Wydarzenia
 
2014-04-17
Festiwal Misteria Paschalia od lat ma swoich wiernych fanów, zarówno starszych jak i tych młodszych. W tym roku Kraków przygotował specjalną atrakcję dla seniorów, którzy będą mogli uczestniczyć w dwóch bezpłatnych próbach otwartych. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.
2014-04-17
Producent profesjonalnych systemów sterowania oświetleniem dla teatrów, muzeów, budynków oraz ogrodów to kolejna firma, która otrzymała zezwolenie na działalność gospodarczą w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Firma zainwestuje u nas prawie 6 milionów złotych.
2014-04-17
Wieliczka, Kłaj, Jaworzno i Tarnów to miejscowości, w których obejrzymy spektakl teatralno – muzyczny „Co może jeden człowiek” w hołdzie Janowi Pawłowi II z okazji kanonizacji, która odbędzie się 27 kwietnia. Prezentacje odbędą się na przełomie kwietnia i maja. Wstęp wolny
2014-04-17
Już w Poniedziałek Wielkanocny (21 kwietnia) rozpocznie się tegoroczny sezon wypasu. Do Bazyliki w Ludźmierzu przybędą pasterze, przedstawiciele społeczności lokalnych i turyści, by uczestniczyć w tych doniosłych uroczystościach.
2014-04-17
W piątek 25 kwietnia godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Pawła Gawrola. Ekspozycja potrwa do końca maja 2014. Wystawa towarzyszy imprezie muzycznej 4 Reaktywacja Muzyki Miasta.
2014-04-17
Koncerty, warsztaty kompozytorsko-wykonawcze - tak zapowiadają się wydarzenia związane z nowym projektem krakowskiej Akademii Muzycznej. Zapraszamy od 23 do 26 kwietnia (środa - sobota)
2014-04-17
Zapraszamy do kina Regis w Bochni na pierwsze w 2014 roku spotkanie w ramach cyklu "Na styku" sztuki filmowej i muzyki 25 kwietnia (piątek) zobaczymy fascynujący dokument "Uwaga! Mr. Baker" - opowiadający o legendarnym perkusiście Ginger Bakerze. Początek godz. 19.00.
2014-04-17
To będzie dopiero czwarta edycja tego festiwalu, ale już tak mocno ta impreza zakorzeniła się w kalendarzu małopolskich wydarzeń, że trudno wyobrazić sobie, żeby się nie odbyła. Program wydarzeń jest już zapięty na ostatni guzik. Organizatorzy liczą jeszcze na wsparcie sponsorów, dzięki, którym odbędzie się cały zaplanowany na ten rok program.
2014-04-16
W Wielką Sobotę (19 kwietnia) zapraszamy do Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju, gdzie odbędą się uroczyste święcenie pokarmów.
2014-04-16
W środę 23 kwietnia, zapraszamy na warsztaty w ramach Akademii PIR. Spotkanie będzie dotyczyło roli Polskich Inwestycji Rozwojowych w finansowaniu inwestycji infrastrukturalnych oraz procesu inwestycyjnego PIR w projektach partnerstwa publiczno-prywatnego. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia przyjmowane sią do piątku 18 kwietnia.

2014-04-16
Święto bacowskie, majówka wędkarska, festyn „U zbiegu kultur”, wystawa i koncerty – tak zapowiada się Majówka Tatrzańska, która wystartuje już w środę, 30 kwietnia i potrwa do poniedziałku 5 maja.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Świąteczna Małopolska
W Wielką Sobotę (19 kwietnia) zapraszamy do Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju, gdzie odbędą się uroczyste święcenie pokarmów.
Oczywiście w tym miejscu nie mogło zabraknąć pisanek, baranków, zajęcy i wielkanocnych bab. Do wielkanocnego poniedziałku (21 kwietnia) zapraszamy na Rynek Główny w Krakowie na trwające tam Targi Wielkanocne.
Kraków w okresie Świąt Wielkanocnych staje się światową stolicą muzyki dawnej. Wszystko za sprawą Festiwalu Misteria Paschalia. Trawa właśnie jedenasta edycja tego wydarzenia. Zapraszamy na koncerty w Wielki Piątek, Wielką Sobotę oraz Poniedziałek Wielkanocny
Polecamy
W środę i czwartek (23-24 kwietnia) zapraszamy na XIII edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Ponadto 25 kwietnia odbędzie się Katalońska Noc w Bibliotece, stanowiąca podsumowanie działań w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.
Pamiętaj, że rozliczając się z urzędem skarbowym, wypełniając PIT  możesz  przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. To wyjątkowa szansa wsparcia organizacji w naszym najbliższym otoczeniu, w naszym regionie.
W Krakowie trwa siódma edycja ogólnopolskiej akcji promującej krwiodawstwo oraz świadomą transplantologię – KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa. W tym roku wydarzenie odbywa się poza Krakowem aż w 8 największych miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Kielcach, Tarnowie, Opolu, Gliwicach i Lublinie. Tegoroczna edycja akcji potrwa do końca maja.
Kogo szukają pracodawcy w Małopolsce? Czy znajdę pracę w swoim zawodzie? W jakich powiatach warto szukać zatrudnienia? Dzięki uruchomionemu właśnie serwisowi internetowemu „Barometr zawodów – Małopolska” już dziś można uzyskać odpowiedzi na te pytania.
Zużyte baterie i akumulatory zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego należy pamiętać o ich oddzieleniu od "zwykłych śmieci" poprzez segregację u źródła, czyli bezpośrednio w domu. Baterie.malopolska.pl to praktyczny serwis, który prezentuje pełną listę punktów odbioru zużytych baterii w naszym regionie.
Twierdza Kraków, krakowskie Oleandry, ocalałe ślady okopów i innych umocnień polowych, czy obiekty wojskowe to ślady I Wojny Światowej na które natrafiamy w Małopolsce. Teraz możemy podążyć ich szlakiem dzięki powstaniu nowego Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w Małopolsce. Jego uruchomienie było możliwe dzięki wparciu finansowemu z funduszy unijnych.
To oferta dla przedsiębiorców z sektora turystycznego. Jest szansa na cykl bezpłatnych szkoleń „Zielona firma”, które wskażą w jaki sposób z korzyścią dla firmy wspierać rozwój rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Szkolenia są bezpłatne, współfinansowane z funduszy unijnych.
Magia Małopolski ujęta w obiektywie nowosądeckiego fotografa Macieja G. Szlinga. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po magicznych terenach Małopolski. Tutaj możesz obejrzeć wiele fascynujących miejsc naszego regionu w formie panoram 3D. Jest ich blisko 500!
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski