Wydarzenia
 
Wokalne popisy kelnerów w Krakowie
2014-09-30
Kolacja z Verdim, Mozartem czy Puccinim? W hotelu Holiday Inn Kraków City Center przy ulicy Wielopole 4 otwarta została nowa restauracja Impresja, w której w piątek i sobotę goście mogą zjeść kolację przy dźwiękach najsłynniejszych arii operowych, wykonywanych na żywo przez kelnerów.
2014-09-30
Osoby z zaburzeniami psychicznymi z terenu tej gminy będą się mogły łatwiej integrować ze środowiskiem. Temu posłużą działania pod hasłem „Pozytywka”, realizowane przez Fundację Zdrowym Być. Zyskały ono właśnie dofinansowanie, w ramach programu FIO Małopolska Lokalnie. Program pomaga w budowaniu aktywnych społeczności lokalnych przez wspieranie ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojego środowiska. Skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych działających w Małopolsce.
2014-09-30

Rośnie popularność produktów regionalnych, zarówno w polskich domach, jak i wśród profesjonalnych szefów kuchni. Również młodzi pasjonaci sztuki kulinarnej przekonali się, że polskie produkty lokalne są wartościowe – można przyrządzić je na wiele niestandardowych sposobów, łączyć smaki, przełamywać schematy i tworzyć nowe, oryginalne przepisy. W sobotę, 27 września br.  odbył się finał programu „Gotuj lokalnie”, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, podczas którego to właśnie produkty regionalne odegrały główną rolę w zmaganiach o wygraną.

2014-09-30
W dniach 20-26 października w Krakowie odbędzie się druga edycja Geek Week Krk, czyli cyklu wydarzeń związanych z nowymi technologiami. Każdy kto jest zainteresowany lub chce poznać różne oblicza nowych technologii będzie mógł wybrać spośród szeregu odbywających się w tym czasie eventów.
2014-09-30
Prowadzisz firmę, instytucję lub organizację w Małopolsce? Potrzebujesz wykwalifikowanego pracownika z wieloletnim doświadczeniem zawodowym? Uważasz, że wiek 50+ jest atutem? Zachęcamy Cię do zatrudnienia stażysty w II edycji projektu „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni”. Staż jest pokrywany ze środków projektu.
2014-09-30
Galicja – mityczna kraina? Marka, za pomocą której można sprzedać wszystko? Każdy ma inne wyobrażenia na temat Galicji. Jest ona dziś szczególnie ważna na Ukrainie, gdzie stała się narzędziem gry politycznej. Rozpoczynająca się 10 października w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie wystawa „Mit Galicji” pozwala skonfrontować mit z faktami historycznymi i perspektywą uwikłanych w tę historię narodów.
2014-09-29
Beata Chmielowska-Olech, Magdalena Walach i Radosław Krzyżowski w przejmujący sposób przeczytali listy osób chorych na raka, a dzięki temu dowiedzieliśmy się o czym marzą osoby, które muszą mierzyć się z tą chorobą. Tak w sobotę w krakowskim magistracie rozpoczął się VII Marsz Nadziei i Życia organizowany przez Fundację Urszuli Smok. Podaruj Życie.
2014-09-29
W niedzielę, 12 października w Jaworkach odbędzie się finałowy bieg górski z cyklu BeskidSki Cross. Start do biegu i meta znajdują się przy górnej stacji kolei linowej „Homole”, na wysokości ok. 710 m n.p.m.
2014-09-29
Galerii Twórczości Artystów Niepełnosprawnych ANIOŁOWO w Tarnowie przy ulicy Żydowskiej 2 zaprasza na integracyjną wystawę prac podopiecznych Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji w Tarnowie. Wystawa będzie trwała od 3 do 31 października w godzinach od 10:00 do 17:00. Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek, 7 października o godzinie 13:00.
2014-09-29
W czwartek, 2 października o godz. 14.30 nastąpi uroczyste otwarcie Ośrodka Medycyny Eksperymentalnej i Innowacyjnej mieszczącego się przy ul. Rędzina 1 na Bielanach w Krakowie.
2014-09-29
Targi pracy, seminaria dla osób zamierzających wyjechać za granicę, spotkania informacyjne dla pracodawców, spotkania z doradcami EURES z Polski i zagranicy – to tylko część wydarzeń, które odbędą się w ramach Europejskich Dni Pracy w dniach 2 – 9 października (czwartek) w Krakowie, Tarnowie oraz Nowym Sączu.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Wystartowała nowa kampania promocyjna Małopolski „Graj w korale”. Aktywnie angażuje Małopolan i turystów, bo opiera się na grze z 250 zagadkami dotyczącymi unikalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego naszego regionu. Udział w grze daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Wizualnie kampania nawiązuje do znanego już z poprzednich kampanii sznura czerwonych korali.
W szczególny sposób uwzględniają potrzeby najmłodszych, starają się, żeby w otoczeniu dedykowanym dorosłym i one poczuły się dobrze – już po raz dziewiąty szukamy takich miejsc w Małopolsce. Trwa akcja „Miejsce przyjazne maluchom”, w której nagradzamy specjalnym certyfikatem instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszego regionu gdzie rodzice z dziećmi nie poczują się intruzami. Na zgłoszenia czekamy od 1 do 28 września.
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Tej nocy otworzą się drzwi do fascynującego świata nauki. Wielu z nas czeka już na tę niepowtarzalną imprezę. W piątek, 26 września zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców!
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Ta impreza to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza. Impreza trwa przez całe wakacje i potrwa aż do października
Nie tylko Kraków, ale także między innymi Sękowa, Limanowa, Wapienne czy Gorlice to miejsca ważnych wydarzeń związanych z I wojną światową. W związku z 100. rocznicą jej wybuchu upamiętniamy te miejsca szczególnymi wydarzeniami.
Etos czy ekonomia? Współpraca czy konkurencja? Dziedzictwo czy interpretacja? – to tematy, którym poświęcone będzie Forum dla Kultury. Małopolska, odbywające się 20 i 21 października 2014 roku w Krakowie. Tegoroczna edycja wydarzenia, które zostało zaprojektowane jako cykliczne, nosi tytuł Rajski Ogród Kultury. Udział w forum jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski