Wydarzenia z Brukseli
 
2014-04-11
Podczas posiedzenia komisji EDUC Komitetu Regionów w Brukseli 10 kwietnia br. Marszalek Małopolski zaprosił uczestników obrad do udziału w konferencji, która została zaplanowana na 13 czerwca br. , tj. następnego dnia po wyjazdowym posiedzeniu Komisji EDUC w Krakowie.
2014-04-03
Marszałek Małopolski Marek Sowa wziął udział w 106. sesji plenarnej Komitetu Regionów w Brukseli. Dwudniowe obrady (2-3 kwietnia 2014) poprzedziło spotkanie grupy EPL w Komitecie oraz posiedzenie polskiej delegacji do Komitetu Regionów.
2014-03-20
Komisja Europejska chce rozbudzić w młodych ludziach ciekawość związaną ze sprawami i polityką Unii Europejskiej. W tym celu wspiera inicjatywy ułatwiające młodzieży zaangażowanie się w tę tematykę. Aktualnie, młodzi Europejczycy mają szansę wziąć udział w dwóch propozycjach on-line: konkursie na instagramie oraz w specjalnym serwisie wspierającym nauczycieli w tematach unijnych.
2014-03-06
Wczoraj (5 marca) w Brukseli rozpoczęły się negocjacje w sprawie Umowy Partnerstwa i programów operacyjnych. Małopolskę reprezentował odpowiedzialny za wykorzystanie funduszy unijnych Stanisław Sorys z Zarządu Województwa.
2014-03-04
 Na 6. Europejskim Szczycie Miast i Regionów, które odbędzie się w Atenach 7-8 marca 2014 zostanie przedstawione podsumowanie śródokresowego przeglądu unijnej strategii. Organizatorami szczytu są Komitet Regionów i władze regionu Attyka.
2014-02-24
Korytarze transportowe Unii Europejskiej w perspektywie 2014-2020, były tematem przewodnim wizyty studyjnej w Brukseli, której współorganizatorem było Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli, wraz z biurami regionalnymi regionów: Pomorskiego, Wielkopolskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Śląskiego, Mazowieckiego, Łódzkiego, Kujawsko-Pomorskiego, Zachodniopomorskiego oraz Stowarzyszenia Polskich Regionów Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk (BAC).
 Kontakt:

Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli
Malopolska Region Brussels Office
Rue de Luxembourg 3,
1000 Bruxelles, Belgia
bruxelles@umwm.pl


- Renata Jasiołek
Koordynator Biura
tel.: +32 2 513 79 98
Renata.Jasiolek@umwm.pl

- Małgorzata Ratajska-Grandin
Specjalista ds. Europejskich
tel. +32 2 502 70 14
malgorzata.ratajska@umwm.pl
 
 
Klub Małopolanina
Klub Małopolanina w Brukseli zrzesza wszystkich sympatyków Małopolski – niezależnie od ich pochodzenia. Przynależność do Klubu Małopolanina jest nieodpłatna, stwarza możliwość udziału w spotkaniach ze znanymi osobami z Małopolski, a dodatkowo wiąże się z możliwością udziału w konkursach z nagrodami…. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Klubu Małopolanina.

Polecamy
Czternasty numer e-magazynu Bliżej Brukseli został poświęcony zagadnieniom ponownego wykorzystania danych publicznych. W publikacji znajdą Państwo m. in. odpowiedź na pytanie co kryje się pod pojęciem Open Data, poznają korzyści i ryzyka płynące z udostępniania danych publicznych, a także dowiedzą się o tym co w tym zakresie robią miasta takie jak Berlin i Amsterdam. Zapraszamy do lektury!

 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska w Brukseli