Wydarzenia z Brukseli
 
2016-05-13
Województwo Małopolskie, w ramach Domu Polski Południowej w Brukseli, było partnerem V Kongresu „Obywatel Senior”, który odbył się w dniach 8 i 9 maja 2016 r. w Parku Śląskim w Chorzowie.
2016-05-11
Z inicjatywy Małopolski – aktualnego koordynatora Domu Polski Południowej w Brukseli, 
w dniu 10.05.2016 w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyło się robocze spotkanie ekspertów z województw Małopolskiego, Śląskiego i Opolskiego, zajmujących się tematyką zmian demograficznych oraz szeroko rozumianą polityką senioralną.
2016-05-10
W ramach programu Horyzont 2020 Komisja Europejska ogłosiła konkurs pt. „SME Innovation Associate for Business”. Celem konkursu jest wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, jak również start- upów, poprzez umożliwienie im korzystania z wiedzy doświadczonego naukowca z zagranicy. Wnioski można składać do czwartku, 30 czerwca.
2016-05-10
Staże w Parlamencie Europejskim (PE) to nie tylko doskonała okazja na zdobycie doświadczenia zawodowego w międzynarodowej organizacji, ale także szansa na poznanie ciekawych ludzi i miejsc. Zgłoszenia przyjmowane są do niedzieli, 15 maja.
2016-05-02
W dniach 28 - 29 kwietnia 2016 roku Dom Polski Południowej w Brukseli zorganizował wizytę studyjną nt. regionalnych wyzwań demograficznych. Członkami łączonej delegacji ze strony trzech Województw Radni Sejmików Województwa Małopolskiego i Śląskiego oraz Prezes Zarządu Stobrawskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. z siedzibą w Kup – reprezentujący Województwo Opolskie.
2016-04-29
Chcesz wygrać sprzęt fotograficzny wart 2 tys. euro i dwudniową wycieczkę do Brukseli? Weź udział w konkursie fotograficznym  „Wyobraź sobie Europę bez granic". Temat  związany jest z toczącą się dyskusją na temat granic wewnątrz państw należących do Unii Europejskiej, Konkurs trwa do 30 czerwca.
 Kontakt:

Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli
Malopolska Region Brussels Office
Rue de Luxembourg 3,
1000 Bruxelles, Belgia
bruxelles@umwm.pl


- Renata Jasiołek
Koordynator Biura
tel.: +32 2 513 79 98
Renata.Jasiolek@umwm.pl


- Wojciech Łapiński
Specjalista ds. Europejskich
tel.: +32 2 502 70 14
Wojciech.Lapinski@umwm.pl

- Małgorzata Ratajska-Grandin
urlop wychowawczy
 
 

ENGLISH   | FACEBOOK  

Poszukiwani partnerzy do projektów
Twoja firma, lub instytucja poszukuje pieniędzy na rozwój nowych inicjatyw? Sprawdź – może to właśnie Ciebie poszukują zagraniczni partnerzy. Codziennie na stronie Domu Polski Południowej w Brukseli publikujemy nowe powiadomienia o poszukiwaniu partnerów do projektów z różnych dziedzin.
Polecamy
Zachęcamy Państwa do lektury 18. już wydania e-magazynu „Bliżej Brukseli”. Tematem przewodnim najnowszego numeru jest tak ważny dla wszystkich mieszkańców Ziemi problem zmian klimatycznych. Z najnowszego wydania naszego magazynu dowiedzą się Państwo także jakie nadzieje wiązane były ze szczytem COP21 w Paryżu i jakie rozwiązania legislacyjne planuje w tej dziedzinie Komisja Europejska. Cennym źródłem informacji będą również wypowiedzi ekspertów oceniających skutki zmian klimatu i ich wpływu na nasze życie. Unia Europejska od 25 lat jest liderem wśród wdrażających działania na rzecz poprawy klimatu i walki z globalnym ociepleniem, chociażby poprzez ograniczenia w ilości emitowanych zanieczyszczeń. W tym kontekście warto pamiętać o pionierskiej w skali Polski walki naszego regionu – Małopolski o oddychanie czystym powietrzem. O naszych działaniach w walce ze smogiem przeczytać można w stałym dziale „Małopolska podbija Brukselę”.
Zobacz poprzednie numery magazynu
Klub Małopolanina
Klub Małopolanina w Brukseli zrzesza wszystkich sympatyków Małopolski – niezależnie od ich pochodzenia. Przynależność do Klubu Małopolanina jest nieodpłatna, stwarza możliwość udziału w spotkaniach ze znanymi osobami z Małopolski, a dodatkowo wiąże się z możliwością udziału w konkursach z nagrodami…. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Klubu Małopolanina.

 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska w Brukseli