Wydarzenia
 
2015-10-09
20 października br. w budynku hotelu Wyspiański przy ul. Zyblikiewicza 2b w Krakowie odbędzie się pierwsze spotkanie dla wszystkich zainteresowanych nowym Kursem Przewodników Beskidzkich 2015–2017. Półtoraroczny kurs organizowany jest przez Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie.
2015-10-09
Litwa – gość honorowy 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Ieva Babilaitė i Sigutė Chlebinskaitė, jedne z najbardziej utalentowanych litewskich ilustratorek, przyjadą do Krakowa i zaproszą polskich czytelników, by zostali obywatelami niezwykłej „Krainy Książek”.  Pracownia twórcza, której pomysłodawczynią jest Sigutė Chlebinskaitė to żywe muzeum historii książek.
2015-10-09
W dniach 3-5 października Camper Małopolski gościł w sercu pięknej Padwy, zapraszając wszystkich do odkrywania piękna Małopolski, a w szczególności na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Stoisko camperowe, rozstawione w samym centrum Padwy – pod Bazyliką Św. Antoniego, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko Włochów, ale i turystów z całego świata.
2015-10-09
Zapraszamy w dniach 10-11 października wszystkich żeglarzy i sympatyków żeglarstwa na OTWARTE ZESPOŁOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI W KLASIE OPTIMIST, Regaty Flotowe oraz  III regaty dla seniorów na Bagrach, skierowane dla osób 60+ stawiających pierwsze kroki w żeglarstwie. Organizatorami są: Klub Żeglarski Horn Kraków oraz Stowarzyszenie Ekologia i Żagle.
2015-10-09
1 października ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa organizowana przez Ministerstwo Finansów. Loteria ma zachęcać do wydawania i brania paragonów fiskalnych i tym samym uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym.
Kalendarium
select
select
select
 
 
Polecamy
Małopolska została Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016. Ten prestiżowy tytuł to nagroda Komitetu Regionów przyznawana tym regionom, które przedstawiły najbardziej przyszłościowe w Europie wizje rozwoju przedsiębiorczości. Żaden polski region nie otrzymał jeszcze tego wyróżnienia. Nagrodę odebrał w Brukseli marszałek Marek Sowa.
Wejdź i sprawdź najciekawsze wydarzenia oraz relacje sportowe z regionu.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza zrealizował multimedialny projekt pt. Małopolska – tu wszystko się zaczęło. Jest to interaktywna prezentacja tych miejsc regionu, które w sposób szczególny naznaczył swoją obecnością Karol Wojtyła. Na szlaku wędrówki znajdują się zarówno obszary związane z biografią, rodziną, pasjami i powołaniem przyszłego papieża, jak i miejsca, które znalazły się na szlakach papieskich podróży do ojczyzny. Projekt jest jedną z licznych inicjatyw podjętych przez Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie dla upamiętnienia uchwalonego przez Sejm RP Roku św. Jana Pawła II - patrona Instytutu.
Dzieje się w Małopolsce
8 października, będąca własnością pracowniczą firma CH2M, lider w zakresie inżynierii i zarządzania programami inwestycyjnymi, uruchamia w Krakowie swoje Globalne Centrum Produkcyjne oraz Centrum Usług Wspólnych, w których zatrudnienie znajdzie 1100 osób. CH2M jest obecna na polskim rynku od blisko 20 lat i zatrudnia ponad 300 osób w dziale obiektów przemysłowych, infrastrukturze transportowej i wodnej a także w centrum usług wspólnych. Dzięki stałemu rozwojowi firmy, CH2M jest obecnie zaangażowana w jedne z największych polskich projektów infrastrukturalnych, jak m.in. rozbudowa głębokowodnego terminalu kontenerowego dla DCT Gdańsk, program modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego oraz modernizacje licznych odcinków sieci kolejowych na terenie całego kraju.
Informujemy, że rozpoczął się nabór kandydatów do Małopolskiej Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Marszałek Województwa Małopolskiego informuje, że organy i organizacje, o których mowa w art. 44c ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 127 poz. 721 z późn. zm.) tj. Wojewoda Małopolski oraz działające na terenie Województwa Małopolskiego organizacje pozarządowe, fundacje i jednostki samorządu terytorialnego (powiaty i gminy) mogą zgłaszać po jednym kandydacie na członka siedmioosobowej Małopolskiej Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych działającej przy Marszałku Województwa Małopolskiego.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wrota Małopolski