Wydarzenia
 
2016-06-30
Już dziś (30. czerwca) o godz. 12.00 w Muzeum Archeologicznym w Krakowie przy ul. Poselskiej 3 zostanie otwarta nowa wystawa czasowa "Chrzest 966 – oblicza chrystianizacji".
2016-06-30
Podróże, przeprowadzki i wędrówki. Dlaczego ludzie wyruszają w drogę? Czego można nauczyć się w podróży? Odkrywanie marzeń o miejscach odległych i tych niedaleko – to główne tematy specjalnych, wakacyjnych warsztatów, które startują już w najbliższy wtorek (5 lipca) w Muzeum Etnograficznym w piątek. Zajęcia dedykowane są określonym grupom wiekowym.
2016-06-30
W sobotę 2 lipca rozpoczyna się w Szczawnicy święto muzyki. Rusza festiwal Muzyka nad Zdrojami. Tegoroczną edycją zainauguruje świetny dziewczęcy chór Puellae Orantes, działający przy katedrze w Tarnowie, jeden z najlepszych tego typu zespołów, laureat licznych nagród konkursowych, zespół współpracujący ze znakomitymi muzykami jak, The King Singers, Canadian Brass, czy orkiestra Aukso. Kolejne koncerty 9, 16 i 22 lipca. Zapraszamy!
2016-06-30
Na darmowe szczepienia mogą liczyć dzieci z Nowego Sącza, Tarnowa i powiatu: tarnowskiego, brzeskiego, krakowskiego, proszowickiego, nowotarskiego i wielickiego. Szczepienia będą prowadzone w dwóch wariantach, innych dla miast i powiatów. Szczegółowych informacji należy szukać na stronie www.profilaktykawmalopolsce.pl.
2016-06-29
Skuteczne i sprawdzone rozwiązania w regionalnej polityce wspierania przedsiębiorczości – to główny temat odbywającego się dziś spotkania (środa, 29 listopada) Europejskich Regionów Przedsiębiorczości w Brukseli. Małopolska wystąpiła jako lider, jeden z trzech laureatów tytułu Europejski Lider Przedsiębiorczości 2016!
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Rodzice, nie wiecie jakich atrakcji poszukać dla swoich pociech na czas wakacji? Wasze dzieci zostają latem w domu, ale zależy Wam, żeby ten czas spędzały w ciekawy sposób? Postaramy się w tym pomóc. Rusza specjalny serwis Wakacje w Małopolsce, w którym znajdziecie propozycje wakacyjnych zajęć organizowanych w waszej miejscowości. Oferta jest stale uzupełniana. Jednocześnie apelujemy do wszystkich instytucji kultury w Małopolsce o wysyłanie swoich wakacyjnych ofert. Odpowiedni formularz do wypełnienia znajduje się na stronie Wakacje w Małopolsce
Zapraszamy od 25 czerwca do 3 lipca na krakowski Kazimierz. Festiwalowy program muzyczny rozpoczniemy tuż po Szabacie w sobotę, 25 czerwca: w klubie Forum zagra dwójka DJów z Izraela: Khen Elmaleh i David Pearl. Będzie to też początek serii imprez DJskich podczas 26. FKŻ, które zakończymy kolejnym Tederowym Weekenderem na Barce. Główną sceną muzyczną festiwalu będzie jak zawsze synagoga Tempel.
Wejdź i sprawdź najciekawsze wydarzenia oraz relacje sportowe z regionu.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza zrealizował multimedialny projekt pt. Małopolska – tu wszystko się zaczęło. Jest to interaktywna prezentacja tych miejsc regionu, które w sposób szczególny naznaczył swoją obecnością Karol Wojtyła. Na szlaku wędrówki znajdują się zarówno obszary związane z biografią, rodziną, pasjami i powołaniem przyszłego papieża, jak i miejsca, które znalazły się na szlakach papieskich podróży do ojczyzny. Projekt jest jedną z licznych inicjatyw podjętych przez Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie dla upamiętnienia uchwalonego przez Sejm RP Roku św. Jana Pawła II - patrona Instytutu.
Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA) to zrealizowany przez Województwo Małopolskie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 nowoczesny system zarządzania transportem, dedykowany dla mieszkańców regionu oraz turystów, którzy licznie odwiedzają Województwo Małopolskie. Małopolska Karta Aglomeracyjna to nowoczesny dostęp do oferty komunikacyjnej w naszym regionie. Stworzyliśmy system, w którym zintegrowane zostały istniejące systemy Krakowskiej Karty Miejskiej oraz Tarnowskiej Karty Miejskiej z usługami świadczonymi przez spółki Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne. Uzyskaliśmy w ten sposób rozwiązanie, dzięki któremu stając się użytkownikiem systemu MKA otrzymujesz dostęp do większości usługi związanych z publicznym transportem zbiorowym w województwie małopolskim.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski