Wydarzenia
 
2014-11-26
W sobotę, 6 grudnia w Klubie Studio rozpocznie się kolejna edycja dwudniowego Festiwalu Synestezje. Muzyka Plastyka Słowo. Ideą przewodnią Festiwalu jest ukazanie interakcji i synergii różnorodnych dziedzin sztuki, które współistniejąc w jednej przestrzeni i czasie zyskują nowy wymiar i znaczenie.
2014-11-26
W dniu 30 listopada 2014 r. w godzinach 11:00-14:00 odbędzie się gra miejska „Tramwajem przez Kraków”, organizowana przez Fundację CEKIN Społeczeństwo – Kultura – Przedsiębiorczość w ramach projektu Akademia Młodych Liderów Społecznych. Projekt dofinansowany jest ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
2014-11-26
Księgarnia Poraj, Muzeum Tatrzańskie oraz Dworzec Tatrzański serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "Wysokogórska adrenalina w obiektywie Ryszarda Szafirskiego".
2014-11-26
W Tarnowie odbyło się coroczne Forum Informacji Turystycznej. Do naszego miasta zjechało blisko 50 pracowników centrów informacji turystycznej z całego kraju. Byli m.in. przedstawiciele z Koszalina, Olsztyna, Torunia, Warszawy, Złotoryi, Białej Podlaski. Głównymi tematami były sprawy związane z certyfikacją punktów „it”, nowy regulamin konkursu „na najlepsze centrum it” oraz stan prac nad nowymi zasadami oznakowania atrakcji turystycznych wzdłuż dróg szybkiego ruchu i autostrad.
2014-11-25
W dniu 24 listopada 2014 r. w Krakowie w Sali konferencyjnej Cechu Rzemiosł Spożywczych odbyło się szkolenie poświęcone znakowaniu środków spożywczych w kontekście zmian wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Szkolenie zorganizowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rozwoju Gospodarczego.
2014-11-25
Przed nami ostatni tydzień wystawy drzeworytów ludowych z kolekcji Józefa Gwalberta Pawlikowskiego zachowanej we Lwowie. Z tej okazji Muzeum Etnograficzne w Krakowie przygotowało specjalny program wydarzeń kończących wystawę – w weekend, 29 i 30 listopada.
2014-11-25
W sobotę, 15 listopada koncertem finałowym zakończył się organizowany po raz siódmy międzynarodowy Festiwal GRUPA AZOTY JAZZ CONTEST - jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych organizowanych w Tarnowie i Małopolsce.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Najważniejsze są organizacje stawiające na aktywność prospołeczną! To nic nowego?! A jednak! Wiele organizacji społecznych po prostu nie istnieje w naszej świadomości! A powinny! Konkurs o Nagrodę „Kryształy Soli” podkreśla wartość organizacji, wzmacnia ich wizerunek oraz co najważniejsze docenia ich pracę = codzienny wysiłek w niesieniu pomocy innym!
Jesteś liderem stowarzyszenia, fundacji, a może członkiem wybranej organizacji społecznej? Być może  sam podejmujesz działania na rzecz innych, o których nikt dotąd nie słyszał? Jeśli nie jest Ci obca pomoc udzielana innym osobom oraz znasz osoby, które bezinteresownie tę pomoc niosą - to właśnie CIEBIE szukamy! Naprawdę! Twoje działania oraz działania osób w Twoim otoczeniu zasługują na szczególną uwagę!
Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza na debatę FORUM PRZESTRZENI. MAŁOPOLSKA, która odbędzie się 4 grudnia 2014 roku, godz. 9.00 – 18.30, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Setki państw, tysiące partnerów, miliony uczestników. Także w Małopolsce kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości! Już 17-23 listopada 2014 w kilkunastu miastach i miasteczkach Małopolski! Sprawdź, co ciekawego dzieje się w Twoim mieście.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski