Wydarzenia
 
2014-08-30
Miejscowość Osiek to gospodarz zbliżającego się Święta Plonów, XVI Dożynek Województwa Małopolskiego. Zapraszamy w niedzielę 31 sierpnia do gminy Osiek . To zarówno podziękowanie za tegoroczne zbiory, jak i okazja do poznania ludowych obyczajów oraz wspólnej zabawy. W małopolskich Dożynkach Wojewódzkich uczestniczy co roku około dwóch tysięcy osób. Doroczne świętowanie obejmuje cały region, gdyż dożynkowe wieńce zjeżdżają do Osieku ze wszystkich gmin Małopolski.
2014-08-29
W niedzielę 31 sierpnia zapraszamy do Żydowskiego Muzeum Galicja na rodzinny piknik na zakończenie lata. Impreza jest wydarzeniem cyklicznym, a tegoroczna edycja, organizowana pod nazwą "Galicja dla Galicji", połączona jest ze zbiórką środków na leczenie Galicji - konia, który dzięki m.in. zaangażowaniu muzeum został wykupiony z rzeźni, a który dalej potrzebuje pomocy. Początek o godz. 11.00. Wstęp wolny.
2014-08-29
Zwiedź w jedną noc dwie wystawy sztuki polskiej i czeskiej przełomu wieków. Weź udział w wydarzeniach specjalnych! To propozycja Muzeum Narodowego i Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie na najbliższą sobotę 30 sierpnia. Zapraszamy w godz. 16.00–24.00. Wstęp wolny!
2014-08-29
Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Minister Polityki i Pracy Społecznej Władysław Kosiniak Kamysz, Mark Allen, doradca Departamentu Ekonomicznego Europejskiego Banku Inwestycyjnego i wielu innych znakomitych gości weźmie udział w VII Forum Inwestycyjnym, które odbędzie się 1 i 2 września w Tarnowie (poniedziałek/wtorek).
2014-08-29
Regionalne przysmaki w niezwykłym otoczeniu zabytkowych chat? Tak będzie właśnie w najbliższą niedzielę (31 sierpnia) w Nowym Sączu. Zapraszamy do Miasteczka Galicyjskiego na kulinarną ucztę „Kociołek Galicyjski”. Początek o godz. 11.
2014-08-29
W niedzielę, 31 sierpnia zapraszamy do Lipnicy Wielkiej na obchody uroczystości 45. Rocznicy śmierci rzeźbiarza ludowego Karola Wójciaka. Impreza będzie okazją do obejrzenia ekspozycji tego artysty.
2014-08-29
Szpiczaste czapki, peleryny, peruki i mroczne makijaże – to jedyny obowiązujący strój na Zamku Lipowieckim w najbliższą niedzielę 31 sierpnia. Zapraszamy na szczególny, bo jubileuszowy Zlot Wiedźm i Czarownic pod patronatem Wrót Małopolski. Regionalne czarownice i wiedźmy mogą już odliczać czas od dedykowanej im imprezie!
2014-08-29
Serdecznie zapraszamy na VIII Wielickie Miodobranie, które odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia. Rozpoczynamy o godz. 10 mszą św. w intencji pszczelarzy z udziałem Orkiestry Dętej „Hejnał” z Byszyc w kościele pw. św. Klemensa.
2014-08-29
W sobotę 30 sierpnia zapraszamy do Rabki Zdroju na wielkie otwarcie Skate i Trial Parku w Parku Zdrojowym połączone z ogólnopolskimi zawodami BMX, Skate oraz Puchar Polski w Trialu Rowerowym.
2014-08-28
To nie lada gratka dla miłośników bałkańskich rytmów. Będzie jak zwykle gorąco, bo wiatr z południa przygna najlepsze dźwięki z tego regionu Europy. Dziś startuje 2. Pannonica Folk Festival, którego główną gwiazdą będzie Boban & Marko Marković Orkestar z Serbii. Zapraszamy. Barcice nad Popradem k/Starego Sącza, 28-30 sierpnia (czwartek-sobota).
2014-08-28
Dziś (28 sierpnia) o godz. 15.00 w sali obrad zakopiańskiego magistratu odbędzie się etnograficzno-podróżnicze spotkanie poświęcone pięknemu i egzotycznemu zakątkowi świata, jakim jest Peru. Opowie o nim zafascynowany kulturami przedkolumbijskimi w Ameryce Łacińskiej podróżnik Jacek Walczak.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Wystartowała nowa kampania promocyjna Małopolski „Graj w korale”. Aktywnie angażuje Małopolan i turystów, bo opiera się na grze z 250 zagadkami dotyczącymi unikalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego naszego regionu. Udział w grze daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Wizualnie kampania nawiązuje do znanego już z poprzednich kampanii sznura czerwonych korali.
Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem gdzie spotykają się ze sobą zespoły z różnych stron świata i z odmiennych kręgów kulturowych by zaprezentować autentyczny folklor, bogate tradycje, muzykę, taniec, śpiew i stroje. Impreza potrwa do soboty 30 sierpnia.
Twoja jednostka straży pożarnej ma u siebie strażaka, który zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie? Teraz możecie zgłosić go do konkursu „Strażak Roku Województwa Małopolskiego”. Konkurs prowadzony jest przez cały rok.
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości to wyjątkowa szansa dla małopolskich doktorantów na wygranie nawet 20 000 złotych! Co należy zrobić aby włączyć się w walkę o nagrody? Przede wszystkim wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością. No i oczywiście należy opracować biznesplan, tym razem wpisujący się już w nową Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 31 sierpnia!
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Ta impreza to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycja Podtatrza. Impreza trwa przez całe wakacje i potrwa aż do października
W całej Małopolsce trwają Małopolskie Pikniki Europejskie, które przybliżają mieszkańcom naszego regionu czym są Fundusze Europejskie, jak wiele projektów udało się zrealizować w ostatnim 10-leciu dzięki wykorzystaniu wsparcia unijnego, a także jak pozyskać dotacje w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
Nie tylko Kraków, ale także między innymi Sękowa, Limanowa, Wapienne czy Gorlice to miejsca ważnych wydarzeń związanych z I wojną światową. W związku z 100. rocznicą jej wybuchu upamiętniamy te miejsca szczególnymi wydarzeniami.
II Festiwal Muzyki EMANACJE to 40 koncertów kameralnych, symfonicznych, chóralnych, recitale i koncerty jazzowe odbywające się na przestrzeni całego lata w najpiękniejszych zakątkach Małopolski. Zapraszamy! Tutaj znajdziesz szczegółowy program koncertów.
Trwa głosowanie w 15 edycji Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. W tej akcji to każdy może zdecydować o tym jakie miejsca dopiszemy do turystycznych odkryć naszego regionu. Głosowanie trwa do czwartku, 4 września.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski