Wydarzenia z Brukseli
 
2015-11-23
Sekcja ekonomiczna ambasady RP w Brukseli zorganizowała w dniu 20.11.2015 w Brukseli spotkanie biznesowe, adresowane w głównej mierze do belgijskich przedsiębiorców, współpracujących z naszym krajem. Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli wzięło udział w tym ekskluzywnym wydarzeniu z racji przyznanego naszemu regionowi tytułu Europejski Region Przedsiębiorczości Roku 2016.
2015-11-12
W Brukseli odbyła się VIII edycja konkursu „Polak Roku w Belgii”. Prestiżową nagrodę przyznano w kategoriach: kultura i nauka, działalność gospodarcza, działalność społeczna oraz nagroda Polonii. Małopolska była jednym z partnerów wydarzenia, a jej stoisko – jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
2015-10-15
W ramach konsorcjum zawiązanego pomiędzy Małopolską oraz miastem Łódź,  miastem Maastricht (Holandia), Bucharest-Ilfov Region (Rumunia), Krapina Zagorje County Chorwacja), Seferihisar Municipality (Turcja) nasz Region wziął czynny udział w Open Days 2015 organizując w dniu 14 października 2015 warsztat dotyczący sposobów integracji europejskich obszarów miejskich.
2015-10-15
Podczas gali inaugurującej Europejski  tydzień Miast i Regionów OPEN DAYS  w Brukseli (13.10.15), europejska komisarz ds. Polityki Regionalnej Corina Cretu wręczyła 3 równorzędne nagrody zwycięzcom konkursu fotograficznego pt. "Europa w moim regionie". Laureatką jednej z nich została p. Małgorzata Podstawa z Krakowa.
2015-10-01
Marek Sowa wziął udział w dwudniowym wyjeździe do Gelsenkirchen (Niemcy), na którego program złożyły się posiedzenie komisji ECON oraz towarzysząca mu konferencja „Zarządzanie zmianami strukturalnymi: regionalne podejście do współpracy strategicznej”.
2015-09-24
To wielki krok w walce o czystsze powietrze w Małopolsce! Projekt zintegrowany LIFE-Małopolska w zdrowej atmosferze, którego koordynatorem jest Województwo Małopolskie został uznany za najlepszy z 39 projektów z całej Unii Europejskiej. Program LIFE otrzymał ponad 9,9 mln euro, a jego realizacja rozpocznie się 1 października 2015 r.
 Kontakt:

Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli
Malopolska Region Brussels Office
Rue de Luxembourg 3,
1000 Bruxelles, Belgia
bruxelles@umwm.pl


- Renata Jasiołek
Koordynator Biura
tel.: +32 2 513 79 98
Renata.Jasiolek@umwm.pl


- Wojciech Łapiński
Specjalista ds. Europejskich
tel.: +32 2 502 70 14
Wojciech.Lapinski@umwm.pl

- Małgorzata Ratajska-Grandin
urlop wychowawczy
 
 

ENGLISH   | FACEBOOK  

Poszukiwani partnerzy do projektów
Twoja firma, lub instytucja poszukuje pieniędzy na rozwój nowych inicjatyw? Sprawdź – może to właśnie Ciebie poszukują zagraniczni partnerzy. Codziennie publikujemy nowe powiadomienia o poszukiwaniu partnerów do projektów z różnych dziedzin.
Polecamy
Zapraszamy Państwa do lektury 17. numeru e-magazynu „Bliżej Brukseli” tym razem poświęconego zagadnieniu srebrnej gospodarki. Koncept ten, nazywany również Silver Economy, określa wszelaką aktywność ekonomiczną angażującą osoby w starszym wieku. Ta nowa i szybko rozwijająca się dziedzina stanowi zarazem szansę dla nowoczesnych przedsiębiorstw, jak i wyzwanie dla decydentów wobec starzenia się społeczeństw. Działania polityczne na poziomie  Unii Europejskiej, Państw i regionów są już prowadzone od kilku lat. Środki finansowe gromadzone przez pokolenia, które skorzystały z boomu gospodarczego lat powojennych, motywują wiele firm do oferowania produktów i usług, często wykorzystujących technologie ICT, skierowanych do osób starszych. Czy polskie i europejskie firmy będą umiały skorzystać z tej szansy?
Klub Małopolanina
Klub Małopolanina w Brukseli zrzesza wszystkich sympatyków Małopolski – niezależnie od ich pochodzenia. Przynależność do Klubu Małopolanina jest nieodpłatna, stwarza możliwość udziału w spotkaniach ze znanymi osobami z Małopolski, a dodatkowo wiąże się z możliwością udziału w konkursach z nagrodami…. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Klubu Małopolanina.

 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska w Brukseli