Wydarzenia z Brukseli
 
2016-01-29
Marszałek Małopolski Jacek Krupa w trakcie pobytu w Brukseli zaprezentował program LIFE – Małopolska w zdrowej atmosferze. Projekt został uznany za najlepszy w całej Unii Europejskiej i uzyskał wsparcie Komisji Europejskiej.
2016-01-25
Uhonorowana tytułem Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016 Małopolska została zaproszona przez organizatorów tego prestiżowego konkursu do podzielenia się swoimi doświadczeniami podczas tzw. „EER Info Day” w dniu 22.01.2016 w Brukseli.
2015-12-14
"Hej kolęda, kolęda!” rozbrzmiało w murach polskiej szkoły w Brukseli w ubiegłą sobotę 12 grudnia. Kolejne spotkanie Klubu Małopolanina zostało zadedykowane najmłodszym miłośnikom naszego regionu.
2015-12-07
Marszałek Jacek Krupa wziął udział we wręczeniu nagrody BEPOLUX 2015 dla najlepszego belgijskiego inwestora w Polsce - firmy Gelamco. Była to także okazja do zaprezentowania potencjału gospodarczego Małopolski oraz emisji spotu reklamującego Małopolskę jako Europejski Region Przedsiębiorczości 2016.
2015-11-23
Sekcja ekonomiczna ambasady RP w Brukseli zorganizowała w dniu 20.11.2015 w Brukseli spotkanie biznesowe, adresowane w głównej mierze do belgijskich przedsiębiorców, współpracujących z naszym krajem. Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli wzięło udział w tym ekskluzywnym wydarzeniu z racji przyznanego naszemu regionowi tytułu Europejski Region Przedsiębiorczości Roku 2016.
2015-11-12
W Brukseli odbyła się VIII edycja konkursu „Polak Roku w Belgii”. Prestiżową nagrodę przyznano w kategoriach: kultura i nauka, działalność gospodarcza, działalność społeczna oraz nagroda Polonii. Małopolska była jednym z partnerów wydarzenia, a jej stoisko – jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
 Kontakt:

Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli
Malopolska Region Brussels Office
Rue de Luxembourg 3,
1000 Bruxelles, Belgia
bruxelles@umwm.pl


- Renata Jasiołek
Koordynator Biura
tel.: +32 2 513 79 98
Renata.Jasiolek@umwm.pl


- Wojciech Łapiński
Specjalista ds. Europejskich
tel.: +32 2 502 70 14
Wojciech.Lapinski@umwm.pl

- Małgorzata Ratajska-Grandin
urlop wychowawczy
 
 

ENGLISH   | FACEBOOK  

Poszukiwani partnerzy do projektów
Twoja firma, lub instytucja poszukuje pieniędzy na rozwój nowych inicjatyw? Sprawdź – może to właśnie Ciebie poszukują zagraniczni partnerzy. Codziennie publikujemy nowe powiadomienia o poszukiwaniu partnerów do projektów z różnych dziedzin.
Polecamy
Zapraszamy Państwa do lektury 17. numeru e-magazynu „Bliżej Brukseli” tym razem poświęconego zagadnieniu srebrnej gospodarki. Koncept ten, nazywany również Silver Economy, określa wszelaką aktywność ekonomiczną angażującą osoby w starszym wieku. Ta nowa i szybko rozwijająca się dziedzina stanowi zarazem szansę dla nowoczesnych przedsiębiorstw, jak i wyzwanie dla decydentów wobec starzenia się społeczeństw. Działania polityczne na poziomie  Unii Europejskiej, Państw i regionów są już prowadzone od kilku lat. Środki finansowe gromadzone przez pokolenia, które skorzystały z boomu gospodarczego lat powojennych, motywują wiele firm do oferowania produktów i usług, często wykorzystujących technologie ICT, skierowanych do osób starszych. Czy polskie i europejskie firmy będą umiały skorzystać z tej szansy?
Klub Małopolanina
Klub Małopolanina w Brukseli zrzesza wszystkich sympatyków Małopolski – niezależnie od ich pochodzenia. Przynależność do Klubu Małopolanina jest nieodpłatna, stwarza możliwość udziału w spotkaniach ze znanymi osobami z Małopolski, a dodatkowo wiąże się z możliwością udziału w konkursach z nagrodami…. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Klubu Małopolanina.

 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska w Brukseli