Wydarzenia
 
2014-11-28
Rak piersi to najczęstszy nowotwór kobiecy. Nawet jeśli wykryto go we wczesnym stadium, może rozwinąć się do postaci zaawansowanej. Doświadcza tego aż 30 proc. kobiet , w tym chore na HER2-dodatniego raka piersi, jeden z bardziej agresywnych podtypów choroby. Znając swojego przeciwnika, łatwiej jest go pokonać, lecz najpierw trzeba odpowiednio zmotywować się do walki. Dlatego to właśnie zaawansowany rak piersi oraz rak piersi HER2-dodatni będą tematem warsztatów organizowanych przez Federację Stowarzyszeń „Amazonki” w ramach kampanii edukacyjnej „Poszerzamy HERyzonty” www.heryzonty.pl. Najbliższe spotkanie dla Amazonek z Unii Małopolskiej odbędzie się we wtorek, 2 grudnia w Krakowie.
2014-11-28
Już w najbliższy weekend (29-30.11.2014 r.) do Krakowa po raz drugi przyjedzie gofrobus! Pojazd stanie pod Teatrem im. J. Słowackiego, gdzie za każde słodkie słowo i miły gest organizatorzy częstować będą cieplutkimi goframi z cukrem pudrem. O przyjeździe gofrobusa do Krakowa zadecydowali internauci. W kolejne weekendy odwiedzi on jeszcze Katowice, Gdańsk i Lublin.
2014-11-27
W dniach 15 – 23 listopada 2014 roku odbyła się 16. edycja Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) pod patronatem Centrum Północ-Południe przy Radzie Europy. Hasłem przewodnim tegorocznego TEG było: „Czy wiesz, co zjesz jutro? Nie wszyscy na świecie są pewni codziennego posiłku. TEG 2014 – BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE”.
2014-11-27
W średniowiecznych piwnicach MCK otwarta została wystawa pt. „Galicyjski Thanatos. Cmentarze wojenne w Galicji Zachodniej z lat 1914–1918”. Prezentowane są na niej współczesne i archiwalne fotografie oraz reprodukcje projektów nekropolii, akwareli i pocztówek.
2014-11-27
Na razie cisza przed burzą. Jeszcze nie wszyscy myślą o prezentach dla najbliższych, własnoręcznie zrobionych ozdobach choinkowych czy smacznych potrawach na wigilijnym stole. Jednak Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami i mimo wszystko każdy czeka na nie z drżeniem serca.
2014-11-26
W sobotę, 6 grudnia w Klubie Studio rozpocznie się kolejna edycja dwudniowego Festiwalu Synestezje. Muzyka Plastyka Słowo. Ideą przewodnią Festiwalu jest ukazanie interakcji i synergii różnorodnych dziedzin sztuki, które współistniejąc w jednej przestrzeni i czasie zyskują nowy wymiar i znaczenie.
2014-11-26
W dniu 30 listopada 2014 r. w godzinach 11:00-14:00 odbędzie się gra miejska „Tramwajem przez Kraków”, organizowana przez Fundację CEKIN Społeczeństwo – Kultura – Przedsiębiorczość w ramach projektu Akademia Młodych Liderów Społecznych. Projekt dofinansowany jest ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Najważniejsze są organizacje stawiające na aktywność prospołeczną! To nic nowego?! A jednak! Wiele organizacji społecznych po prostu nie istnieje w naszej świadomości! A powinny! Konkurs o Nagrodę „Kryształy Soli” podkreśla wartość organizacji, wzmacnia ich wizerunek oraz co najważniejsze docenia ich pracę = codzienny wysiłek w niesieniu pomocy innym!
Jesteś liderem stowarzyszenia, fundacji, a może członkiem wybranej organizacji społecznej? Być może  sam podejmujesz działania na rzecz innych, o których nikt dotąd nie słyszał? Jeśli nie jest Ci obca pomoc udzielana innym osobom oraz znasz osoby, które bezinteresownie tę pomoc niosą - to właśnie CIEBIE szukamy! Naprawdę! Twoje działania oraz działania osób w Twoim otoczeniu zasługują na szczególną uwagę!
Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza na debatę FORUM PRZESTRZENI. MAŁOPOLSKA, która odbędzie się 4 grudnia 2014 roku, godz. 9.00 – 18.30, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Setki państw, tysiące partnerów, miliony uczestników. Także w Małopolsce kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości! Już 17-23 listopada 2014 w kilkunastu miastach i miasteczkach Małopolski! Sprawdź, co ciekawego dzieje się w Twoim mieście.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski