Wydarzenia
 
2015-04-24
Para Prezydencka spędzi najbliższą sobotę w Małopolsce. Odwiedzi Nowoczesny Dom Dziecka w Odporyszowie, weźmie udział w mszy świętej na Kasprowym Wierchu oraz w I Zjeździe Karpackim w Ludźmierzu. Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i jego małżonce towarzyszył będzie marszałek Marek Sowa.
2015-04-24
28 maja o godz. 18.00 Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl muzyczny „Nie jesteś sama”  Teatru Ateneum z Warszawy. Spektakl o miłości, tęsknocie i przyjaźni w wykonaniu dwóch wybitnych aktorek: Stanisławy Celińskiej i Krystyny Tkacz z towarzyszeniem aktora i reżysera Artura Barcisia.
2015-04-24
Decyzją Senatu RP rok 2015 jest Rokiem Witkiewiczów – Stanisława Ignacego (Witkacego) oraz jego ojca Stanisława. W tym roku bowiem mija 130 lat od urodzin Witkacego i 100 lat od śmierci Stanisława Witkiewicza, twórcy stylu zakopiańskiego. W ramach obchodów tej wyjątkowej rocznicy Galeria Architektury GAGA oraz firma BoConcept zapraszają na konferencję z cyklu „Oblicza tradycji w polskim dizajnie. Konferencja poświęcona jest wzornictwu Podhala i Zakopanego.
2015-04-24
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza 25 kwietnia o godz. 12.00 na spacer po terenie dawnego obozu Płaszów.
2015-04-24
Narodowy artysta Ukrainy, laureat państwowej nagrody imienia Tarasa Szewczenki, jedyny artysta ukraiński zaliczony do Złotej Gildii Akademii Sztuki Współczesnej w Rzymie. W 2007 roku brytyjski dziennik The Daily Telegraph wymienił nazwisko Ivana Marchuka na liście setki geniuszów współczesności, tworzących nowy obraz świata.

Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Jak prezentuje się tegoroczny Małopolski Festiwal Innowacji w liczbach? Imponująco – 7 dni doznań, ponad 40 partnerów, w tym najbardziej prestiżowe krakowskie uczelnie wyższe, dynamicznie rozwijające się start-upy, jak chociażby CodeWise, prężnie działające firmy (m.in. Delphi, JORDAN Group), klastry (m.in. Klaster LifeScience Kraków), instytuty badawczo-rozwojowe będące kuźniami polskich patentów oraz szereg instytucji i firm, które wspólnie z nami chcą przybliżyć potęgę a zarazem konieczność innowacyjnego działania. Już na tą chwilę zaplanowanych jest niemal 100 wydarzeń odbywających się w kilku miastach Małopolski. Festiwal potrwa od 25-31 maja.
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, w ramach projektu „Akademia Sieci Szerokopasmowych”, organizuje cykl szkoleń związanych z obsługą inwestycyjną projektów szerokopasmowych. Szkolenia są kierowane do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców oraz organizacji zrzeszających przedsiębiorców. Szkolenia są w całości finansowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
Dzieje się w Małopolsce
Jak co roku zakopiański festiwal rozpocznie się w dniu Międzynarodowego Dnia Jazzu tj. 30 kwietnia. Na wszystkie koncerty organizatorzy zapraszają do kina „Sokół”, natomiast po koncertach Jam Session w kawiarni DW Hyrny.
75% zniżki – 100% kultury, spiesz się …i ciesz się kulturą! Bilety na zajęcia już od 1zł.
25 kwietnia Trzebińskie Centrum Kultury oraz Małopolski Związek Kolarski zapraszają do udziału w Rekreacyjnym Rajdzie Rowerowym Kraków-Trzebinia. Celem imprezy jest popularyzacja jazdy na rowerze jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu, stwarzanie warunków do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny oraz zapoznanie uczestników z walorami krajobrazowymi i historycznymi Krakowa i Gminy Trzebinia, ze szczególnym uwzględnieniem Puszczy Dulowskiej i Zespołu Pałacowo-Parkowego w Młoszowej.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski