Wydarzenia
 
2014-09-23
Jeszcze tylko do niedzieli 28 września czekamy na zgłoszenia miejsc, które będą walczyły o zdobycie certyfikatu Miejsce przyjazne maluchom w Małopolsce. Po tym terminie rozpoczniemy weryfikację, która zakończy się w niedzielę 12 października. Ci, którzy nie zdążyli jeszcze przesłać swoich zgłoszeń, mają już na to niewiele czasu!
2014-09-23
To impreza dedykowana zarówno dzieciom, młodzieży i dorosłym. Zapraszamy na Jesień Oświęcimską 2014, która rozpocznie się w najbliższy piątek 26 września i potrwa do niedzieli 28 września. W programie koncert zespołu Enej.
2014-09-23
W sobotę 27 września zapraszamy do Krakowa na Bulwar Czerwieński gdzie wspólnie z Instytutem Konfucjusza będziemy świętować ośmioletnią obecność instytutu w naszym mieście. Będzie szansa na wygranie semestralnego kursu języka chińskiego.
2014-09-23
W piątek 3 października w Krakowie rozpocznie się dwudniowa konferencja „Modele miejscowości tematycznych w Polsce”. Konferencja poświęcona będzie różnym modelom tworzenia i funkcjonowania społeczności w oparciu o temat przewodni oraz okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany informacji pomiędzy instytucjami, organizacjami oraz grupami działającymi na rzecz rozwoju miejscowości. Konferencja potrwa dwa dni. Na pierwszy z nich wymagana jest rejestracja.
2014-09-23
Wołowiec – to jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów Tatr. Na ten szczyt o wysokości 2064 m.n.p.m., poprowadzi trasa Ultramaratonu Tatrzańskiego, który odbędzie się w sobotę 27 września. Dzień później, 28 września, na krótszej trasie, odbędzie się wyścig Tatrzańska Dziesiątka. Obydwa biegi złożą się na Tatrzański Festiwal Biegowy. Są jeszcze wolne miejsca!
2014-09-23
Już są do kupienia bilety na tarnowski koncert Ani Rusowicz, który odbędzie się w czwartek, 23 października na dużej scenie Centrum Sztuki Mościce.
2014-09-22
Ostatnie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które wyłonią tegorocznych zwycięzców, rozegrane zostaną w dniach 3-5 października na 3180 metrowej trasie z Magury Małastowskiej do Gładyszowa w Powiecie Gorlickim.
2014-09-22
8 października rusza 3. Festiwal Psychologii w Tarnowie, podczas którego chcemy pokazać jak mądrze i świadomie żyć. Cieszyć się z każdej chwili, doceniać ludzi, wyciągać wnioski z lekcji życia. Potrwa 4 dni – w dniach 8-11 października 2014.
2014-09-22
W sobotę 27 września br. Fundacja „Via Jagiellonica” zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Dni i Noce Jagiellońskie” na królewskim trakcie Kraków – Lublin – Wilno. Tym razem tematyczne zwiedzanie z przewodnikiem będzie miało miejsce w Koszycach, w województwie małopolskim.
2014-09-19

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Konsulat Generalny Ukrainy w Krakowie
Izba Przemysłowo – Handlowa w Krakowie
Chrzanowska Izba Gospodarcza
Miasto Chrzanów

zapraszają na

V POLSKO - UKRAIŃSKĄ KONFERENCJĘ GOSPODARCZĄ

2014-09-19
Kask, w którym wyląduje na Marsie jeden z członków amerykańskiej ekspedycji, kultowe już okulary Massada, wnętrze limitowanej edycji VW Bettle GSR i kilka zdobytych Red Dot-ów, jednych z ważniejszych nagród wzorniczych na świecie – to tylko ułamek dorobku absolwentów Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawy, konferencja i publikacje złożą się na obchody 50-lecia WFP. To jedno z największych tegorocznych wydarzeń związanych z designem w Polsce.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Wystartowała nowa kampania promocyjna Małopolski „Graj w korale”. Aktywnie angażuje Małopolan i turystów, bo opiera się na grze z 250 zagadkami dotyczącymi unikalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego naszego regionu. Udział w grze daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Wizualnie kampania nawiązuje do znanego już z poprzednich kampanii sznura czerwonych korali.
W szczególny sposób uwzględniają potrzeby najmłodszych, starają się, żeby w otoczeniu dedykowanym dorosłym i one poczuły się dobrze – już po raz dziewiąty szukamy takich miejsc w Małopolsce. Trwa akcja „Miejsce przyjazne maluchom”, w której nagradzamy specjalnym certyfikatem instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszego regionu gdzie rodzice z dziećmi nie poczują się intruzami. Na zgłoszenia czekamy od 1 do 28 września.
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Tej nocy otworzą się drzwi do fascynującego świata nauki. Wielu z nas czeka już na tę niepowtarzalną imprezę. W piątek, 26 września zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców!
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Ta impreza to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza. Impreza trwa przez całe wakacje i potrwa aż do października
Nie tylko Kraków, ale także między innymi Sękowa, Limanowa, Wapienne czy Gorlice to miejsca ważnych wydarzeń związanych z I wojną światową. W związku z 100. rocznicą jej wybuchu upamiętniamy te miejsca szczególnymi wydarzeniami.
Etos czy ekonomia? Współpraca czy konkurencja? Dziedzictwo czy interpretacja? – to tematy, którym poświęcone będzie Forum dla Kultury. Małopolska, odbywające się 20 i 21 października 2014 roku w Krakowie. Tegoroczna edycja wydarzenia, które zostało zaprojektowane jako cykliczne, nosi tytuł Rajski Ogród Kultury. Udział w forum jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski