Wydarzenia
 
2014-09-02
Tej nocy otworzą się drzwi do fascynującego świata nauki. Wielu z nas czeka już na tę niepowtarzalną imprezę. W piątek, 26 września zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców!
2014-09-02
W piątek 12 września o godzinie 18.00 krakowska Cricoteka po raz pierwszy zaprasza do nowej siedziby przy ulicy Nadwiślańskiej 2-4 w Krakowie. Specjalnie z tej okazji Cricoteka przygotowała nowe wystawy i specjalne atrakcje na pierwszy weekend (13 – 14 września) otwarcia.
2014-09-02
Problemy ekologiczne związane z jakością powietrza, transportem, zielenią miejską, a także źródłami pozyskiwania energii – to główne tematy ankiety internetowej dla Krakowian "Miasto dla ludzi i przyrody”. Ankietę można wypełniać do połowy września,
2014-09-02
Wystawa maszyn rolniczych, wystawy zwierząt, kiermasz ogrodniczy, prezentacja ofert agroturystycznych, kiermasz rękodzieła ludowego i rzemiosła oraz degustacje regionalnych przysmaków – to wszystko czeka na nas podczas zbliżającej się Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGROPROMOCJA 2014, która odbędzie się w dniach 6-7 września (sobota-niedziela) w Nawojowej koło Nowego Sącza.
2014-09-02
Już 6 września wystartuje trzecia edycja Miasteczka Rajdowego w Makowie Podhalańskim! Będzie to spotkanie historycznej motoryzacji z nowoczesną, a także prelekcja na temat bezpieczeństwa na drodze, rozrywka i o wiele więcej atrakcji!
2014-09-02
Już po raz trzeci wielojęzyczni profesjonaliści, którzy chcieliby swoje umiejętności wykorzystać w pracy w Polsce i za granicą, będą mieli okazję spotkać się ze swoimi potencjalnymi pracodawcami podczas Międzynarodowych Targów Pracy Bilingual People w Krakowie. Zapraszamy w sobotę 6 września. Istnieje konieczność wcześniejszego pobranie biletów, które uprawniają do wstępu na targi.
2014-09-02
Jak wygląda sytuacja absolwentów szkół zawodowych w rok po ukończeniu edukacji? Czy młodzi pracują, uczą się, a może nie robią nic? Odpowiedzi na te pytania zawarte są w wynikach kolejnej edycji badania sytuacji młodzieży w rok po ukończeniu edukacji w szkole zawodowej w Małopolsce pt. Zawodowy start. Raport z badania losów absolwentów szkół zawodowych 2013.
2014-09-02
W najbliższą sobotę i niedzielę (6 - 7 września) w ramach weekendu z zabytkami dla zwiedzających zostaną udostępnione obiekty które na co dzień są niedostępne, albo których zwiedzanie wiąże się z opłatami. Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie bezpłatne! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 20 proc. rabat na zjazdy oraz Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu z biletem promocyjnym w wysokości 8 złotych (ulgowy 5 złotych).
2014-09-02
Dziś Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli w sekcji „Poszukiwani partnerzy do projektów” publikuje kolejne oferty współpracy w poszukiwaniu partnerów europejskich do ciekawych projektów. Propozycje dotyczą poszukiwania partnerów chętnych do współpracy przy realizacji projektów z różnych dziedzin, ubiegających się o finansowanie ze środków unijnych. Zawierają dokładny opis danego przedsięwzięcia oraz informacje dotyczące organizatora i dziedziny jego działalności.
2014-09-02
Dziś (wtorek, 2 września) rozpoczyna się Forum Ekonomiczne w Krynicy, które potrwa do czwartku 4 września. To obok szwajcarskiego Davos jedyne w Europie miejsce, które przyciąga tak wielu ludzi biznesu, światowej sławy ekonomistów, ekspertów, szefów rządów, ministrów i przedstawicieli administracji publicznej. To miejsce, gdzie omawiane są najważniejsze kwestie dotyczące przyszłości gospodarczej naszego kontynentu. To właśnie tu - do malowniczo położonej Krynicy – na trzy dni zjeżdżają się osoby, które mają największy wpływ na kształt europejskiej gospodarki. I to właśnie tu rodzą się pomysły, powstają rozwiązania oraz ścierają się poglądy. Tematem przewodnim tegorocznego Forum będzie „Pokryzysowy świat – czas nowych liderów”
2014-09-01
W szczególny sposób uwzględniają potrzeby najmłodszych, starają się, żeby w otoczeniu dedykowanym dorosłym i one poczuły się dobrze – już po raz dziewiąty szukamy takich miejsc w Małopolsce. Dziś (poniedziałek, 1 września) startuje akcja „Miejsce przyjazne maluchom”, w której nagradzamy specjalnym certyfikatem instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszego regionu gdzie rodzice z dziećmi nie poczują się intruzami.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Wystartowała nowa kampania promocyjna Małopolski „Graj w korale”. Aktywnie angażuje Małopolan i turystów, bo opiera się na grze z 250 zagadkami dotyczącymi unikalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego naszego regionu. Udział w grze daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Wizualnie kampania nawiązuje do znanego już z poprzednich kampanii sznura czerwonych korali.
W szczególny sposób uwzględniają potrzeby najmłodszych, starają się, żeby w otoczeniu dedykowanym dorosłym i one poczuły się dobrze – już po raz dziewiąty szukamy takich miejsc w Małopolsce. Trwa akcja „Miejsce przyjazne maluchom”, w której nagradzamy specjalnym certyfikatem instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszego regionu gdzie rodzice z dziećmi nie poczują się intruzami. Na zgłoszenia czekamy od 1 do 28 września.
Twoja jednostka straży pożarnej ma u siebie strażaka, który zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie? Teraz możecie zgłosić go do konkursu „Strażak Roku Województwa Małopolskiego”. Konkurs prowadzony jest przez cały rok.
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości to wyjątkowa szansa dla małopolskich doktorantów na wygranie nawet 20 000 złotych! Co należy zrobić aby włączyć się w walkę o nagrody? Przede wszystkim wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością. No i oczywiście należy opracować biznesplan, tym razem wpisujący się już w nową Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 31 sierpnia!
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Ta impreza to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza. Impreza trwa przez całe wakacje i potrwa aż do października
W całej Małopolsce trwają Małopolskie Pikniki Europejskie, które przybliżają mieszkańcom naszego regionu czym są Fundusze Europejskie, jak wiele projektów udało się zrealizować w ostatnim 10-leciu dzięki wykorzystaniu wsparcia unijnego, a także jak pozyskać dotacje w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
Nie tylko Kraków, ale także między innymi Sękowa, Limanowa, Wapienne czy Gorlice to miejsca ważnych wydarzeń związanych z I wojną światową. W związku z 100. rocznicą jej wybuchu upamiętniamy te miejsca szczególnymi wydarzeniami.
II Festiwal Muzyki EMANACJE to 40 koncertów kameralnych, symfonicznych, chóralnych, recitale i koncerty jazzowe odbywające się na przestrzeni całego lata w najpiękniejszych zakątkach Małopolski. Zapraszamy! Tutaj znajdziesz szczegółowy program koncertów.
Trwa głosowanie w 15 edycji Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. W tej akcji to każdy może zdecydować o tym jakie miejsca dopiszemy do turystycznych odkryć naszego regionu. Głosowanie trwa do czwartku, 4 września.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski