Małopolskie Targi Innowacji 2012

To już piąta, edycja tego wydarzenia. Przypomnijmy krótko – pierwsze Małopolskie Dni Innowacji i Technologii odbyły się w 2007 roku, w 2009 odbyły się Małopolskie Targi Innowacji dla Biznesu, w 2010 Małopolskie Targi Innowacji Biznes + Nauka, a w roku ubiegłym Małopolskie Targi Innowacji 2011. W tej krótkiej, ale bogatej historii wydarzenia gościliśmy jako wystawców, najpierw w Centrum Targowym Chemobudowa, a od roku 2010 na Małym Rynku w Krakowie firmy reprezentujące bardzo różne branże - motoryzację, biotechnologię, informatykę, telekomunikację, firmy narzędziowe, jubilerskie, szkoleniowe, związane z branżą budowlaną i wiele innych. Były i są to firmy zarówno produkcyjne jak i usługowe. Kryterium ich wyboru zawsze stanowią innowacje. Firmy muszą wykazać się tym, że ich produkty, stosowane technologie czy też świadczone usługi są innowacyjne – tzn. nowatorskie, wyjątkowe i konkurencyjne w skali co najmniej regionu. Dlatego też nasi Wystawcy to również zwycięzcy konkursów innowacyjności, to firmy, których produkty i technologie uzyskały patenty, i w końcu podmioty, które prowadzą badania i współpracują z naukowcami. Podobnie będzie w tym roku – innowacyjność, współpraca, badania i rozwój oraz oczywiście różnorodność branż. Po raz pierwszy będziemy gościć przedstawicieli najdynamiczniej rozwijającego sie segmentu – branży gier. Reprezentować ją będą cztery firmy, których nazwy są znane amatorom wirtualnej rozrywki. Liczbę 50 wystawców, podobnie jak w roku ubiegłym, uzupełnią krajowe i regionalne instytucje, których działalność wspiera rozwój innowacji w małopolskich firmach i całym regionie. Małopolskie Targi Innowacji będą finalnym wydarzeniem i swoistym podsumowaniem Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2012. Zapraszamy na Mały Rynek w Krakowie już w piątek 12 października od godz. 10.00.

Przy namiocie wystawienniczym pod, którym odbędą się Małopolskie Targi Innowacji, każdy zainteresowany Małopolanin i turysta będzie mógł zapoznać się galerią „innowacyjnych osiągnięć” naszego regionu. Wystawa Innowacyjna Małopolska prezentować będzie najistotniejsze małopolskie dokonania ostatnich lat w dziedzinie innowacji, rozwoju wysokich technologii, zrealizowane w województwie proinnowacyjne inwestycje, których celem było stworzenie infrastruktury dla rozwoju regionu wiedzy oraz inne podjęte inicjatywy i zrealizowane projekty, których celem jest stworzenie sprawnie funkcjonującego regionalnego systemu innowacji.

Targom jak co roku towarzyszyć będzie konferencja, tym razem  będzie to równocześnie koferencja otwierająca Małopolski Festiwal Innowacji. Będzie ona stanowić dobre miejsce i czas, aby w szerokim gronie podnieść temat wspierania innowacyjności w Województwie Małopolskim po 2013 roku. Chcemy aby konferencja dostarczyła odpowiedzi na pytania dotyczące konstruowania polityki innowacyjnej w województwie – w szczególności w zakresie smart specialisation. Na zakończenie konferencji zostaną wręczone nagrody tegorocznym laureatom konkursu Małopolski Inkubator Pomysłowości, a podczas krótkich prezentacji będziemy mieli szanse poznać ich pomysły na biznes. Do tegorocznej edycji konkursu małopolscy doktoranci złożyli 36 biznesplanów - trzy najlepsze biznesplany otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe: zwycięzca - 20 tys. złotych, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 15 i 10 tys. złotych. Konferencja Innowacje - niezbędny czynnik nowoczesnej architektury gospodarczej odbędzie się w poniedziałek 8 października w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, start o godz. 10.00

W dniu Targów odbedą się także panele dyskusyjne Przy kawie o innowacjach. Cztery panele dedykowane będą „smartnym” specjalizacjom, na których opiera się nowopowstająca Regionalna Strategia Innowacji Województwa Małopolskiego. Celem poszczególnych paneli będzie próba odpowiedzi na pytanie jak skutecznie finansować i wspierać daną specjalizację, aby przynosiła dochody zaangażowanym podmiotom oraz realnie wpływała na konkurencyjność całej regionalnej gospodarki. Dzięki dyskusjom poznamy także potencjalne zagrożenia oraz błędy, które możemy popełnić wspierając daną specjalizację i zastanowimy się co zrobić, aby ich uniknąć. Specjalizacje, o których będziemy rozmawiać to: LifeScience, technologie informacyjne i komunikacyjne oraz zrównoważona energia. Panele poprowadzą osoby - specjalisci, które są najlepiej zorientowane w danym temacie. Dyskusja panelowa będzie odbywać się pomiędzy 3-4 zaproszonymi ekspertami, a przysłuchująca się temu widownia poprzez zadawanie pytań i włączanie się do dyskusji będzie mogła w niej aktywnie uczestniczyć.

Ciągłe, zainteresowanie wydarzeniem jest dowodem na to, że organizacja kolejnych edycji Małopolskich Targów Innowacji powinna być kontynuowana . „Dzień przed” piątą edycją wydarzenia wiemy, że zebranie w jednym miejscu wszystkich odpowiedzialnych za innowacyjny i gospodarczy wizerunek regionu to dobry sposób na budowę regionalnego systemu innowacji. Pokazanie dobrych przykładów, umożliwienie rozmów i podjęcia współpracy, zdobycie wiedzy oraz możliwość nawiązanie kontaktów biznesowych to główne cele wydarzenia.


DO POBRANIA:

 

 

 

 

 
 
 
Przeskocz do głównej zawartości

iMalopolska