Wydarzenia
 
2015-10-06
E m e r y t y to działanie artystyczne o wymiarze interdyscyplinarnym, inspirowane opowiadaniem „Emeryt” Brunona Schulza opublikowanym w „Wiadomościach Literackich” w 1935 roku, oraz spektaklem i dziełem Tadeusza Kantora „Umarła klasa” z 1975 roku.
Centrum Sztuki Mościce
2015-10-06
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta to wyjątkowa szansa poznania aktualnych trendów w sztuce tańca współczesnego i baletu. To jedyne wydarzenie w regionie, które prezentując spektakle uznanych artystów z najodleglejszych stron świata stwarza możliwość wielokulturowego spotkania.
2015-10-06
Do 10 października w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu potrwa kolejna edycja programu edukacyjno-kulturalnego Labirynt Historii. Tym razem pn. Gry polityczne - Kongres Wiedeński 1815.
2015-10-06
Cambridge English, część Uniwersytetu Cambridge, zaprasza gimnazjalistów i licealistów do wzięcia udziału w konkursie WRITE ON. W ramach konkursu, 19 listopada 2015 kilkaset szkół weźmie udział w Ogólnopolskim Dniu Pisania Po Angielsku.
2015-10-06
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza wszystkich fanów literatury grozy na III Krakowski Festiwal Amatorów Strachu, Obrzydzenia i Niepokoju (KFASON), który odbędzie się w Artetece WBP w Krakowie (ul Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego), 17 października w godzinach 12.00 – 21.00.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Małopolska została Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016. Ten prestiżowy tytuł to nagroda Komitetu Regionów przyznawana tym regionom, które przedstawiły najbardziej przyszłościowe w Europie wizje rozwoju przedsiębiorczości. Żaden polski region nie otrzymał jeszcze tego wyróżnienia. Nagrodę odebrał w Brukseli marszałek Marek Sowa.
Wejdź i sprawdź najciekawsze wydarzenia oraz relacje sportowe z regionu.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza zrealizował multimedialny projekt pt. Małopolska – tu wszystko się zaczęło. Jest to interaktywna prezentacja tych miejsc regionu, które w sposób szczególny naznaczył swoją obecnością Karol Wojtyła. Na szlaku wędrówki znajdują się zarówno obszary związane z biografią, rodziną, pasjami i powołaniem przyszłego papieża, jak i miejsca, które znalazły się na szlakach papieskich podróży do ojczyzny. Projekt jest jedną z licznych inicjatyw podjętych przez Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie dla upamiętnienia uchwalonego przez Sejm RP Roku św. Jana Pawła II - patrona Instytutu.
Dzieje się w Małopolsce
Jesienią tego roku rusza kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ŚTP) w Małopolsce. Co to oznacza? W jednym tygodniu, setki partnerów i tysiące uczestników wezmą udział w szkoleniach, seminariach, warsztatach, konkursach oraz spotkaniach z przedstawicielami biznesu. Wspólnie będziemy poruszać się po zagadnieniach i dobrych  praktykach ze świata biznesu. Dowiemy się m.in. o tym jak rozpocząć swoją własną działalność, skąd pozyskać środki na jej rozwój, a także co zrobić, aby skutecznie wejść na rynki zagraniczne.
Informujemy, że rozpoczął się nabór kandydatów do Małopolskiej Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Marszałek Województwa Małopolskiego informuje, że organy i organizacje, o których mowa w art. 44c ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 127 poz. 721 z późn. zm.) tj. Wojewoda Małopolski oraz działające na terenie Województwa Małopolskiego organizacje pozarządowe, fundacje i jednostki samorządu terytorialnego (powiaty i gminy) mogą zgłaszać po jednym kandydacie na członka siedmioosobowej Małopolskiej Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych działającej przy Marszałku Województwa Małopolskiego.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski