szlakiem czarnym - zbiórka o godz. 9.00 k/ Gimnazjum w Lubniu.
2014-07-31
Dziś (31 lipca) o godzinie 18 zapraszamy do MOCAK-u na wernisaż wystawy Jestem kroplą w morzu. Sztuka ukraińskiej rewolucji. Zobaczymy na niej blisko osiemdziesiąt prac dwudziestu współczesnych artystów ukraińskich odnoszących się do aktualnej sytuacji na Ukrainie.
2014-07-31
Od Zielonego Balonika poprzez Piwnicę pod Baranami i Loch Camelot, po wszystko to, co na horyzoncie – już od 2 sierpnia (sobota) zapraszamy na Tydzień Polskiej Piosenki w Krakowie. Impreza połączy ogień z wodą, czyli to co, tradycyjne z tym, co ultranowoczesne: recital z piosenkarskim slamem, naukę śpiewania dla każdego z podziwem dla niedoścignionego warsztatu, kabaretowy rock and roll z kameralnym namysłem nad każdym słowem.
2014-07-31
Jutro ( piątek, 1 sierpnia) 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i Akcji „Burza”. O godzinie 17 w całej Polsce zawyją syreny alarmowe przypominające o tym ważnym wydarzeniu w naszej historii. Zatrzymajmy się o tej godzinie na chwilę po to, by uczcić pamięć wszystkich bohaterów, którzy walczyli i zginęli podczas Powstania Warszawskiego. Udekorujmy także w tym dniu domy biało-czerwonymi flagami.
2014-07-31
Jak co roku w Krakowie młodzi filmowcy z całej Europy spotykają się w Krakowie i kręcą swoje filmy. Organizator – Fundacja Film Spring Open – zapewnia sprzęt zdjęciowy, oświetleniowy, montażowy i post-produkcyjny, oprogramowanie i wsparcie merytoryczne doświadczonych twórców oraz nagrodę w postaci możliwości bezpłatnej realizacji prac post-produkcyjnych jednego ze zgłoszonych projektów. Wszystko w myśli idei „Nauka poprzez pracę”. Zgłoszenia wszystkich chętnych przyjmowane są do piątku, 5 września.
2014-07-31

Koncerty, prezentacje, warsztaty dla dzieci i dorosłych, stoiska z regionalnymi produktami – to wszystko czeka na nas podczas XIV Jarmarku Podhalańskiego, który odbędzie się w dniach 22–24 sierpnia (piątek–niedziela) na Rynku w Nowym Targu.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Organizujecie u siebie ciekawe imprezy, wydarzenia, półkolonie – wszytko co jest dedykowane dzieciom w czasie wakacji? Zgłoście się do redakcji Wrót Małopolski, a my informacje o tych wydarzeniach umieścimy w specjalnym wakacyjnym serwisie. Dzięki temu rodzicom i ich pociechom będzie łatwiej zorganizować czas wakacji. Warunek – wszystkie muszą mieć miejsce w Małopolsce.
II Festiwal Muzyki EMANACJE to 40 koncertów kameralnych, symfonicznych, chóralnych, recitale i koncerty jazzowe odbywające się na przestrzeni całego lata w najpiękniejszych zakątkach Małopolski. Zapraszamy! Tutaj znajdziesz szczegółowy program koncertów.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Ta impreza to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza. Impreza trwa przez całe wakacje i potrwa aż do października
Trwa głosowanie w 15 edycji Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. W tej akcji to każdy może zdecydować o tym jakie miejsca dopiszemy do turystycznych odkryć naszego regionu. Głosowanie trwa do czwartku, 4 września.
Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych po raz pierwszy będą odbywały się we wszystkich subregionach Małopolski.
Twoja jednostka straży pożarnej ma u siebie strażaka, który zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie? Teraz możecie zgłosić go do konkursu „Strażak Roku Województwa Małopolskiego”. Konkurs prowadzony jest przez cały rok.
Jubileuszowa, dziesiąta już  wyprawa będzie pełna niespodzianek. Od Wieliczki, przez Wadowice, Oświęcim, Tarnów, Miechów, Nowy Targ i Stary Sącz rozciąga się trasa kulinarnych doznań. Wytyczają ją niezwykłe aromaty i tradycyjne smaki. Już niedługo wyruszamy w drogę dziesiąty raz! Start 8 czerwca w Wieliczce.
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości to wyjątkowa szansa dla małopolskich doktorantów na wygranie nawet 20 000 złotych! Co należy zrobić aby włączyć się w walkę o nagrody? Przede wszystkim wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością. No i oczywiście należy opracować biznesplan, tym razem wpisujący się już w nową Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 31 sierpnia!
W całej Małopolsce trwają Małopolskie Pikniki Europejskie, które przybliżają mieszkańcom naszego regionu czym są Fundusze Europejskie, jak wiele projektów udało się zrealizować w ostatnim 10-leciu dzięki wykorzystaniu wsparcia unijnego, a także jak pozyskać dotacje w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
Zużyte baterie i akumulatory zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego należy pamiętać o ich oddzieleniu od "zwykłych śmieci" poprzez segregację u źródła, czyli bezpośrednio w domu. Baterie.malopolska.pl to praktyczny serwis, który prezentuje pełną listę punktów odbioru zużytych baterii w naszym regionie.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski