Wydarzenia
 
2014-11-20
W środę 26 listopada o godz. 17.00 w auli wykładowej Kliniki im. prof. Andrzeja Szczeklika (Kraków, Skawińska 8) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Koncertów Przy Białym Fortepianie. Wystąpią Dariusz Kowalski (recytacje) i Joachim Mencel, który na białym fortepianie profesora Szczeklika i na lirze korbowej zagra własne kompozycje do utworów Cypriana Kamila Norwida.
2014-11-20
Od połowy listopada do 10 grudnia w całej Małopolsce prowadzona będzie kampania społeczna zachęcająca mieszkańców regionu do poprawy szeroko rozumianych kontaktów międzyludzkich. Akcja jest odpowiedzią na niepokojące badania socjologiczne pokazujące, iż żyjemy w coraz większej społecznej izolacji.
2014-11-20
Rozpoczęła się rejestracja do III edycji ogólnopolskiego konkursu astronomicznego „Astrolabium”, organizowanego przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację „Akademia Astronomii”. Rejestracja potrwa do końca lutego 2015 roku. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów ogólnokształcących.
2014-11-19
Podczas kolejnego odcinka TechCampu zostaną rozłożone na części pierwsze technologie mobilne, by dowiedzieć się jakie trendy rządzą dziś w świecie Androida, iOS i Windows Phone.
2014-11-19
Już w najbliższą niedzielę 23 listopada w imieniu w Rabce-Zdrój odbędą się mistrzowskie warsztaty dla muzyków sekcji rytmicznej, czyli gitarzystów basowych i perkusistów.
2014-11-19
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima odbędzie się w Krakowie w dniach 21–27 listopada 2014. „Pokażemy Ci wszystko. Odważne dokumenty, urzekające animacje, przejmujące fabuły. Filmy dobre, bo krótkie” - zapowiadają organizatorzy.
2014-11-19
Celem szkolenia jest zaprezentowanie zmian w stosunku do dotychczas obowiązujących przepisów, w zakresie m.in.: wymagań dotyczących zwiększenia czytelności etykiet, obowiązkowego informowania o wartości odżywczej produktu, informacji o alergenach. Program szkolenia przesyłam w załączeniu.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy na weekend
W niedzielę, 23 listopada, specjalny program wydarzeń w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, przygotowany z myślą o Dniu Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima odbędzie się w Krakowie w dniach 21–27 listopada 2014. „Pokażemy Ci wszystko. Odważne dokumenty, urzekające animacje, przejmujące fabuły. Filmy dobre, bo krótkie” - zapowiadają organizatorzy.
Polecamy
Najważniejsze są organizacje stawiające na aktywność prospołeczną! To nic nowego?! A jednak! Wiele organizacji społecznych po prostu nie istnieje w naszej świadomości! A powinny! Konkurs o Nagrodę „Kryształy Soli” podkreśla wartość organizacji, wzmacnia ich wizerunek oraz co najważniejsze docenia ich pracę = codzienny wysiłek w niesieniu pomocy innym!
Jesteś liderem stowarzyszenia, fundacji, a może członkiem wybranej organizacji społecznej? Być może  sam podejmujesz działania na rzecz innych, o których nikt dotąd nie słyszał? Jeśli nie jest Ci obca pomoc udzielana innym osobom oraz znasz osoby, które bezinteresownie tę pomoc niosą - to właśnie CIEBIE szukamy! Naprawdę! Twoje działania oraz działania osób w Twoim otoczeniu zasługują na szczególną uwagę!
Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza na debatę FORUM PRZESTRZENI. MAŁOPOLSKA, która odbędzie się 4 grudnia 2014 roku, godz. 9.00 – 18.30, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Setki państw, tysiące partnerów, miliony uczestników. Także w Małopolsce kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości! Już 17-23 listopada 2014 w kilkunastu miastach i miasteczkach Małopolski! Sprawdź, co ciekawego dzieje się w Twoim mieście.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski