Wydarzenia
 
2016-04-29
Zespołu Kroke nikomu nie trzeba przedstawiać. W najbliższą sobotę (30 kwietnia) nadarza się doskonała okazja, żeby posłuchać muzyków i to zupełnie za darmo. A jeśli dodamy, że koncert odbędzie się w otoczeniu pięknego gorlickiego rynku – tym bardziej nie powinno nas tam zabraknąć. Zapraszamy na koncert „4 Strony Karpat”, który rozpocznie się o godz. 17. Koncert organizowany jest w ramach Dni Gorlic 2016.
2016-04-29
„[Starość] powitajmy życzliwie i pokochajmy. Bo i ona jest pełna uroku, jeśli potrafisz z niej korzystać”. Myślą Seneki, myśliciela rzymskiego żyjącego dwa tysiące lat temu, Muzeum Archeologiczne w Krakowie rozpoczyna cykl zajęć dla Seniorów. Pierwsze odbędą się we wtorek, 10 maja. Konieczna jest telefoniczna rezerwacja.
2016-04-29
Chcesz wygrać sprzęt fotograficzny wart 2 tys. euro i dwudniową wycieczkę do Brukseli? Weź udział w konkursie fotograficznym  „Wyobraź sobie Europę bez granic". Temat  związany jest z toczącą się dyskusją na temat granic wewnątrz państw należących do Unii Europejskiej, Konkurs trwa do 30 czerwca.
2016-04-28
Jak korzystając z nowych technologii można ułatwić sobie pracę i sprawić, aby była szybsza, skuteczniejsza a koszty działalności niższe? Dowiemy się tego ze spotkań organizowanych przez Fundację TechSoup dedykowanych organizacjom pozarządowym. Organizacja rusza w ogólnopolską trasę na spotkania z krajowymi organizacjami pozarządowymi. W ponad 20 polskich miastach w tym w piątek, 13 maja w Krakowie, TechSoup opowie, jak korzystać z nowych technologii w pracy organizacji pozarządowych, w tym np. z Google dla Organizacji Non-profit czy pakietu Office 365. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja.
2016-04-28
Już w sobotę, 30 kwietnia, odbędzie się 2 Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach: Filia w Porąbce Uszewskiej. Crushed Sounds BigBand zaprezentuje 16 utworów z największych hitów muzyki filmowej: m.in.: „Mam tę moc” - Frozen, „Can you feel the love tonight” - Król Lew, Star Wars: Imerial March, „Po raz pierwszy widzę blask” - Zaplątani, James Bond: Theme & Skyfall, „My heart will go on” - Titanic, Mission Impossible i Grek Zorba.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA) to zrealizowany przez Województwo Małopolskie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 nowoczesny system zarządzania transportem, dedykowany dla mieszkańców regionu oraz turystów, którzy licznie odwiedzają Województwo Małopolskie. Małopolska Karta Aglomeracyjna to nowoczesny dostęp do oferty komunikacyjnej w naszym regionie. Stworzyliśmy system, w którym zintegrowane zostały istniejące systemy Krakowskiej Karty Miejskiej oraz Tarnowskiej Karty Miejskiej z usługami świadczonymi przez spółki Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne. Uzyskaliśmy w ten sposób rozwiązanie, dzięki któremu stając się użytkownikiem systemu MKA otrzymujesz dostęp do większości usługi związanych z publicznym transportem zbiorowym w województwie małopolskim.
Trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych (PIT). Do 2 maja 2016 r., wypełniając PIT, mają Państwo możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.
Wejdź i sprawdź najciekawsze wydarzenia oraz relacje sportowe z regionu.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza zrealizował multimedialny projekt pt. Małopolska – tu wszystko się zaczęło. Jest to interaktywna prezentacja tych miejsc regionu, które w sposób szczególny naznaczył swoją obecnością Karol Wojtyła. Na szlaku wędrówki znajdują się zarówno obszary związane z biografią, rodziną, pasjami i powołaniem przyszłego papieża, jak i miejsca, które znalazły się na szlakach papieskich podróży do ojczyzny. Projekt jest jedną z licznych inicjatyw podjętych przez Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie dla upamiętnienia uchwalonego przez Sejm RP Roku św. Jana Pawła II - patrona Instytutu.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski