Wydarzenia
 
2014-04-24
25 kwietnia br. w Muzeum Lotnictwa Polskiego po raz 13 zostaną rozdane nagrody Małopolski Laur Sportu – nagrody Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury fizycznej.
2014-04-24
– Tuż przed maturą kwitły kasztany – śpiewał Wojciech Gąsowski. W tym roku oprócz kasztanów maturzystom towarzyszyć będzie 7. edycja OFF PLUS CAMERA. Festiwal już za tydzień zaczyna się w Krakowie. Organizatorzy przygotowali specjalną niespodziankę
2014-04-23
Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ "Instytut Konfucjusza w Krakowie" oraz Polska Fundacja Wymiany Kulturowej "Chopin" serdecznie zapraszają na koncert muzyki chóralnej "Wiosenne tony".
2014-04-23
W czwartek 1 maja 2014 r. na terenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, odbędzie się IV Festiwal i Targi Ekonomii Społecznej pt. „Ekonomia społeczna ze smakiem”.
2014-04-22
 Program uroczystości kanonizacyjnych, papieskie miejsca, które warto zobaczyć i wiele innych przydatnych informacji dla pielgrzymów – wszystko to można znaleźć w bezpłatnej aplikacji mobilnej „Małopolska Janowi Pawłowi II” . Aplikacja powstała z okazji zbliżającej się kanonizacji Karola Wojtyły i Jana XXIII.
2014-04-22
Niewątpliwą atrakcją krakowskich Dni Ziemi będą energorowery dostarczone przez Polską Zieloną Sieć, na których każdy będzie mógł spróbować swoich sił w wytwarzaniu energii.  Prądotwórcze rowery będą dostępne dla mieszkańców Krakowa 25. i 26. kwietnia w godzinach od 11:00 do 17:00 przy Alei Róż, podczas Wystawy Ekologicznej.
2014-04-22
Po raz drugi festiwal Off Plus Camera przygotował specjalny program pokazów filmowych dla rodziców z dziećmi. Seanse odbywają się od poniedziałku (5 maja) do piątku (9 maja) o godzinie 11 w kinie Kijów. Centrum. Wstęp jest wolny.
2014-04-22
24 kwietnia o godz. 18 w krakowskiej galerii 2 Światy odbędzie się otwarcie wernisażu prac twórców z „Doliny Słońca” – Podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, których będzie można poznać podczas wydarzenia.
2014-04-19
W zwierzynieckim oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Dom Zwierzyniecki (ul. Królowej Jadwigi 41) w Poniedziałek Wielkanocny odbędą się warsztaty dla dzieci, podczas których można będzie własnoręcznie wykonać dawne zabawki odpustowe
2014-04-18
Trwają castingi do Miss Polonia Krakowa 2014. Cały czas przyjmowane są zgłoszenia do udziału w konkursie. Kandydatki mogą się zgłaszać zarówno podczas eliminacji jak i drogą elektroniczną – poprzez formularz na stronie internetowej www.wybierzmiss.pl
2014-04-18
Od czwartku (17 kwietnia 2014), w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w wilii Koliba, ul. Kościeliska 18 w Zakopanem, można podziwiać wystawę pokonkursową prac plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w XIII edycji konkursu dla dzieci i młodzieży pt. ZABYTKI ARCHITEKTURY ZAKOPANEGO I PODHALA.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
W środę i czwartek (23-24 kwietnia) zapraszamy na XIII edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Ponadto 25 kwietnia odbędzie się Katalońska Noc w Bibliotece, stanowiąca podsumowanie działań w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.
Pamiętaj, że rozliczając się z urzędem skarbowym, wypełniając PIT  możesz  przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. To wyjątkowa szansa wsparcia organizacji w naszym najbliższym otoczeniu, w naszym regionie.
W Krakowie trwa siódma edycja ogólnopolskiej akcji promującej krwiodawstwo oraz świadomą transplantologię – KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa. W tym roku wydarzenie odbywa się poza Krakowem aż w 8 największych miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Kielcach, Tarnowie, Opolu, Gliwicach i Lublinie. Tegoroczna edycja akcji potrwa do końca maja.
Kogo szukają pracodawcy w Małopolsce? Czy znajdę pracę w swoim zawodzie? W jakich powiatach warto szukać zatrudnienia? Dzięki uruchomionemu właśnie serwisowi internetowemu „Barometr zawodów – Małopolska” już dziś można uzyskać odpowiedzi na te pytania.
Zużyte baterie i akumulatory zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego należy pamiętać o ich oddzieleniu od "zwykłych śmieci" poprzez segregację u źródła, czyli bezpośrednio w domu. Baterie.malopolska.pl to praktyczny serwis, który prezentuje pełną listę punktów odbioru zużytych baterii w naszym regionie.
Twierdza Kraków, krakowskie Oleandry, ocalałe ślady okopów i innych umocnień polowych, czy obiekty wojskowe to ślady I Wojny Światowej na które natrafiamy w Małopolsce. Teraz możemy podążyć ich szlakiem dzięki powstaniu nowego Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w Małopolsce. Jego uruchomienie było możliwe dzięki wparciu finansowemu z funduszy unijnych.
To oferta dla przedsiębiorców z sektora turystycznego. Jest szansa na cykl bezpłatnych szkoleń „Zielona firma”, które wskażą w jaki sposób z korzyścią dla firmy wspierać rozwój rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Szkolenia są bezpłatne, współfinansowane z funduszy unijnych.
Magia Małopolski ujęta w obiektywie nowosądeckiego fotografa Macieja G. Szlinga. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po magicznych terenach Małopolski. Tutaj możesz obejrzeć wiele fascynujących miejsc naszego regionu w formie panoram 3D. Jest ich blisko 500!
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski