Wydarzenia
 
2014-12-18
Dziś (18 grudnia) odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady Europejskiej pod przewodnictwem nowego przewodniczącego, Donalda Tuska. Głównym zadaniem Rady będzie zawarcie porozumienia w sprawie polityki inwestycyjnej w Unii Europejskiej (UE), jako kluczowego elementu w ogólnej strategii gospodarczej UE. Poddany też dyskusji zostanie budżet UE.
2014-12-18
Od 2 grudnia do 23 grudnia 2014 r. prowadzony jest nabór zgłoszeń do Programu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”. Program skierowany jest do organizatorów przedsięwzięć technologicznych, skupiających głównie młode firmy z branż nowych technologii, środowisk start-upowych, które na szeroką skalę organizują tech-eventy.
2014-12-17
Niemal w przededniu Świąt Bożego Narodzenia – wielkie święto małopolskiego smaku na krakowskim Rynku Głównym. Już w najbliższy weekend (19 – 21 grudnia) odbędzie się Wigilijny Małopolski Smak. Świąteczne specjały z regionu, lokalni producenci żywności, tradycyjne wigilijne potrawy, świąteczne smaki w zupełnie nowych, zaskakujących interpretacjach – to wszystko da odwiedzającym przedsmak świąt i zarazem sprawi, że nabierzemy na święta jeszcze większego apetytu.
2014-12-17
O tym jak powstawał najciekawszy, współczesny budynek Krakowa opowiedzą już w najbliższy czwartek, 18 grudnia o godz. 18:30 w ramach cyklu „Spotkania z architekturą”, organizowanego przez Galerię Architektury GAGA w klubokawiarni Pauza in Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (wejście od ul. Szujskiego).
2014-12-16
Pierwszoklasiści Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Joachima Lelewela przy Ambasadzie RP w Brukseli, zostali w tę sobotę (13 grudnia) uroczyście pasowani na uczniów. Tematem przewodnim właśnie rozpoczynającego się w polskiej szkole roku szkolnego jest Małopolska, dlatego na prośbę rady rodziców Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego podarował małym uczniom książki, a Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli sprowadziło specjalnego gościa - niespodziankę…
2014-12-16
W dniu 12 grudnia, w Hotelu „Folwark Stara Winiarnia” w Mszanie Dolnej, odbyła się po raz 20 –sty Jubileuszowa uroczystość wręczenia nagród w konkursie „ODYS 2014” na najlepsze usługi turystyczne w Województwie Małopolskim. Zwycięzcom plebiscytu „Odys” przyznano trzy równorzędne nagrody.
2014-12-16
Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes wydał  płytę CD „Szlakiem Straussa”. Album został nagrany przez tarnowski chór oraz Orkiestrę Solistów Wiedeńskich. Ten artystyczny pomysł zrodził się po Koncertach Wiedeńskich zaprezentowanych przez austriackich i polskich wykonawców w styczniu 2014 r. Koncerty były entuzjastycznie odebrane przez licznie zgromadzoną publiczność w Krakowie, Katowicach i Lusławicach.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Z myślą o mieszkańcach Małopolski i jej sympatykach przygotowaliśmy specjalne zaproszenie do wspólnego odkrywania naszych małopolskich tradycji. Świąteczna akcja promocyjna #Święta jak w Domu. #Małopolska ma na celu promowanie lokalnych tradycji i zwyczajów z Małopolski, zachęcanie do spędzania świąt w Małopolsce w tradycyjny sposób, pamiętając o tym co jest w nich naprawdę ważne. Zapraszamy do odwiedzania strony, na której znaleźć można porady świąteczne, konkursy z nagrodami, interaktywne kartki świąteczne a także filmy z udziałem Piotra Cyrwusa oraz znanych z sieci Lekko Stronniczych.
Zapraszamy Państwa do uzupełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa opinii na temat stanu dostępności obiektów użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnością ruchową w Krakowie.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Celem serwisu jest ułatwienie współpracy przedsiębiorcom z przedstawicielami środowiska naukowego. Dostępne są tu oferty krakowskich szkół wyższych i instytutów badawczych, zawierające zakres świadczonych usług naukowo – badawczych, w tym m.in.: analizy, ekspertyzy, certyfikaty, oferty technologiczne, koordynacja wspólnych projektów badawczych oraz badań zleconych.
Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT) to nowoczesna platforma kreowania ruchu turystycznego. W MSIT czekają na turystów informatorzy dysponujący wiedzą i doświadczeniem, służący pomocą w zakresie, który umożliwi indywidualne zaplanowanie trasy zgodnie z osobistymi oczekiwaniami i zainteresowaniami. MSIT to kompleksowa informacja o walorach turystycznych Małopolski, jednolita i bogata gama wielojęzykowych wydawnictw z ofertą turystyczną regionu, w tym wydawnictwa dla osób niewidomych i słabo widzących,  oznakowanie turystyczne regionu, baza obiektów noclegowych i gastronomicznych z całego regionu.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski