Wydarzenia z Brukseli
 
2014-11-21
Podmioty lobbingowe wpływające na legislację europejską wymagają większej kontroli, stąd plan wprowadzenia polityki zwiększającej przejrzystość. W ramach działań intensyfikujących transparentność lobbystów, Parlament Europejski (PE) oraz Komisja Europejska (KE) postanowiły utworzyć i wprowadzić „Rejestr służący przejrzystości”, mający na celu udostępnienie bezpośredniego i łatwego dostępu do informacji na temat podmiotów wywierających wpływy na procesy decyzyjne w UE, czyje interesy są wspierane oraz informacji dotyczących skali środków inwestowanych w działalność.
2014-11-18
Głównym zadaniem ministrów jest wypracowanie kompromisu z Parlamentem Europejskim w sprawie budżetu na rok 2015 oraz poprawki do tegorocznego budżetu, które mają na celu dostarczenie Komisji dodatkowych funduszy na zalegające rachunki z 2014 roku i lat poprzednich.
2014-11-14
Na czym polegają i w jaki sposób działają strategie makroregionalne? Jak interakcja pomiędzy euroregionami może wpłynąć na ich wdrażanie? Już wkrótce ukaże się nowy numer e-magazynu „Bliżej Brukseli” poświęcony zagadnieniu strategii makroregionalnych Unii Europejskiej stworzonych jako nowe instrumenty współpracy terytorialnej.
2014-11-13
Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy  Śledczych, dotarło do materiałów niewygodnych dla nowego szefa Komisji Europejskiej. Dlaczego? Według informacji opublikowanych w środę  kiedy Jean-Claude Juncker był premierem,  Luksemburg  podpisywał tajne umowy z firmami, umożliwiając im unikanie płacenia podatków w krajach rzeczywistej działalności.
2014-11-05

Przyszłość Małopolskiego i Śląskiego w jednym dokumencie. Za sześć lat Polska Południowa ma zmienić się nie do poznania. Jak? Autorzy Strategii Polski Południowej zaprezentowali ją podczas wczorajszego (4.11.14) spotkania klubów Małopolanina i Sympatyków Śląskiego w Brukseli. Wydarzenie to odbyło się w ramach zainaugurowanego w październiku Domu Polski Południowej w Brukseli.

2014-10-28
Już wkrótce odbędzie się łączone spotkanie Klubu Małopolanina i Klubu Sympatyków Śląskiego poświęcone Strategii Polski Południowej do roku 2020, którego gościem honorowym będzie Jego Ekscelencja Artur Harazim, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii. Wydarzenie odbędzie się w ramach zainaugurowanego przed miesiącem Domu Polski Południowej w Brukseli.
 Kontakt:

Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli
Malopolska Region Brussels Office
Rue de Luxembourg 3,
1000 Bruxelles, Belgia
bruxelles@umwm.pl


- Renata Jasiołek
Koordynator Biura
tel.: +32 2 513 79 98
Renata.Jasiolek@umwm.pl

- Aleksander Vigne
Specjalista ds. Europejskich
tel.: +32 2 502 70 14
Aleksander.Vigne@umwm.pl

- Małgorzata Ratajska-Grandin
urlop macierzyński
 
 

ENGLISH   | FACEBOOK  

Poszukiwani partnerzy do projektów
Twoja firma, lub instytucja poszukuje pieniędzy na rozwój nowych inicjatyw? Sprawdź – może to właśnie Ciebie poszukują zagraniczni partnerzy. Codziennie publikujemy nowe powiadomienia o poszukiwaniu partnerów do projektów z różnych dziedzin.
Klub Małopolanina
Klub Małopolanina w Brukseli zrzesza wszystkich sympatyków Małopolski – niezależnie od ich pochodzenia. Przynależność do Klubu Małopolanina jest nieodpłatna, stwarza możliwość udziału w spotkaniach ze znanymi osobami z Małopolski, a dodatkowo wiąże się z możliwością udziału w konkursach z nagrodami…. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Klubu Małopolanina.
Polecamy
Zapraszamy Państwa do lektury 15. numeru e-magazynu „Bliżej Brukseli” tym razem poświęconego zagadnieniu inteligentnej specjalizacji. Regiony świadome korzyści jakie może przynieść inteligentna specjalizacja czyli podejście stawiające na rozwój badań i innowacji w dziedzinach, w których dany region posiada przewagę konkurencyjną, ujmują ją w swoich regionalnych strategiach rozwoju. Dzięki współpracy władz publicznych, przedsiębiorców, naukowców i obywateli zostaje stworzony plan, pozwalający jak najlepiej wykorzystać mocne strony regionu. Wdrożenie takich właśnie specjalizacji umożliwia osiągnięcie unijnych celów: inteligentnego, trwałego i sprzyjającego włączeniu społecznemu wzrostu gospodarczego.

 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska w Brukseli