Wydarzenia
 
2016-05-24
Zbliża się drugi majowy weekend XVIII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Kilkanaście wyselekcjonowanych obiektów, w tym miejsca nieznane lub na co dzień niedostępne, interesujące historie i tradycje na wyciągnięcie ręki – tak w skrócie można opisać jedno z największych cyklicznych wydarzeń promujących bogactwo kulturowe Małopolski, Zapraszamy w najbliższy weekend 28–29 maja. W przypadku zwiedzania wielu obiektów konieczna jest wcześniejsza rezerwacja!
2016-05-24
W najbliższą środę, 25 maja, w 68. rocznicę stracenia przez komunistów rotmistrza Witolda Pileckiego na moście jego imienia w Tarnowie (w ciągu ulic Starodąbrowska - Mostowa) realizowana będzie akcja "Przynieś kwiat dla Bohatera". Inicjatorzy zachęcają do przyjścia tego dnia o dowolnej porze i pozostawienia rotmistrzowi kwiatu pamięci.
2016-05-24
Do 31 lipca można decydować czy całość składki emerytalnej pozostawić w ZUS, czy też część przekazywać do OFE.
2016-05-24
Dworzec kolejowy w Nowym Sączu to chyba najlepsze miejsce dla takiej wystawy. "Skarby Małopolski - Po kolei od kolei, czyli Galicyjska Kolej Transwersalna" – to prezentacja prac konkursowych o tym samym tytule. Zapraszamy na wernisaż wystawy w sobotę 28 maja o godz. 10.
2016-05-24
W najbliższą sobotę (28 maja) na terenie Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzony zostanie nietypowy i bardzo widowiskowy eksperyment. Blisko 100 niezwykle pomysłowych urządzeń z całej Polski zostanie połączonych w 1 łańcuch, aby przetransportować metalową kulkę. Wszystko to w ramach otwartego dla publiczności finału IV edycji „Eksperymentu Łańcuchowego”. Każdy będzie mógł oddać głos na swojego faworyta. Organizatorzy przygotowali też interaktywne doświadczenia, pokazy i szereg innych atrakcji dla całych rodzin. Będzie można m.in. sprawdzić czy możemy biegać po cieczy. Celem przedsięwzięcia jest promocja praktycznego podejścia do fizyki.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA) to zrealizowany przez Województwo Małopolskie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 nowoczesny system zarządzania transportem, dedykowany dla mieszkańców regionu oraz turystów, którzy licznie odwiedzają Województwo Małopolskie. Małopolska Karta Aglomeracyjna to nowoczesny dostęp do oferty komunikacyjnej w naszym regionie. Stworzyliśmy system, w którym zintegrowane zostały istniejące systemy Krakowskiej Karty Miejskiej oraz Tarnowskiej Karty Miejskiej z usługami świadczonymi przez spółki Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne. Uzyskaliśmy w ten sposób rozwiązanie, dzięki któremu stając się użytkownikiem systemu MKA otrzymujesz dostęp do większości usługi związanych z publicznym transportem zbiorowym w województwie małopolskim.
Wejdź i sprawdź najciekawsze wydarzenia oraz relacje sportowe z regionu.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza zrealizował multimedialny projekt pt. Małopolska – tu wszystko się zaczęło. Jest to interaktywna prezentacja tych miejsc regionu, które w sposób szczególny naznaczył swoją obecnością Karol Wojtyła. Na szlaku wędrówki znajdują się zarówno obszary związane z biografią, rodziną, pasjami i powołaniem przyszłego papieża, jak i miejsca, które znalazły się na szlakach papieskich podróży do ojczyzny. Projekt jest jedną z licznych inicjatyw podjętych przez Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie dla upamiętnienia uchwalonego przez Sejm RP Roku św. Jana Pawła II - patrona Instytutu.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski