Wydarzenia z Brukseli
 
2015-07-27
Właśnie opublikowana została 17. edycja e-magazynu „Bliżej Brukseli” wydawanego przez Przedstawicielstwo Małopolskie w Brukseli. Nowy numer poświęcony jest zagadnieniu srebrnej gospodarki. Koncept ten, nazywany również Silver Economy, określa wszelaką aktywność ekonomiczną angażującą osoby w starszym wieku.
2015-07-27
Od dziś pod adresem southpolandhouse.eu dostępna jest nowa strona internetowa Domu Polski Południowej w Brukseli (DPP). Inicjatywa ta jest owocem kooperacji między brukselskimi przedstawicielstwami trzech województw z Polski południowej – Małopolskiego, Opolskiego i Śląskiego, a jej nadrzędnym celem jest budowa ponadregionalnych strategii działania wobec instytucji Unii Europejskiej.

2015-07-09
Podczas sesji plenarnej Komitetu Regionów, Marszałek Marek Sowa odebrał w imieniu Małopolski nagrodę Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości przyznawaną przez Komitet Regionów oraz Komisję Europejską. Tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości (ERP) jest przyznawany co roku trzem regionom Unii Europejskiej, które opracowały najbardziej wiarygodną, zauważalną, przyszłościową i obiecującą strategię rozwoju przedsiębiorczości, niezależnie od wielkości, zamożności czy specyficznych kompetencji.

2015-07-09
Projekt „Kulinarne Dziedzictwo Małopolski”, w ramach którego zaprezentowane zostały z kulinarne tradycje Małopolski w połączeniu z nowoczesną techniką sous-vide i kuchnią molekularną, odbył się wieczorem 8 lipca w Brukseli. Współorganizatorem wydarzenia była ambasada RP w Królestwie Belgii, która także udostępniła na tę okoliczność stylowe wnętrza dawnej siedziby przy avenue des Gaulois.

2015-07-08
Przypomnijmy, że w dniach 12-15 października br. odbędzie się w Brukseli 13. edycja Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli tzw. „OPEN DAYS”. Województwo Małopolskie również w tym roku jest współorganizatorem jednego z warsztatów, tym razem tworząc konsorcjum wspólnie z miastem Łódź, Maastricht (Holandia), regionem Krapinsko-Zagorska (Chorwacja), Bukaresztem (Rumunia) oraz gminą Seferihisar (Turcja). Temat warsztatu to „Miejsca i przestrzenie: rozwój miast i wsi, integracja miejsko-wiejska”.

2015-06-30
Grecki parlament przegłosował w sobotę projekt referendum ws. porozumienia z międzynarodowymi kredytodawcami zaproponowanego przez premiera tego kraju, Aleksisa Tsiprasa. Doprowadziło to do zerwania negocjacji kolejnego przedłużenia pakietu pomocy finansowej dla Grecji przez Międzynarodowy Fundusz Walutowym (MFW), Europejski Bank Centralny (EBC) i ministrów finansów krajów strefy Euro.
 Kontakt:

Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli
Malopolska Region Brussels Office
Rue de Luxembourg 3,
1000 Bruxelles, Belgia
bruxelles@umwm.pl


- Renata Jasiołek
Koordynator Biura
tel.: +32 2 513 79 98
Renata.Jasiolek@umwm.pl

- Aleksander Vigne
Specjalista ds. Europejskich
tel.: +32 2 502 70 14
Aleksander.Vigne@umwm.pl

- Małgorzata Ratajska-Grandin
urlop macierzyński
 
 

ENGLISH   | FACEBOOK  

Poszukiwani partnerzy do projektów
Twoja firma, lub instytucja poszukuje pieniędzy na rozwój nowych inicjatyw? Sprawdź – może to właśnie Ciebie poszukują zagraniczni partnerzy. Codziennie publikujemy nowe powiadomienia o poszukiwaniu partnerów do projektów z różnych dziedzin.
Polecamy
Zapraszamy Państwa do lektury 17. numeru e-magazynu „Bliżej Brukseli” tym razem poświęconego zagadnieniu srebrnej gospodarki. Koncept ten, nazywany również Silver Economy, określa wszelaką aktywność ekonomiczną angażującą osoby w starszym wieku. Ta nowa i szybko rozwijająca się dziedzina stanowi zarazem szansę dla nowoczesnych przedsiębiorstw, jak i wyzwanie dla decydentów wobec starzenia się społeczeństw. Działania polityczne na poziomie  Unii Europejskiej, Państw i regionów są już prowadzone od kilku lat. Środki finansowe gromadzone przez pokolenia, które skorzystały z boomu gospodarczego lat powojennych, motywują wiele firm do oferowania produktów i usług, często wykorzystujących technologie ICT, skierowanych do osób starszych. Czy polskie i europejskie firmy będą umiały skorzystać z tej szansy?
Klub Małopolanina
Klub Małopolanina w Brukseli zrzesza wszystkich sympatyków Małopolski – niezależnie od ich pochodzenia. Przynależność do Klubu Małopolanina jest nieodpłatna, stwarza możliwość udziału w spotkaniach ze znanymi osobami z Małopolski, a dodatkowo wiąże się z możliwością udziału w konkursach z nagrodami…. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Klubu Małopolanina.

 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska w Brukseli