Wydarzenia
 
2015-03-26

Przypominamy, że jeszcze tylko do 4 kwietnia br. można zgłaszać swój udział w II edycji akcji. W czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich (7-10 maja 2015 r.) będzie można pochwalić się atrakcyjnymi projektami, swoimi dokonaniami i nietuzinkowymi pomysłami na biznes, zrealizowanymi za pomocą unijnego wsparcia.

2015-03-26
Polsko szwedzka koprodukcja "Po śmierci" i hit frekwencyjny "Bogowie" - case study tych dwóch projektów to kolejny punkt w programie OFF CAMERA Pro Industry. Od 04 do 06 maja 2015 Festiwal już po raz trzeci zaprasza na spotkania i warsztaty przygotowane przez profesjonalistów z myślą o branży.
2015-03-26
29 marca w Niedzielę Palmową odbędzie się II Miechowski Jarmark Wielkanocny. Rozpocznie się on procesją z palmami, która wyruszy z Pl. Kościuszki do Bazyliki Grobu Bożego gdzie odprawiona zostanie msza św.
2015-03-25
Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana oraz Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” zapraszają uczniów małopolskich szkół do wzięcia udziału XI Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.
2015-03-25
Zarząd Województwa Małopolskiego w dniu 19 marca br. ogłosił otwarty konkurs na realizację zadań publicznych z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego w 2015 roku.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Prowadzisz małe lub średnie przedsiębiorstwo? Twoja firma jest z Małopolski? Opierasz jej rozwój na innowacjach i chcesz pokazać się szerszej publiczności? Jeśli tak, zgłoś swoje przedsiębiorstwo do Małopolskich Targów Innowacji 2015 - właśnie wystartowała rekrutacja wystawców! Udział w Targach to świetna okazja na bezpłatną promocje firmy! Tegoroczne Targi odbędą się 27 maja 2015 roku.
Zapraszamy do udziału w targach edukacyjnych pod nazwą „Festiwal Zawodów w Małopolsce 2015”. Podczas tegorocznej trzeciej edycji  Festiwalu swoje profesje zaprezentuje około stu fachowców z różnych branż. Wśród tradycyjnie kojarzonych zawodów pojawią się również przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Wojska Polskiego. Festiwal potrwa od 26 do 28 marca. W tym roku wydarzenie odbędzie się W EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny
Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat inicjatywy oraz do rejestracji na tegoroczne spotkania!
Dzieje się w Małopolsce
26 marca odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”. Wieczór o historii nart zabierze nas w świat „wyrypy narciarskiej” i wyczynów narciarzy spod znaku Karpackiego Towarzystwa Narciarzy (KTN), międzywojennych wyczynów „tatrzańskich diabłów” – „Maksa” Maksymiliana Dudryka, Henryka Mückenbrunna i innych oraz w czasy powojennych szusów. Spotkanie poprowadzą: Waldemar Czado (ratownik GOPR) i Wojciech Szatkowski (Muzeum Tatrzańskie).
Zapraszamy serdecznie na koncert Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej z okazji Roku Witkiewiczów. Koncert pt. "Klan wyjącego psa" odbędzie się w dniu 29 marca w niedzielę (rocznica śmierci Karola Szymanowskiego) w Zakopanem w Dworcu Tatrzańskim przy ul. Krupówki 12 o godz. 17. Wystąpią: Tatrzańska Orkiestra KLimatyczna, Dagmara Świtacz - śpiew Janusz Miryński - skrzypce Błażej Michna - altówka Renata Guzik - flet Krzysztof Najbor - aktor T.W. Krzysztof Wnuk - aktor T. W. Maciej Pinkwart - wprowadzenie Scenariusz i prowadzenie koncertu - Agnieszka Kreiner
Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego oraz Muzeum biograficzne kompozytora zapraszają na Marcowe Wieczory Kameralne do willi Atma w Zakopanem. Terminy koncertów 27 marca, 28 marca.
Muzeum Etnograficzne zaprasza 28 i 29 marca do udziału w warsztatach rodzinnych z cyklu „Etnokalendarz”. Podczas najbliższego spotkania zadamy sobie pytanie skąd się bierze woda? Dlaczego należy ją oszczędzać? Odkryjemy jak wiele słów, w zależności od języka, można użyć na określenie tej podstawowej substancji. Interesować nas będą również alternatywne sposoby utrzymania higieny oraz wierzenia związane z oczyszczającą mocą wody w różnych kulturach. Zbadamy obieg wody w mieście. Sobota (28.03) - 13:00 – 16:00 (ostatnie wejście o 15:00) Niedziela (29.03) - 11.00 – 14.30 (ostatnie wejście o 13.30)
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski