Wydarzenia
 
2014-07-24
Już w najbliższy weekend w Myślenicach na trzech scenach po dwóch stronach miasta wystąpią artyści reprezentujący różne nurty muzyczne. Od 25 do 27 lipca na uczestników Myślenickiego Festiwalu Lata 2014 i poprzedzających je Kulturalnych Dni Myślenic czekają ciekawe widowiska i mnóstwo zabawy. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
2014-07-24
Koncert wybranych chopinowskich dzieł w wyjątkowej scenerii Willi Atma zapowie 1 sierpnia (piątek) 6. edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach“ w Zakopanem. Zagrają wybitni artyści młodego pokolenia – wiolonczelista Rafał Jezierski, koncertmistrz Orquestra de la Comunitat Valenciana oraz hiszpańska pianistka Nieves Pascual.
2014-07-24
Pojawią się one w naszym mieście z okazji 86. rocznicy urodzin Kubricka i trwającej w Krakowie wystawy „Stanley Kubrick”, która potrwa do 12 września. Imprezy związane z tym wydarzeniem Muzeum Narodowe w Krakowie zapowiada na najbliższą sobotę i niedzielę (26-27 lipca).
2014-07-24
Już 26 lipca w kościele św. Marcina przy ul. Grodzkiej 58 na zaproszenie Capelli Cracoviensis wystąpią kameraliści Akademie für Alte Musik Berlin, by z uczestnikami Akademii Bachowskiej wykonać dzieło doskonałe - Sztukę fugi Johanna Sebastiana Bacha.
2014-07-23
Najbliższa sobota (26 lipca, godz. 10) to dzień inauguracji nowego szlaku w Małopolsce. Szlak Stylu Zakopiańskiego startuje w Muzeum Stylu Zakopiańskiego willi Koliba, a kończy się w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Kuźnicach. Z tej okazji zapraszamy także do gry zakopiańsko-tatrzańskiej, która będzie biec na trasie nowego szlaku.
2014-07-23
Jeśli wszystko potoczy się pomyślnie to Kraków i Małopolska po raz kolejny staną się bohaterami nowych produkcji: filmów długometrażowych, animacji i dokumentów. Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie wybrał scenariusze, które mogą dostać wsparcie finansowe na powstanie opartych na nich produkcji.
2014-07-23
Działasz w młodej organizacji pozarządowej? Masz swoją grupę z którą realizujesz pasje? Chcesz coś zrobić dla swojej społeczności? Chcesz wzmocnić swoją organizację? Jeśli tak - FIO Małopolska Lokalnie jest dla Ciebie! Fundusz zaprasza na spotkania informacyjne w całym regionie. Pierwsze już dziś, 23 lipca w Wieliczce.
2014-07-23
Na Przystanek Woodstok w Kostrzyniu nad Odrą pojadą z Krakowa specjalne pociągi. Przewozy Regionalne przygotowały specjalną ofertę – w sumie 104 dodatkowe pociągi musicREGIO, którymi będzie można tanio i bezpośrednio dostać się na Festiwal ze wszystkich zakątków kraju.
2014-07-23
Lipcowy koncert z cyklu „Popołudnie ze Straussem” odbędzie się już w niedzielę 27 lipca 2014 r. o godz. 16.00. Porywający repertuar zaprezentują Beata Wardak - mezzosopran i Leszek Świdziński – tenor oraz Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod batutą Jerzego Sobeńko.
2014-07-23
W najbliższą niedzielę, 27 lipca zapraszamy do Obrażejowic w gminie Radziemice (powiat proszowicki) na VII Małopolskie Święto Czosnku. Początek o godz. 15.
2014-07-23
Marek Napiórkowski, Jacek Królik oraz gościnnie Jarosław Dzień wystąpią podczas koncertu „Friday night in Lusławice” już w najbliższy piątek, 25 lipca o g. 19.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Organizujecie u siebie ciekawe imprezy, wydarzenia, półkolonie – wszytko co jest dedykowane dzieciom w czasie wakacji? Zgłoście się do redakcji Wrót Małopolski, a my informacje o tych wydarzeniach umieścimy w specjalnym wakacyjnym serwisie. Dzięki temu rodzicom i ich pociechom będzie łatwiej zorganizować czas wakacji. Warunek – wszystkie muszą mieć miejsce w Małopolsce.
II Festiwal Muzyki EMANACJE to 40 koncertów kameralnych, symfonicznych, chóralnych, recitale i koncerty jazzowe odbywające się na przestrzeni całego lata w najpiękniejszych zakątkach Małopolski. Zapraszamy! Tutaj znajdziesz szczegółowy program koncertów.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Ta impreza to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza. Impreza trwa przez całe wakacje i potrwa aż do października
Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych po raz pierwszy będą odbywały się we wszystkich subregionach Małopolski.
Twoja jednostka straży pożarnej ma u siebie strażaka, który zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie? Teraz możecie zgłosić go do konkursu „Strażak Roku Województwa Małopolskiego”. Konkurs prowadzony jest przez cały rok.
Jubileuszowa, dziesiąta już  wyprawa będzie pełna niespodzianek. Od Wieliczki, przez Wadowice, Oświęcim, Tarnów, Miechów, Nowy Targ i Stary Sącz rozciąga się trasa kulinarnych doznań. Wytyczają ją niezwykłe aromaty i tradycyjne smaki. Już niedługo wyruszamy w drogę dziesiąty raz! Start 8 czerwca w Wieliczce.
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości to wyjątkowa szansa dla małopolskich doktorantów na wygranie nawet 20 000 złotych! Co należy zrobić aby włączyć się w walkę o nagrody? Przede wszystkim wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością. No i oczywiście należy opracować biznesplan, tym razem wpisujący się już w nową Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 31 sierpnia!
W całej Małopolsce trwają Małopolskie Pikniki Europejskie, które przybliżają mieszkańcom naszego regionu czym są Fundusze Europejskie, jak wiele projektów udało się zrealizować w ostatnim 10-leciu dzięki wykorzystaniu wsparcia unijnego, a także jak pozyskać dotacje w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
Zużyte baterie i akumulatory zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego należy pamiętać o ich oddzieleniu od "zwykłych śmieci" poprzez segregację u źródła, czyli bezpośrednio w domu. Baterie.malopolska.pl to praktyczny serwis, który prezentuje pełną listę punktów odbioru zużytych baterii w naszym regionie.
Pod takim hasłem świętujemy w Małopolsce 25. rocznicę wyborów do Sejmu i Senatu RP w 1989 roku. W ramach zaplanowanych wydarzeń są m.in. koncerty, debaty czy wystawy.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski