Wydarzenia
 
2014-04-15
Zapraszamy na nową wystawę do Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy. "Szkolna ławka" poświęcona szkole w przedwojennej Szczawnicy.
2014-04-15
Przez siedem dni Kraków będzie, po raz kolejny, światową stolicą muzyki dawnej. Wszystko za sprawą Festiwalu Misteria Paschalia, którego jedenasta edycja startuje we wtorek. Podczas Festiwalu będziemy świadkami wielu muzycznych uniesień, wzruszeń, ale także i odkryć. Wystąpią m.in. Jordi Savall, Le Poème Harmonique, Café Zimmermann i René Jacobs.
2014-04-15
W niedzielę, 27 kwietnia o godzinie 10 rozpocznie się doroczne spotkanie przyjaciół Kasprowego Wierchu. To data wyjątkowa – tego dnia odbędzie się bowiem kanonizacja Jana Pawła II. Temu wydarzeniu poświęcone będzie doroczne spotkanie na szczycie.
2014-04-15
W pierwszą sobotę po świętach wielkanocnych swoje podwoje otwiera Rabkoland w Rabce Zdrój. Organizatorzy zapewniają, że w nowym sezonie nie zabraknie wielu nowości i atrakcji.
2014-04-15
Jeszcze tylko do wtorku, 22 kwietnia możemy zobaczyć w Zamku Żupnym w Wieliczce prace z konkursu „Najpiękniejsza pisanka z soli”
2014-04-15
– Niepełnosprawność to jedynie bariera umysłu – mówi Marcin, uczestnik III edycji Telekariery. To projekt, który daje szansę na aktywizację zawodową niepracującym osobom niepełnosprawnym z Małopolski. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca kwietnia.
2014-04-14

Jeszcze tylko do poniedziałku, 21 kwietnia studenci kierunków informatycznych i pokrewnych mogą zgłaszać swoje pomysły na „Inteligentna metropolię” w siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu ABB IT Challenge. Nagrodą główną w trzyetapowej rywalizacji jest 25 tysięcy zł.
2014-04-14
Zabytki posiadają swoje historie tak jak ludzie życiorysy. Niektóre z nich są intrygujące, inne zaskakujące, bywają też komiczne lub tragiczne, czasem zawierają wątki kryminalne. Historie jednych obiektów zachowały się w pamięci, ale niestety są i takie, których historia zginęła w mroku dziejów. Zapraszamy uczniów do ciekawego konkursu, w którym to oni będą autorami ciekawych historii wskazanych przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, eksponatów. Historie można przesyłać do piątku, 25 kwietnia.
2014-04-14
We wtorek 15 kwietnia o godz. 18 w ramach cyklu Chińskie vademecum Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza na wykład dr Łukasza Gacka Międzynarodowa pozycja gospodarcza Chin.
2014-04-14
Podczas tegorocznej międzynarodowej konferencji Routes Europe 2014 w Marsylii Kraków Airport ponownie otrzymał drugą nagrodę za efektywne działania marketingowe wspierające rozwój siatki połączeń oraz współpracę z przewoźnikami w kategorii portów do 4 mln pasażerów. Zwycięzcą w tej kategorii zostało niemieckie lotnisko City Airport Bremen.
2014-04-14
W środę i czwartek (23-24 kwietnia) zapraszamy na XIII edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Ponadto 25 kwietnia odbędzie się Katalońska Noc w Bibliotece, stanowiąca podsumowanie działań w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Pamiętaj, że rozliczając się z urzędem skarbowym, wypełniając PIT  możesz  przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. To wyjątkowa szansa wsparcia organizacji w naszym najbliższym otoczeniu, w naszym regionie.
W Krakowie trwa siódma edycja ogólnopolskiej akcji promującej krwiodawstwo oraz świadomą transplantologię – KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa. W tym roku wydarzenie odbywa się poza Krakowem aż w 8 największych miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Kielcach, Tarnowie, Opolu, Gliwicach i Lublinie. Tegoroczna edycja akcji potrwa do końca maja.
Kogo szukają pracodawcy w Małopolsce? Czy znajdę pracę w swoim zawodzie? W jakich powiatach warto szukać zatrudnienia? Dzięki uruchomionemu właśnie serwisowi internetowemu „Barometr zawodów – Małopolska” już dziś można uzyskać odpowiedzi na te pytania.
Zużyte baterie i akumulatory zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego należy pamiętać o ich oddzieleniu od "zwykłych śmieci" poprzez segregację u źródła, czyli bezpośrednio w domu. Baterie.malopolska.pl to praktyczny serwis, który prezentuje pełną listę punktów odbioru zużytych baterii w naszym regionie.
Twierdza Kraków, krakowskie Oleandry, ocalałe ślady okopów i innych umocnień polowych, czy obiekty wojskowe to ślady I Wojny Światowej na które natrafiamy w Małopolsce. Teraz możemy podążyć ich szlakiem dzięki powstaniu nowego Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w Małopolsce. Jego uruchomienie było możliwe dzięki wparciu finansowemu z funduszy unijnych.
To oferta dla przedsiębiorców z sektora turystycznego. Jest szansa na cykl bezpłatnych szkoleń „Zielona firma”, które wskażą w jaki sposób z korzyścią dla firmy wspierać rozwój rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Szkolenia są bezpłatne, współfinansowane z funduszy unijnych.
„Pozwólcie, zanim stąd odejdę... Patrzę jeszcze stąd na Kraków, na ten Kraków, w którym każdy kamień i każda cegła jest mi droga... Patrzę stąd na Polskę.  I dlatego - zanim stąd odejdę - proszę Was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością (...) Abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili. Abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.”
Magia Małopolski ujęta w obiektywie nowosądeckiego fotografa Macieja G. Szlinga. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po magicznych terenach Małopolski. Tutaj możesz obejrzeć wiele fascynujących miejsc naszego regionu w formie panoram 3D. Jest ich blisko 500!
Wybierasz się w góry na szlak, wspinasz się, żeglujesz, podróżujesz, jesteś za granicą, pracujesz i spotykasz się poza biurem, jesteś niepełnoletni i nie przekazałeś opiekunom gdzie jesteś. Zostaw prostą wiadomość dokąd idziesz, tak aby w razie wypadku dotarła do wskazanych przez ciebie osób.
Obecnie brakuje miejsca, w którym gromadzone byłyby informacje dotyczące tematu CSR w Małopolsce. Właśnie z tego powodu powstał we Wrotach Małopolski nowy serwis „Odpowiedzialna Małopolska”, który jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tematyką CSR (Społeczną Odpowiedzialnością Biznesu) w Małopolsce.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski