Wydarzenia z Brukseli
 
2014-08-22
Wczoraj, 21 sierpnia, operatorzy sieci gazowych w Polsce i na Litwie, Gaz- System i AB Amber Grid, ogłosiły, iż zwróciły się do Unii Europejskiej o pokrycie aż do 75% kosztów budowy gazociągu łączącego te dwa kraje. Pięciuset kilometrowe łącze, którego koszt szacuje się na 558 milionów €, będzie w stanie transportować 2,3 mld metrów sześciennych gazu rocznie.
2014-08-20
Poprzez ramy 2030 dotyczące klimatu i zużycia energii zaproponowane w styczniu przez Komisję Europejską (KE), system gospodarczy i energetyczny Unii Europejskiej (UE) ma stać się bardziej konkurencyjny, bezpieczny i trwały. W marcu unijni przywódcy uzgodnili, iż ostateczny kształt przyszłym celom nadany zostanie najpóźniej w październiku.
2014-08-20
Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli uruchomiło na swojej stronie internetowej nową sekcję „Poszukiwani partnerzy do projektów”, w której codziennie pojawiają się oferty współpracy wystosowane przez zagraniczne podmioty. Publikowane propozycje dotyczą poszukiwania partnerów chętnych do współpracy przy realizacji projektów z różnych dziedzin, ubiegających się o finansowanie ze środków unijnych. Zawierają dokładny opis danego przedsięwzięcia oraz informacje dotyczące organizatora i dziedziny jego działalności.
2014-08-14
Parlament Europejski (PE) niepostrzeżenie opublikował na swojej stronie poziom frekwencji w wyborach europejskich. Wbrew wcześniejszym opiniom, bazującym na wstępnych wynikach, iż udało się przezwyciężyć stały spadek liczby osób głosujących, ostatecznie frekwencja w majowych wyborach osiągnęła rekordowo niski poziom.
2014-08-12
W czwartek 7 sierpnia Moskwa, w odwecie za sankcje wprowadzone przez Unię Europejską wobec Rosji, ogłosiła embargo na żywność importowaną z krajów zachodnich. Stanowi to ogromny cios dla unijnej gospodarki, a Polska znajduje się wśród państw, które najbardziej ucierpią na rosyjskich sankcjach.
2014-08-08
Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, decyzją premiera Donalda Tuska, został oficjalnym kandydatem Polski na stanowisko Wysokiego Przedstawiciela Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa. Przesłuchania kandydatów mają zacząć się we wrześniu, a rozpoczęcie pracy nowej Komisji zaplanowano na początek listopada.
 Kontakt:

Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli
Malopolska Region Brussels Office
Rue de Luxembourg 3,
1000 Bruxelles, Belgia
bruxelles@umwm.pl


- Renata Jasiołek
Koordynator Biura
tel.: +32 2 513 79 98
Renata.Jasiolek@umwm.pl

- Aleksander Vigne
Specjalista ds. Europejskich
tel.: +32 2 502 70 14
Aleksander.Vigne@umwm.pl

- Małgorzata Ratajska-Grandin
urlop macierzyński
 
 

ENGLISH   | FACEBOOK  

Poszukiwani partnerzy do projektów
Twoja firma, lub instytucja poszukuje pieniędzy na rozwój nowych inicjatyw? Sprawdź – może to właśnie Ciebie poszukują zagraniczni partnerzy. Codziennie publikujemy nowe powiadomienia o poszukiwaniu partnerów do projektów z różnych dziedzin.
Klub Małopolanina
Klub Małopolanina w Brukseli zrzesza wszystkich sympatyków Małopolski – niezależnie od ich pochodzenia. Przynależność do Klubu Małopolanina jest nieodpłatna, stwarza możliwość udziału w spotkaniach ze znanymi osobami z Małopolski, a dodatkowo wiąże się z możliwością udziału w konkursach z nagrodami…. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Klubu Małopolanina.

Polecamy
Zapraszamy Państwa do lektury 15. numeru e-magazynu „Bliżej Brukseli” tym razem poświęconego zagadnieniu inteligentnej specjalizacji. Regiony świadome korzyści jakie może przynieść inteligentna specjalizacja czyli podejście stawiające na rozwój badań i innowacji w dziedzinach, w których dany region posiada przewagę konkurencyjną, ujmują ją w swoich regionalnych strategiach rozwoju. Dzięki współpracy władz publicznych, przedsiębiorców, naukowców i obywateli zostaje stworzony plan, pozwalający jak najlepiej wykorzystać mocne strony regionu. Wdrożenie takich właśnie specjalizacji umożliwia osiągnięcie unijnych celów: inteligentnego, trwałego i sprzyjającego włączeniu społecznemu wzrostu gospodarczego.

 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska w Brukseli