Wydarzenia z Brukseli
 
2015-08-14
Jednym z efektów wojen oraz biedy, które dotknęły w ostatnich latach kraje Afryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu jest masowa migracja do stabilnych krajów sąsiedzkich, w tym państw Unii Europejskiej. Jednakże brzemię społeczno-ekonomiczne przyjmowania imigrantów nie rozkłada się równomiernie. Przykładowo szacuje się, że od początku br. w Grecji i we Włoszech wylądowało po 75,000 imigrantów i uchodźców, z kolei Niemcy w samym 2014 roku dostały aż 200,000 aplikacji o azyl.


2015-08-07
Wizyta studyjna odbędzie się 21 i 22 września tego roku w Brukseli. Tematem tegorocznej edycji będą umiejętności cyfrowe i wspólne osiąganie swojego potencjału (Digital skills: reaching our potential together).
2015-07-27
Właśnie opublikowana została 17. edycja e-magazynu „Bliżej Brukseli” wydawanego przez Przedstawicielstwo Małopolskie w Brukseli. Nowy numer poświęcony jest zagadnieniu srebrnej gospodarki. Koncept ten, nazywany również Silver Economy, określa wszelaką aktywność ekonomiczną angażującą osoby w starszym wieku.
2015-07-27
Od dziś pod adresem southpolandhouse.eu dostępna jest nowa strona internetowa Domu Polski Południowej w Brukseli (DPP). Inicjatywa ta jest owocem kooperacji między brukselskimi przedstawicielstwami trzech województw z Polski południowej – Małopolskiego, Opolskiego i Śląskiego, a jej nadrzędnym celem jest budowa ponadregionalnych strategii działania wobec instytucji Unii Europejskiej.

2015-07-09
Podczas sesji plenarnej Komitetu Regionów, Marszałek Marek Sowa odebrał w imieniu Małopolski nagrodę Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości przyznawaną przez Komitet Regionów oraz Komisję Europejską. Tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości (ERP) jest przyznawany co roku trzem regionom Unii Europejskiej, które opracowały najbardziej wiarygodną, zauważalną, przyszłościową i obiecującą strategię rozwoju przedsiębiorczości, niezależnie od wielkości, zamożności czy specyficznych kompetencji.

2015-07-09
Projekt „Kulinarne Dziedzictwo Małopolski”, w ramach którego zaprezentowane zostały z kulinarne tradycje Małopolski w połączeniu z nowoczesną techniką sous-vide i kuchnią molekularną, odbył się wieczorem 8 lipca w Brukseli. Współorganizatorem wydarzenia była ambasada RP w Królestwie Belgii, która także udostępniła na tę okoliczność stylowe wnętrza dawnej siedziby przy avenue des Gaulois.

 Kontakt:

Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli
Malopolska Region Brussels Office
Rue de Luxembourg 3,
1000 Bruxelles, Belgia
bruxelles@umwm.pl


- Renata Jasiołek
Koordynator Biura
tel.: +32 2 513 79 98
Renata.Jasiolek@umwm.pl

- Aleksander Vigne
Specjalista ds. Europejskich
tel.: +32 2 502 70 14
Aleksander.Vigne@umwm.pl

- Małgorzata Ratajska-Grandin
urlop macierzyński
 
 

ENGLISH   | FACEBOOK  

Poszukiwani partnerzy do projektów
Twoja firma, lub instytucja poszukuje pieniędzy na rozwój nowych inicjatyw? Sprawdź – może to właśnie Ciebie poszukują zagraniczni partnerzy. Codziennie publikujemy nowe powiadomienia o poszukiwaniu partnerów do projektów z różnych dziedzin.
Polecamy
Zapraszamy Państwa do lektury 17. numeru e-magazynu „Bliżej Brukseli” tym razem poświęconego zagadnieniu srebrnej gospodarki. Koncept ten, nazywany również Silver Economy, określa wszelaką aktywność ekonomiczną angażującą osoby w starszym wieku. Ta nowa i szybko rozwijająca się dziedzina stanowi zarazem szansę dla nowoczesnych przedsiębiorstw, jak i wyzwanie dla decydentów wobec starzenia się społeczeństw. Działania polityczne na poziomie  Unii Europejskiej, Państw i regionów są już prowadzone od kilku lat. Środki finansowe gromadzone przez pokolenia, które skorzystały z boomu gospodarczego lat powojennych, motywują wiele firm do oferowania produktów i usług, często wykorzystujących technologie ICT, skierowanych do osób starszych. Czy polskie i europejskie firmy będą umiały skorzystać z tej szansy?
Klub Małopolanina
Klub Małopolanina w Brukseli zrzesza wszystkich sympatyków Małopolski – niezależnie od ich pochodzenia. Przynależność do Klubu Małopolanina jest nieodpłatna, stwarza możliwość udziału w spotkaniach ze znanymi osobami z Małopolski, a dodatkowo wiąże się z możliwością udziału w konkursach z nagrodami…. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Klubu Małopolanina.

 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska w Brukseli