Wydarzenia
 
2014-08-27
Twoja firma, lub instytucja poszukuje pieniędzy na rozwój nowych inicjatyw? Sprawdź – może to właśnie Ciebie poszukują zagraniczni partnerzy. Prawie codziennie publikujemy nowe powiadomienia o poszukiwaniu partnerów do projektów z różnych dziedzin. Dziś kolejne.
2014-08-27
Za nami I edycja projektu „Absolwent idzie do pracy. Aktywizacja zawodowa małopolskich absolwentów”, realizowanego przez Stowarzyszenie WIOSNA. Obecnie staże odbywa blisko 50 procent uczestników, a pracę dostało już prawie 30 procent z nich. Obecny rynek pracy nie rozpieszcza. Przeczytaj, co mówią ci, którym się udało.
2014-08-27
W niedzielę 31 sierpnia zapraszamy do Żydowskiego Muzeum Galicja na rodzinny piknik na zakończenie lata. Impreza jest wydarzeniem cyklicznym, a tegoroczna edycja, organizowana pod nazwą "Galicja dla Galicji", połączona jest ze zbiórką środków na leczenie Galicji - konia, który dzięki m.in. zaangażowaniu muzeum został wykupiony z rzeźni, a który dalej potrzebuje pomocy. Początek o godz. 11.00. Wstęp wolny.
2014-08-27
Wojewódzka Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie organizuje dla krakowskich lekarzy pracujący w przychodniach studenckich bezpłatne seminarium na temat diagnozowania i leczenia HIV. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 29 sierpnia! Wszystko po to by skuteczniej pomagać swoim pacjentom i efektywniej walczyć z wirusem.
2014-08-27
Białoszewski 44 - koncert w 70 rocznicę powstania warszawskiego oparty na tekstach z „Pamiętnika z powstania warszawskiego” w niezwykłym wykonaniu Kingi Preis, Adama Nowaka z Raz, Dwa, Trzy, Mateusza Pospieszalskiego, chóru i zespołu muzycznego. Zapraszamy w niedzielę 7 września do Centrum Sztuki Mościce.
2014-08-27
Autorzy scenariuszy filmów dokumentalnych, którzy zamierzają wziąć udział w konkursie „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” – muszą się spieszyć – do zamknięcia naboru pozostało jeszcze tylko kilka dni. Prace konkursowe przyjmowane są w krakowskim oddziale TVP do 31 sierpnia 2014 r. (decyduje data stempla pocztowego) ale uwaga - w tym roku jest to niedziela!
2014-08-27
„Kochankowie z księżyca - romantyczna opowieść o dwojgu nastolatków, próbujących odnaleźć się w świecie zagubionych dorosłych to ostatnia propozycja cyklu kinowych pokazów plenerowych „100 leżaków i ekran”. Na film zapraszamy w najbliższy czwartek 28 sierpnia do krakowskiego Forum Przestrzenie. Wstęp wolny.
2014-08-27
Serdecznie zapraszamy na VIII Wielickie Miodobranie, które odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia. Rozpoczynamy o godz. 10 mszą św. w intencji pszczelarzy z udziałem Orkiestry Dętej „Hejnał” z Byszyc w kościele pw. św. Klemensa.
2014-08-27
W sobotę 30 sierpnia zapraszamy do Rabki Zdroju na wielkie otwarcie Skate i Trial Parku w Parku Zdrojowym połączone z ogólnopolskimi zawodami BMX, Skate oraz Puchar Polski w Trialu Rowerowym.
2014-08-26
W piątek 29 sierpnia w Galerii BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu – oddziale Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ prezentowana będzie wystawa malarstwa artystów rumuńskich reprezentujących tzw. „Szkołę z Cluj”. Wystawa potrwa do niedzieli 21 września.
2014-08-26
Zwiedź w jedną noc dwie wystawy sztuki polskiej i czeskiej przełomu wieków. Weź udział w wydarzeniach specjalnych! To propozycja Muzeum Narodowego i Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie na najbliższą sobotę 30 sierpnia. Zapraszamy w godz. 16.00–24.00. Wstęp wolny!
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Wystartowała nowa kampania promocyjna Małopolski „Graj w korale”. Aktywnie angażuje Małopolan i turystów, bo opiera się na grze z 250 zagadkami dotyczącymi unikalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego naszego regionu. Udział w grze daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Wizualnie kampania nawiązuje do znanego już z poprzednich kampanii sznura czerwonych korali.
Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem gdzie spotykają się ze sobą zespoły z różnych stron świata i z odmiennych kręgów kulturowych by zaprezentować autentyczny folklor, bogate tradycje, muzykę, taniec, śpiew i stroje. Impreza potrwa do soboty 30 sierpnia.
Twoja jednostka straży pożarnej ma u siebie strażaka, który zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie? Teraz możecie zgłosić go do konkursu „Strażak Roku Województwa Małopolskiego”. Konkurs prowadzony jest przez cały rok.
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości to wyjątkowa szansa dla małopolskich doktorantów na wygranie nawet 20 000 złotych! Co należy zrobić aby włączyć się w walkę o nagrody? Przede wszystkim wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością. No i oczywiście należy opracować biznesplan, tym razem wpisujący się już w nową Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 31 sierpnia!
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Ta impreza to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza. Impreza trwa przez całe wakacje i potrwa aż do października
W całej Małopolsce trwają Małopolskie Pikniki Europejskie, które przybliżają mieszkańcom naszego regionu czym są Fundusze Europejskie, jak wiele projektów udało się zrealizować w ostatnim 10-leciu dzięki wykorzystaniu wsparcia unijnego, a także jak pozyskać dotacje w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
Nie tylko Kraków, ale także między innymi Sękowa, Limanowa, Wapienne czy Gorlice to miejsca ważnych wydarzeń związanych z I wojną światową. W związku z 100. rocznicą jej wybuchu upamiętniamy te miejsca szczególnymi wydarzeniami.
II Festiwal Muzyki EMANACJE to 40 koncertów kameralnych, symfonicznych, chóralnych, recitale i koncerty jazzowe odbywające się na przestrzeni całego lata w najpiękniejszych zakątkach Małopolski. Zapraszamy! Tutaj znajdziesz szczegółowy program koncertów.
Trwa głosowanie w 15 edycji Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. W tej akcji to każdy może zdecydować o tym jakie miejsca dopiszemy do turystycznych odkryć naszego regionu. Głosowanie trwa do czwartku, 4 września.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski