Wydarzenia
 
2015-03-02
Discover Europe to największy Ogólnoeuropejski Konkurs Fotograficzny dla studentów, którego celem jest odkrycie nieznanych zakątków Europy, a także ukazanie nieznanego, zaskakującego oblicza starego kontynentu. Jest on realizowany jest w dwóch etapach – regionalnym i centralnym. Uroczystym zwieńczeniem każdego z nich są uroczyste Gale wręczenia nagród.
2015-03-02
Akademia Muzyczna w Krakowie zaprasza na 20. Dni Bachowskie, które odbędą się w dniach 8-15 marca w Auli „Florianka” przy ul. Basztowej 8. W tym roku ich Jubileusz zbiega się z 330. rocznicą urodzin Lipskiego Kantora. Dni Bachowskie poświęcone zostaną nie tylko muzyce swojego patrona, ale również jego poprzednikom i kontynuatorom jego dzieła.
2015-03-02
„Chmury o wschodzie słońca” w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, czyli wystawa tkackiego dzieła autorstwa Midori Suzuki. Od 4 do 29 marca będzie można przyjrzeć się z bliska tkaninie Shinonome. Będzie ona marcowym obiektem na dzień dobry w Muzeum. Autorka pracy jest jedną z najwybitniejszych twórczyń starodawnej, tradycyjnej sztuki wyplatania kumihimo.
2015-03-02
Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. Małopolscy uczniowie powrócili dziś do szkół. Jak spędzili ferie w swojej okolicy? Dzięki zaangażowaniu instytucji kultury, sportu oraz oświaty przedstawiliśmy bogatą ofertę zajęć dla młodych mieszkańców regionu.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Prowadzisz małe lub średnie przedsiębiorstwo? Twoja firma jest z Małopolski? Opierasz jej rozwój na innowacjach i chcesz pokazać się szerszej publiczności? Jeśli tak, zgłoś swoje przedsiębiorstwo do Małopolskich Targów Innowacji 2015 - właśnie wystartowała rekrutacja wystawców! Udział w Targach to świetna okazja na bezpłatną promocje firmy! Tegoroczne Targi odbędą się 27 maja 2015 roku.
Dzieje się w Małopolsce
5 marca (czwartek) o godz. 18 Muzeum AK w Krakowie zaprasza na promocję książki Jadwigi Lazarowicz „Stracony dom”. Gośćmi spotkania będą dzieci Adama Lazarowicza ps. „Klamra”: Danuta Iwan oraz Zbigniew Lazarowicz.
Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem oraz Muzeum Etnograficzne w Krakowie zapraszają na wystawę poświęconą życiu i działalności dwojga wybitnych, a szerzej nieznanych postaci na trwałe związanych z Zakopanem i ... odległą Hiszpanią.
Filia Muzeum Tatrzańskiego – Dwór w Łopusznej 6 marca w piątek, o godzinie 15:30 zaprasza na spotkanie autorskie z polsko-kanadyjską pisarką, reżyserką i fotografką Beatą Gołembiowską – wybitną przedstawicielką artystycznej Polonii na obczyźnie. Podczas spotkania autorka zaprezentuje między innymi album „W jednej walizce”, opowiadający o największym skupisku polskiej arystokracji w Ameryce Północnej oraz najnowszą powieść „Malowanki na szkle”, przedstawiającą współczesną góralszczyznę.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski