Wydarzenia z Brukseli
 
2016-05-02
W dniach 28 - 29 kwietnia 2016 roku Dom Polski Południowej w Brukseli zorganizował wizytę studyjną nt. regionalnych wyzwań demograficznych. Członkami łączonej delegacji ze strony trzech Województw Radni Sejmików Województwa Małopolskiego i Śląskiego oraz Prezes Zarządu Stobrawskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. z siedzibą w Kup – reprezentujący Województwo Opolskie.
2016-04-29
Chcesz wygrać sprzęt fotograficzny wart 2 tys. euro i dwudniową wycieczkę do Brukseli? Weź udział w konkursie fotograficznym  „Wyobraź sobie Europę bez granic". Temat  związany jest z toczącą się dyskusją na temat granic wewnątrz państw należących do Unii Europejskiej, Konkurs trwa do 30 czerwca.
2016-04-25
Ekipa Przedstawicielstwa Małopolski w Brukseli uczestniczyła w spotkaniu z Ministrem Spraw Zagranicznych Belgii, Didier Reynders’em, które zostało zorganizowane przez Belgijsko-Polsko-Luksemburską Izbę Handlową BEPOLUX. Wydarzenie miało miejsce w salach recepcyjnych centrali banku BNP Paribas Fortis 21 kwietnia 2016.
2016-04-18
To szansa dla młodych doktorantów i naukowców. Regional Studies Association (RSA) ogłosiła właśnie nabór do udziału w czwartej edycji Master Class. Warsztaty odbędą się w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast - Open Days 2016. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 maja.
2016-04-14
Podczas trwających aktualnie w Brukseli „Dni Dziedzictwa Europejskiego”, w dniu wczorajszym tj. 13 kwietnia 2016 r. cmentarz wojenny nr 123, znajdujący się na ternie małopolskiej gminy Łużna został wyróżniony przez Komisję Europejską.
2016-03-03
Przy okazji największych w Belgii targów budowlanych BatiBOUW, 1 marca 2016 odbyło się seminarium „Eco - construction in Poland” zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli.
 Kontakt:

Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli
Malopolska Region Brussels Office
Rue de Luxembourg 3,
1000 Bruxelles, Belgia
bruxelles@umwm.pl


- Renata Jasiołek
Koordynator Biura
tel.: +32 2 513 79 98
Renata.Jasiolek@umwm.pl


- Wojciech Łapiński
Specjalista ds. Europejskich
tel.: +32 2 502 70 14
Wojciech.Lapinski@umwm.pl

- Małgorzata Ratajska-Grandin
urlop wychowawczy
 
 

ENGLISH   | FACEBOOK  

Poszukiwani partnerzy do projektów
Twoja firma, lub instytucja poszukuje pieniędzy na rozwój nowych inicjatyw? Sprawdź – może to właśnie Ciebie poszukują zagraniczni partnerzy. Codziennie na stronie Domu Polski Południowej w Brukseli publikujemy nowe powiadomienia o poszukiwaniu partnerów do projektów z różnych dziedzin.
Polecamy
Zachęcamy Państwa do lektury 18. już wydania e-magazynu „Bliżej Brukseli”. Tematem przewodnim najnowszego numeru jest tak ważny dla wszystkich mieszkańców Ziemi problem zmian klimatycznych. Z najnowszego wydania naszego magazynu dowiedzą się Państwo także jakie nadzieje wiązane były ze szczytem COP21 w Paryżu i jakie rozwiązania legislacyjne planuje w tej dziedzinie Komisja Europejska. Cennym źródłem informacji będą również wypowiedzi ekspertów oceniających skutki zmian klimatu i ich wpływu na nasze życie. Unia Europejska od 25 lat jest liderem wśród wdrażających działania na rzecz poprawy klimatu i walki z globalnym ociepleniem, chociażby poprzez ograniczenia w ilości emitowanych zanieczyszczeń. W tym kontekście warto pamiętać o pionierskiej w skali Polski walki naszego regionu – Małopolski o oddychanie czystym powietrzem. O naszych działaniach w walce ze smogiem przeczytać można w stałym dziale „Małopolska podbija Brukselę”.
Zobacz poprzednie numery magazynu
Klub Małopolanina
Klub Małopolanina w Brukseli zrzesza wszystkich sympatyków Małopolski – niezależnie od ich pochodzenia. Przynależność do Klubu Małopolanina jest nieodpłatna, stwarza możliwość udziału w spotkaniach ze znanymi osobami z Małopolski, a dodatkowo wiąże się z możliwością udziału w konkursach z nagrodami…. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Klubu Małopolanina.

 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska w Brukseli