Wydarzenia z Brukseli
 
2016-06-23
Długofalowe wzmocnienie współpracy małopolskich uczelni, administracji publicznej i przedsiębiorców prywatnych, podniesienie poziomu wiedzy nt. programu „Horyzont 2020” oraz ułatwienie przepływu informacji dotyczących partnerstw i konsorcjów projektowych zaplanowanych w jego ramach – takie są główne założenia porozumienia podpisanego pomiędzy województwem małopolskim, a Politechniką Krakowską.
2016-06-22
22 czerwca Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli wzięło udział w wydarzeniu „28 na talerzu”. Celem imprezy była „kulinarna podróż” przez tradycyjne dania i regionalne specjały państw członkowskich Unii Europejskiej. Odwiedzający mogli nie tylko przekonać się jak bogata w smaki jest Europa, ale także posłuchać muzyki, podziwiać tradycyjne stroje czy otrzymać informacje turystyczne o danym kraju lub regionie.
2016-06-20

Przedstawiciele służby zdrowia i branży energetycznej z Małopolski, Opolszczyzny i Śląska wzięli udział w wizycie studyjnej, zorganizowanej przez Dom Polski Południowej w Brukseli w dniach 14-15.06.2016 w ramach EU Sustainable Energy Week.

2016-05-30
Ponad 30 tysięcy osób wzięło udział w tegorocznej edycji Dnia Otwartych Drzwi Instytucji Europejskich, organizowanych co roku w ramach obchodów Dnia Europy. W sobotę, 28.05.2016 wstęp do Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego oraz Europejskiego Komitetu Regionów mieli wszyscy zainteresowani. Zwiedzający mogli obejrzeć stoiska 37 miast i regionów z 15 państw członkowskich UE.
2016-05-13
Województwo Małopolskie, w ramach Domu Polski Południowej w Brukseli, było partnerem V Kongresu „Obywatel Senior”, który odbył się w dniach 8 i 9 maja 2016 r. w Parku Śląskim w Chorzowie.
2016-05-11
Z inicjatywy Małopolski – aktualnego koordynatora Domu Polski Południowej w Brukseli, 
w dniu 10.05.2016 w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyło się robocze spotkanie ekspertów z województw Małopolskiego, Śląskiego i Opolskiego, zajmujących się tematyką zmian demograficznych oraz szeroko rozumianą polityką senioralną.
 Kontakt:

Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli
Malopolska Region Brussels Office
Rue de Luxembourg 3,
1000 Bruxelles, Belgia
bruxelles@umwm.pl


- Renata Jasiołek
Koordynator Biura
tel.: +32 2 513 79 98
Renata.Jasiolek@umwm.pl


- Wojciech Łapiński
Specjalista ds. Europejskich
tel.: +32 2 502 70 14
Wojciech.Lapinski@umwm.pl

- Małgorzata Ratajska-Grandin
urlop wychowawczy
 
 

ENGLISH   | FACEBOOK  

Poszukiwani partnerzy do projektów
Twoja firma, lub instytucja poszukuje pieniędzy na rozwój nowych inicjatyw? Sprawdź – może to właśnie Ciebie poszukują zagraniczni partnerzy. Codziennie na stronie Domu Polski Południowej w Brukseli publikujemy nowe powiadomienia o poszukiwaniu partnerów do projektów z różnych dziedzin.
Polecamy
Zachęcamy Państwa do lektury 18. już wydania e-magazynu „Bliżej Brukseli”. Tematem przewodnim najnowszego numeru jest tak ważny dla wszystkich mieszkańców Ziemi problem zmian klimatycznych. Z najnowszego wydania naszego magazynu dowiedzą się Państwo także jakie nadzieje wiązane były ze szczytem COP21 w Paryżu i jakie rozwiązania legislacyjne planuje w tej dziedzinie Komisja Europejska. Cennym źródłem informacji będą również wypowiedzi ekspertów oceniających skutki zmian klimatu i ich wpływu na nasze życie. Unia Europejska od 25 lat jest liderem wśród wdrażających działania na rzecz poprawy klimatu i walki z globalnym ociepleniem, chociażby poprzez ograniczenia w ilości emitowanych zanieczyszczeń. W tym kontekście warto pamiętać o pionierskiej w skali Polski walki naszego regionu – Małopolski o oddychanie czystym powietrzem. O naszych działaniach w walce ze smogiem przeczytać można w stałym dziale „Małopolska podbija Brukselę”.
Zobacz poprzednie numery magazynu
Klub Małopolanina
Klub Małopolanina w Brukseli zrzesza wszystkich sympatyków Małopolski – niezależnie od ich pochodzenia. Przynależność do Klubu Małopolanina jest nieodpłatna, stwarza możliwość udziału w spotkaniach ze znanymi osobami z Małopolski, a dodatkowo wiąże się z możliwością udziału w konkursach z nagrodami…. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Klubu Małopolanina.

 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska w Brukseli