Wydarzenia
 
2014-09-19

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Konsulat Generalny Ukrainy w Krakowie
Izba Przemysłowo – Handlowa w Krakowie
Chrzanowska Izba Gospodarcza
Miasto Chrzanów

zapraszają na

V POLSKO - UKRAIŃSKĄ KONFERENCJĘ GOSPODARCZĄ

2014-09-19
Kask, w którym wyląduje na Marsie jeden z członków amerykańskiej ekspedycji, kultowe już okulary Massada, wnętrze limitowanej edycji VW Bettle GSR i kilka zdobytych Red Dot-ów, jednych z ważniejszych nagród wzorniczych na świecie – to tylko ułamek dorobku absolwentów Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawy, konferencja i publikacje złożą się na obchody 50-lecia WFP. To jedno z największych tegorocznych wydarzeń związanych z designem w Polsce.
2014-09-19
Koncertem w wykonaniu Śląskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego zakończy się II edycja festiwalu EMANACJE. W sobotni wieczór, 20 września zapraszamy do Lusławic na koncert finałowy, gdzie w wykonaniu młodej orkiestry usłyszymy utwory Andrzeja Panufnika i Ludwiga van Beethovena. Jako solistka, w Koncercie fortepianowym Panufnika wystąpi Beata Bilińska!
2014-09-19
Zachęcamy do spędzenia ostatniego wrześniowego weekendu z OTWARTYMI PRACOWNIAMI na Szlaku Rzemiosła. 20 września spotkamy się w Bogdanówce na warsztatach rzeźby ludowej, a 21 września w Stryszawie na warsztatach tworzenia zabawek z siana.
2014-09-19
W weekend, 20-21 września na Błoniach Zabierzowskich potrwa II Jarmark Norbertański, czyli największa impreza rycerska w Małopolsce. Impreza składa się z dwóch dni: Rycerskiej Soboty, pełnej walk, kaskaderki konnej i historycznego rękodzieła oraz ETNOniedzieli ze Szlakiem Rzemiosła.
2014-09-18
Najbliższa odsłona Małopolskiej Nocy Naukowców to już ósma edycja Wydarzenia, które nie tylko trwale wpisało się w kalendarz przedsięwzięć organizowanych w Regionie, ale przede wszystkim wciąż pozostaje największą tego typu imprezą w kraju i jedną z największych w Europie!
2014-09-18
Turniej historyczny. Edycja Wyszehradzka odbędzie się na Zamku w Dębnie w niedzielę 21 września, w godzinach 12 - 20.
W programie występy drużyn rycerskich z Polaki, Czech, Słowacji i Węgier, ponadto wielki jarmark historyczny i tradycyjna gastronomia.
2014-09-18
W najbliższą niedzielę (21 września) zapraszamy na wyjątkowy Targ Śniadaniowy. Przy wspólnym śniadaniu w Parku Ratuszowym w Nowej Hucie będziemy celebrować tę niezwykłą roślinę, której szczyt sezonu przypada właśnie na początek jesieni!
2014-09-17
"Dziedzictwo – źródło tożsamości” – pod takim hasłem odbywają się tegoroczne, już XXII Europejskie Dni Dziedzictwa w Polsce.
2014-09-17
Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza mieszkańców Zakopanego na Tydzień Zdrowia, który będzie miał miejsce w dniach 21-28 września 2014 r.
2014-09-16
NIEZŁA SZTUKA to wystawa dzieł młodych artystów, wywodzących się z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tym razem galeria „Akademia w Bronowicach” prezentuje sylwetki kilkunastu tegorocznych absolwentów z wydziałów malarstwa, rzeźby i grafiki, których prace w zróżnicowany sposób ukazują artystyczne zainteresowania i zindywidualizowany ogląd rzeczywistości. Prace można oglądać do 19 października.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Wystartowała nowa kampania promocyjna Małopolski „Graj w korale”. Aktywnie angażuje Małopolan i turystów, bo opiera się na grze z 250 zagadkami dotyczącymi unikalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego naszego regionu. Udział w grze daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Wizualnie kampania nawiązuje do znanego już z poprzednich kampanii sznura czerwonych korali.
W szczególny sposób uwzględniają potrzeby najmłodszych, starają się, żeby w otoczeniu dedykowanym dorosłym i one poczuły się dobrze – już po raz dziewiąty szukamy takich miejsc w Małopolsce. Trwa akcja „Miejsce przyjazne maluchom”, w której nagradzamy specjalnym certyfikatem instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszego regionu gdzie rodzice z dziećmi nie poczują się intruzami. Na zgłoszenia czekamy od 1 do 28 września.
Jeden z nowoczesnych i komfortowych pociągów, które niebawem będą wozić pasażerów po Małopolsce i sąsiednich województwach może mieć nazwę, którą sam wymyślisz. Województwo wspólnie z Gazetą Krakowską ogłosiło konkurs na nazwy dla 16 nowych pociągów. Zgłoszenia można wysyłać do piątku 19 września. Do wygrania nagrody!
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Tej nocy otworzą się drzwi do fascynującego świata nauki. Wielu z nas czeka już na tę niepowtarzalną imprezę. W piątek, 26 września zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców!
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Ta impreza to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza. Impreza trwa przez całe wakacje i potrwa aż do października
Nie tylko Kraków, ale także między innymi Sękowa, Limanowa, Wapienne czy Gorlice to miejsca ważnych wydarzeń związanych z I wojną światową. W związku z 100. rocznicą jej wybuchu upamiętniamy te miejsca szczególnymi wydarzeniami.
Etos czy ekonomia? Współpraca czy konkurencja? Dziedzictwo czy interpretacja? – to tematy, którym poświęcone będzie Forum dla Kultury. Małopolska, odbywające się 20 i 21 października 2014 roku w Krakowie. Tegoroczna edycja wydarzenia, które zostało zaprojektowane jako cykliczne, nosi tytuł Rajski Ogród Kultury. Udział w forum jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.
II Festiwal Muzyki EMANACJE to 40 koncertów kameralnych, symfonicznych, chóralnych, recitale i koncerty jazzowe odbywające się na przestrzeni całego lata w najpiękniejszych zakątkach Małopolski. Zapraszamy! Tutaj znajdziesz szczegółowy program koncertów.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski