Wydarzenia
 
2015-11-27
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wspólnie z Węgierskim Instytutem Kultury w Warszawie zaprasza na spotkanie z Ákosem Engelmayerem, tłumaczem książki Ferenca Molnára „Galicja 1914-1915. Zapiski korespondenta wojennego”. Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia o godz. 18.00 w sali im. Sichrawy MCK SOKÓŁ.
2015-11-27
3 grudnia 2015 o godz. 17 w auli wykładowej Kliniki przy ulicy Skawińskiej 8 koncerty dla chorych przy Białym Fortepianie w Klinice im. prof. Andrzeja Szczeklika obchodzą swój mały jubileusz. Niezwykłe spotkania z muzyką odbywają się już od dwóch lat.
2015-11-27
Burmistrz Miasta Nowy Targ serdecznie zaprasza na MIKOŁAJKOWE LODOWE SZALEŃSTWO, które odbędzie się na nowotarskim Rynku w dniu 6 grudnia 2015 .r ( niedziela)  godz. 16.00-21.00
2015-11-26
4 grudnia 2015 roku w krakowskim Klubie Studio rozpocznie się czwarta edycja Festiwalu Synestezje. Muzyka. Plastyka. Słowo. W tym roku wydarzenie potrwa aż trzy dni, jego idea pozostanie jednak niezmienna: promocja niecodziennych zjawisk w polskiej kulturze i sztuce.
2015-11-26
Zapraszamy 5 grudnia od 10.00 do 20.00 na Rynek Podgórski na Świąteczne Podgórskie Targi Rzeczy Wyjątkowych.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Małopolska została Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016. Ten prestiżowy tytuł to nagroda Komitetu Regionów przyznawana tym regionom, które przedstawiły najbardziej przyszłościowe w Europie wizje rozwoju przedsiębiorczości. Żaden polski region nie otrzymał jeszcze tego wyróżnienia. Nagrodę odebrał w Brukseli marszałek Marek Sowa.
Wejdź i sprawdź najciekawsze wydarzenia oraz relacje sportowe z regionu.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza zrealizował multimedialny projekt pt. Małopolska – tu wszystko się zaczęło. Jest to interaktywna prezentacja tych miejsc regionu, które w sposób szczególny naznaczył swoją obecnością Karol Wojtyła. Na szlaku wędrówki znajdują się zarówno obszary związane z biografią, rodziną, pasjami i powołaniem przyszłego papieża, jak i miejsca, które znalazły się na szlakach papieskich podróży do ojczyzny. Projekt jest jedną z licznych inicjatyw podjętych przez Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie dla upamiętnienia uchwalonego przez Sejm RP Roku św. Jana Pawła II - patrona Instytutu.
Dzieje się w Małopolsce
8 października, będąca własnością pracowniczą firma CH2M, lider w zakresie inżynierii i zarządzania programami inwestycyjnymi, uruchomiła w Krakowie swoje Globalne Centrum Produkcyjne oraz Centrum Usług Wspólnych, w których zatrudnienie znajdzie 1100 osób. CH2M jest obecna na polskim rynku od blisko 20 lat i zatrudnia ponad 300 osób w dziale obiektów przemysłowych, infrastrukturze transportowej i wodnej a także w centrum usług wspólnych. Dzięki stałemu rozwojowi firmy, CH2M jest obecnie zaangażowana w jedne z największych polskich projektów infrastrukturalnych, jak m.in. rozbudowa głębokowodnego terminalu kontenerowego dla DCT Gdańsk, program modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego oraz modernizacje licznych odcinków sieci kolejowych na terenie całego kraju.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski