Odpowiedzialna Małopolska

Serwis „Odpowiedzialna Małopolska” jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tematyką CSR (Społeczną Odpowiedzialnością Biznesu) w Małopolsce. Obecnie brakuje miejsca, w którym gromadzone byłyby informacje dotyczące tematu CSR z regionu Małopolski.
Pragniemy podzielić się tutaj m.in. dobrymi praktykami CSR, których autorami są małopolskie przedsiębiorstwa. Szczególną uwagę będziemy przykładać do działań podejmowanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP).
W serwisie można znaleźć także informacje na temat publikacji poruszających tematy CSR, aktualnych badań w tym zakresie oraz adresy stron internetowych, które związane są z tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju.
Głównym celem serwisu jest promocja idei CSR wśród małopolskich firm oraz zachęcenie ich do wdrażania działań społecznie odpowiedzialnych, dzielenie się nimi i udział w ogólnopolskich rankingach, a pośrednio do kreowania wizerunku Małopolski jako regionu odpowiedzialnego społecznie.
Wszystkie firmy prowadzące działania w obszarze CSR zachęcamy do nadsyłania dobrych praktyk i tworzenia wspólnego kalendarium wydarzeń CSR w Małopolsce.
Nazgłoszenia czekamy pod adresem:
redakcja_wrota@malopolska.mw.gov.pl.

Wydarzenia
 
2014-05-30
Fundacja Sendzimira poszukuje firm oraz instytucji z Krakowa i okolic do udziału w projekcie Zrównoważony Biznes 2014, który odbędzie się w ramach Akademii Letniej Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju w dniach 21-25 lipca, Tomaszowice k/Krakowa. Przyjmowane zgłoszeń trwa do końca czerwca.
2014-04-02
Po raz pierwszy działania krakowskiego lotniska znalazły się w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki”, opublikowanym wczoraj w Warszawie podczas 5. Targów CSR
2014-03-07

W dniu wczorajszym odbyło się pierwsze spotkanie partnerów, którzy będą współorganizować Małopolski Festiwal Innowacji 2014. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele uczelni, jednostek badawczo-rozwojowych, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorcy. W sumie chęć przyłączenia się do współorganizacji wydarzenia wyraziło ponad 30 podmiotów.

2014-01-09
Startuje konkurs o udzielenie wsparcia na realizację projektów polegających na wdrożeniu rozwiązań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Konkurs realizowany jest w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Wnioski o udzielenie wsparcia można składać od 08.01.2014 r. do 10.02.2014 r. do godz. 16:30.
2013-06-30
Zapraszamy na bezpłatne seminarium organizowane przez COMARCH i CSRinfo dotyczące raportowania, które odbędzie się w Krakowie 1 lipca 2013, na stadionie Cracovii. W maju zakończyła się długo wyczekiwana konferencja w Amsterdamie, na której prezentowana była nowelizacja wytycznych raportowania GRI – G4. Stała się ona inspiracją dla seminarium.
 
 
Dobre praktyki
Polecamy
CSR w Małopolsce
Publikacja ta jest wyrazem zainteresowania tematyką SOP w Małopolsce. Prezentuje wyniki badań świadomości odpowiedzialności społecznej małopolskich przedsiębiorców, zawiera listę konkursów i rankingów CSR oraz pokazuje dobre praktyki, które mogą stanowić inspirację dla innych firm.
Jak wygląda Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w Małopolsce? Jak wspierać CSR w małych i średnich przedsiębiorstwach? Skąd uzyskać wsparcie we wdrażaniu CSR? Na te pytania próbowali odpowiedzieć prelegenci seminarium zorganizowanego przez Małopolskie Obserwatorium Gospodarki.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Odpowiedzialna Małopolska