Wydarzenia
 
2014-09-29
Beata Chmielowska-Olech, Magdalena Walach i Radosław Krzyżowski w przejmujący sposób przeczytali listy osób chorych na raka, a dzięki temu dowiedzieliśmy się o czym marzą osoby, które muszą mierzyć się z tą chorobą. Tak w sobotę w krakowskim magistracie rozpoczął się VII Marsz Nadziei i Życia organizowany przez Fundację Urszuli Smok. Podaruj Życie.
2014-09-29
W niedzielę, 12 października w Jaworkach odbędzie się finałowy bieg górski z cyklu BeskidSki Cross. Start do biegu i meta znajdują się przy górnej stacji kolei linowej „Homole”, na wysokości ok. 710 m n.p.m.
2014-09-29
Galerii Twórczości Artystów Niepełnosprawnych ANIOŁOWO w Tarnowie przy ulicy Żydowskiej 2 zaprasza na integracyjną wystawę prac podopiecznych Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji w Tarnowie. Wystawa będzie trwała od 3 do 31 października w godzinach od 10:00 do 17:00. Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek, 7 października o godzinie 13:00.
2014-09-29
W czwartek, 2 października o godz. 14.30 nastąpi uroczyste otwarcie Ośrodka Medycyny Eksperymentalnej i Innowacyjnej mieszczącego się przy ul. Rędzina 1 na Bielanach w Krakowie.
2014-09-29
Targi pracy, seminaria dla osób zamierzających wyjechać za granicę, spotkania informacyjne dla pracodawców, spotkania z doradcami EURES z Polski i zagranicy – to tylko część wydarzeń, które odbędą się w ramach Europejskich Dni Pracy w dniach 2 – 9 października (czwartek) w Krakowie, Tarnowie oraz Nowym Sączu.
2014-09-29
Jak powstają niezwykłe kolory i kształty wyrobów ze szkła i ceramiki? Co sprawia, że każdy z nich jest niepowtarzalny? Jeszcze chyba mało kto wie, że tego wszystkiego możemy dowiedzieć się w Krakowie i to obserwując pracę na żywo w nowo otwartym Centrum Szkła i Ceramiki.
2014-09-29
Od 29 września do wtorku 7 października odbywają się w Parlamencie Europejskim (PE) przesłuchania kandydatów na nowych komisarzy, przedstawionych na początku września przez Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Elżbieta Bieńkowska, kandydatka do teki ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczość zostanie przesłuchana 2 października.
2014-09-29
Spektakularny, niepowtarzalny i wyjątkowy – cały Kraków żył przez ostatnie dni emocjami związanymi z trwającym do niedzieli (28 września) Festiwalem Muzyki Filmowej. Największe przeboje agenta 007, projekcja Gladiatora z doskonałą muzyką na żywo oraz Międzynarodowa Gala Muzyki Filmowej zorganizowanej z okazji 100-lecia Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców ASCAP – to te najważniejsze wydarzenia festiwalowe.
2014-09-28
„Galeria Jednego Autora” zaprasza w najbliższą środę (1 października) na uroczystość obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki oraz kolejną odsłonę Narodowego Czytania, akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
2014-09-27
Sobota 27 września, godz. 18 – Kraków Arena na kilka godzin przeniesie nas na arenę rzymskich gladiatorów. Spektakularnym i długo wyczekiwanym przez publiczność Festiwalu Muzyki Filmowej wydarzeniem będzie projekcja filmu Gladiator (2000, reż. Ridley Scott) z muzyką na żywo.
2014-09-26
Zaledwie kilka godzin dzieli nas od spektakularnego wydarzenia Festiwalu Muzyki Filmowej. Dokładnie o godz. 20 w Kraków Arenie startuje koncert 007. The Best of James Bond na którym usłyszymy kultowe piosenki w symfonicznych aranżacjach, napisane do filmów o Agencie 007. Na scenie wystąpią Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki, Aga Zaryan, Monika Borzym, Damian Ukeje, Natalie Nykiel, Esther Ovejero oraz Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod batutą Diego Navarro.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Wystartowała nowa kampania promocyjna Małopolski „Graj w korale”. Aktywnie angażuje Małopolan i turystów, bo opiera się na grze z 250 zagadkami dotyczącymi unikalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego naszego regionu. Udział w grze daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Wizualnie kampania nawiązuje do znanego już z poprzednich kampanii sznura czerwonych korali.
W szczególny sposób uwzględniają potrzeby najmłodszych, starają się, żeby w otoczeniu dedykowanym dorosłym i one poczuły się dobrze – już po raz dziewiąty szukamy takich miejsc w Małopolsce. Trwa akcja „Miejsce przyjazne maluchom”, w której nagradzamy specjalnym certyfikatem instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszego regionu gdzie rodzice z dziećmi nie poczują się intruzami. Na zgłoszenia czekamy od 1 do 28 września.
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Tej nocy otworzą się drzwi do fascynującego świata nauki. Wielu z nas czeka już na tę niepowtarzalną imprezę. W piątek, 26 września zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców!
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Ta impreza to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza. Impreza trwa przez całe wakacje i potrwa aż do października
Nie tylko Kraków, ale także między innymi Sękowa, Limanowa, Wapienne czy Gorlice to miejsca ważnych wydarzeń związanych z I wojną światową. W związku z 100. rocznicą jej wybuchu upamiętniamy te miejsca szczególnymi wydarzeniami.
Etos czy ekonomia? Współpraca czy konkurencja? Dziedzictwo czy interpretacja? – to tematy, którym poświęcone będzie Forum dla Kultury. Małopolska, odbywające się 20 i 21 października 2014 roku w Krakowie. Tegoroczna edycja wydarzenia, które zostało zaprojektowane jako cykliczne, nosi tytuł Rajski Ogród Kultury. Udział w forum jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski