Wydarzenia
 
2014-07-29

Edurne Pasaban – pierwsza zdobywczyni Korony Himalajów – będzie gwiazdą tegorocznych, 10. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w Zakopanem w dniach 03 – 07 września.
2014-07-29
W czwartek 31 lipca zapraszamy na kolejny koncert Barokowych Eksploracji tym razem w stylu francuskim. Na głównej sali Dworku Gościnnego w Szczawnicy wystąpią znakomici instrumentaliści orkiestry Musica Florea z czeskiej Pragi, sopranistka Irena Troupova oraz uznany Hartig Ensemble.
2014-07-29
Właśnie ukazał się raport podsumowujący I fazę projektu. Strategia powstaje po to, by przewidzieć i zaplanować, w jaki sposób można wykorzystać nowoczesne technologie do poprawy życia mieszkańców Krakowa i okolic.
2014-07-29
Muzeum Tatrzańskie zaprasza 31 lipca na kolejny Wieczór Czwartkowy – „Co postanowiono podczas poświęcenia Koliby w lipcu 1894 roku” do Willi Koliba. Spotkanie poprowadzi dr Zbigniew Moździerz z Muzeum Tatrzańskiego. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.
2014-07-29
Recital „Muzyczne Oblicza Iberii” w wykonaniu pianisty Pawła Albińskiego odbędzie się w środę 30 lipca o godzinie 18 w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Krakowie przy ulicy Papierniczej 2.
2014-07-29
Zapraszamy na kolejny cykl wakacyjnych "Spacerków po Tarnowie". W tym roku spacerować będziemy przez pięć kolejnych niedziel sierpnia. Oprowadzającymi będą: dr Krzysztof Moskal oraz Wacław Szczepanik – pracownik Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Pierwszy spacer w najbliższą niedzielę, 3 sierpnia.
2014-07-29
Zespoły romskie z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii i Rosji wystąpią na krakowskich Błoniach podczas III Międzynarodowych Dni Kultury Romskiej, które rozpoczną się na krakowskich Błoniach w najbliższy piątek (1 sierpnia) i potrwają do niedzieli (3 sierpnia).
2014-07-29
Pokaz musztry paradnej, widowisko historyczne Drogi do Niepodległości i pokazy kawaleryjskie to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników Pikniku Ułańskiego Raduje się, raduje się dusza…, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę (3 sierpnia) na krakowskich Błoniach. Zapraszamy od godz. 12 do godz. 19.
2014-07-28
W niedzielę, 3 sierpnia zapraszamy na rajd rowerowy „Odkryj Szlak”, którego trasa biegnie przez miejscowości Beskidu Niskiego gdzie możemy podziwiać drewniane obiekty położone na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Start i meta w Sękowej. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie udziału.
2014-07-28
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło pierwszy konkurs w ramach nowego strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych "Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo" - BIOSTRATEG. W ramach programu do rozdysponowania będzie 150 mln zł na badania nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla rolnictwa i leśnictwa oraz na rozwój technologii przyjaznych środowisku.
2014-07-28
Ruszyło głosowanie w 15 edycji Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. W tej akcji to każdy może zdecydować o tym jakie miejsca dopiszemy do turystycznych odkryć naszego regionu. Głosowanie trwa do czwartku, 4 września.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Organizujecie u siebie ciekawe imprezy, wydarzenia, półkolonie – wszytko co jest dedykowane dzieciom w czasie wakacji? Zgłoście się do redakcji Wrót Małopolski, a my informacje o tych wydarzeniach umieścimy w specjalnym wakacyjnym serwisie. Dzięki temu rodzicom i ich pociechom będzie łatwiej zorganizować czas wakacji. Warunek – wszystkie muszą mieć miejsce w Małopolsce.
II Festiwal Muzyki EMANACJE to 40 koncertów kameralnych, symfonicznych, chóralnych, recitale i koncerty jazzowe odbywające się na przestrzeni całego lata w najpiękniejszych zakątkach Małopolski. Zapraszamy! Tutaj znajdziesz szczegółowy program koncertów.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Ta impreza to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza. Impreza trwa przez całe wakacje i potrwa aż do października
Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych po raz pierwszy będą odbywały się we wszystkich subregionach Małopolski.
Twoja jednostka straży pożarnej ma u siebie strażaka, który zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie? Teraz możecie zgłosić go do konkursu „Strażak Roku Województwa Małopolskiego”. Konkurs prowadzony jest przez cały rok.
Jubileuszowa, dziesiąta już  wyprawa będzie pełna niespodzianek. Od Wieliczki, przez Wadowice, Oświęcim, Tarnów, Miechów, Nowy Targ i Stary Sącz rozciąga się trasa kulinarnych doznań. Wytyczają ją niezwykłe aromaty i tradycyjne smaki. Już niedługo wyruszamy w drogę dziesiąty raz! Start 8 czerwca w Wieliczce.
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości to wyjątkowa szansa dla małopolskich doktorantów na wygranie nawet 20 000 złotych! Co należy zrobić aby włączyć się w walkę o nagrody? Przede wszystkim wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością. No i oczywiście należy opracować biznesplan, tym razem wpisujący się już w nową Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 31 sierpnia!
W całej Małopolsce trwają Małopolskie Pikniki Europejskie, które przybliżają mieszkańcom naszego regionu czym są Fundusze Europejskie, jak wiele projektów udało się zrealizować w ostatnim 10-leciu dzięki wykorzystaniu wsparcia unijnego, a także jak pozyskać dotacje w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
Zużyte baterie i akumulatory zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego należy pamiętać o ich oddzieleniu od "zwykłych śmieci" poprzez segregację u źródła, czyli bezpośrednio w domu. Baterie.malopolska.pl to praktyczny serwis, który prezentuje pełną listę punktów odbioru zużytych baterii w naszym regionie.
Pod takim hasłem świętujemy w Małopolsce 25. rocznicę wyborów do Sejmu i Senatu RP w 1989 roku. W ramach zaplanowanych wydarzeń są m.in. koncerty, debaty czy wystawy.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski