Wydarzenia
 
2014-04-19
W zwierzynieckim oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Dom Zwierzyniecki (ul. Królowej Jadwigi 41) w Poniedziałek Wielkanocny odbędą się warsztaty dla dzieci, podczas których można będzie własnoręcznie wykonać dawne zabawki odpustowe
2014-04-18
Trwają castingi do Miss Polonia Krakowa 2014. Cały czas przyjmowane są zgłoszenia do udziału w konkursie. Kandydatki mogą się zgłaszać zarówno podczas eliminacji jak i drogą elektroniczną – poprzez formularz na stronie internetowej www.wybierzmiss.pl
2014-04-18
Od czwartku (17 kwietnia 2014), w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w wilii Koliba, ul. Kościeliska 18 w Zakopanem, można podziwiać wystawę pokonkursową prac plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w XIII edycji konkursu dla dzieci i młodzieży pt. ZABYTKI ARCHITEKTURY ZAKOPANEGO I PODHALA.
2014-04-18
„Lśnienie”, „Oczy szeroko zamknięte”, „Full Metal Jacket” – widzowie Off Plus Camera zobaczą te filmy Stanleya Kubricka na krakowskich dachach razem z Christiane Kubrick, wdową po reżyserze i Janem Harlanem, producentem jego filmów a prywatnie szwagrem.
2014-04-18
Weekend majowy (3-4 maja 2014) zapowiada się przyjemnie, ciekawie i przede wszystkim smacznie. Jeśli też masz ochotę właśnie w ten sposób spędzić ten czas to zapraszamy do uroczej Lanckorony na Targi Anielskie Przysmaki, czyli targi zdrowej żywności i produktów lokalnych.
2014-04-17
Już za kilka tygodni, w dniach 26-31 maja, startuje kolejna edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji. To wydarzenie, które dzięki współpracy ponad 30 partnerów będzie obfitować w szereg interesujących wydarzeń w całej Małopolsce. Zapraszamy!
2014-04-17
Czym są ekoinnowacje? Jak ocenić innowacyjny pomysł? Czy warto go wdrożyć i jak nim zarządzać? Odpowiedzi na te pytania padną już niebawem. Pod koniec kwietnia w Krakowie w ramach projektu „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia“ rozpoczyna się cykl szkoleń dotyczący ekoinnowacji, wspierania rozwoju projektów opartych na badaniach naukowych, rozwiązaniach innowacyjnych oraz zaawansowanej technologii. Szkolenia będą bezpłatne.
2014-04-17
Festiwal Misteria Paschalia od lat ma swoich wiernych fanów, zarówno starszych jak i tych młodszych. W tym roku Kraków przygotował specjalną atrakcję dla seniorów, którzy będą mogli uczestniczyć w dwóch bezpłatnych próbach otwartych. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.
2014-04-17
Producent profesjonalnych systemów sterowania oświetleniem dla teatrów, muzeów, budynków oraz ogrodów to kolejna firma, która otrzymała zezwolenie na działalność gospodarczą w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Firma zainwestuje u nas prawie 6 milionów złotych.
2014-04-17
Wieliczka, Kłaj, Jaworzno i Tarnów to miejscowości, w których obejrzymy spektakl teatralno – muzyczny „Co może jeden człowiek” w hołdzie Janowi Pawłowi II z okazji kanonizacji, która odbędzie się 27 kwietnia. Prezentacje odbędą się na przełomie kwietnia i maja. Wstęp wolny
2014-04-17
Już w Poniedziałek Wielkanocny (21 kwietnia) rozpocznie się tegoroczny sezon wypasu. Do Bazyliki w Ludźmierzu przybędą pasterze, przedstawiciele społeczności lokalnych i turyści, by uczestniczyć w tych doniosłych uroczystościach.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Świąteczna Małopolska
W Wielką Sobotę (19 kwietnia) zapraszamy do Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju, gdzie odbędą się uroczyste święcenie pokarmów.
Oczywiście w tym miejscu nie mogło zabraknąć pisanek, baranków, zajęcy i wielkanocnych bab. Do wielkanocnego poniedziałku (21 kwietnia) zapraszamy na Rynek Główny w Krakowie na trwające tam Targi Wielkanocne.
Kraków w okresie Świąt Wielkanocnych staje się światową stolicą muzyki dawnej. Wszystko za sprawą Festiwalu Misteria Paschalia. Trawa właśnie jedenasta edycja tego wydarzenia. Zapraszamy na koncerty w Wielki Piątek, Wielką Sobotę oraz Poniedziałek Wielkanocny
Polecamy
W środę i czwartek (23-24 kwietnia) zapraszamy na XIII edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Ponadto 25 kwietnia odbędzie się Katalońska Noc w Bibliotece, stanowiąca podsumowanie działań w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.
Pamiętaj, że rozliczając się z urzędem skarbowym, wypełniając PIT  możesz  przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. To wyjątkowa szansa wsparcia organizacji w naszym najbliższym otoczeniu, w naszym regionie.
W Krakowie trwa siódma edycja ogólnopolskiej akcji promującej krwiodawstwo oraz świadomą transplantologię – KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa. W tym roku wydarzenie odbywa się poza Krakowem aż w 8 największych miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Kielcach, Tarnowie, Opolu, Gliwicach i Lublinie. Tegoroczna edycja akcji potrwa do końca maja.
Kogo szukają pracodawcy w Małopolsce? Czy znajdę pracę w swoim zawodzie? W jakich powiatach warto szukać zatrudnienia? Dzięki uruchomionemu właśnie serwisowi internetowemu „Barometr zawodów – Małopolska” już dziś można uzyskać odpowiedzi na te pytania.
Zużyte baterie i akumulatory zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego należy pamiętać o ich oddzieleniu od "zwykłych śmieci" poprzez segregację u źródła, czyli bezpośrednio w domu. Baterie.malopolska.pl to praktyczny serwis, który prezentuje pełną listę punktów odbioru zużytych baterii w naszym regionie.
Twierdza Kraków, krakowskie Oleandry, ocalałe ślady okopów i innych umocnień polowych, czy obiekty wojskowe to ślady I Wojny Światowej na które natrafiamy w Małopolsce. Teraz możemy podążyć ich szlakiem dzięki powstaniu nowego Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w Małopolsce. Jego uruchomienie było możliwe dzięki wparciu finansowemu z funduszy unijnych.
To oferta dla przedsiębiorców z sektora turystycznego. Jest szansa na cykl bezpłatnych szkoleń „Zielona firma”, które wskażą w jaki sposób z korzyścią dla firmy wspierać rozwój rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Szkolenia są bezpłatne, współfinansowane z funduszy unijnych.
Magia Małopolski ujęta w obiektywie nowosądeckiego fotografa Macieja G. Szlinga. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po magicznych terenach Małopolski. Tutaj możesz obejrzeć wiele fascynujących miejsc naszego regionu w formie panoram 3D. Jest ich blisko 500!
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski