Wydarzenia z Brukseli
 
2014-09-17
Jean-Claude Juncker, Przewodniczący Komisji Europejskiej (KE), zaprezentował w środę skład nowego Kolegium Komisarzy. Wśród 27 członków, 6 wiceprzewodniczących będzie prowadziło zespoły projektowe. Nowy skład KE zawiera również istotne zmiany, podkreślające bieżące priorytety Unii Europejskiej – ustanowiono nowe resorty, a inne zostały połączone.
2014-09-10
Komisja Europejska uruchomiła nowy portal internetowy z danymi, prezentującymi wyniki implementacji europejskiej polityki spójności. Dzięki powszechnemu udostępnieniu informacji na temat rozdzielania i wykorzystania funduszy UE oraz rezultatów inwestycji w każdym państwie członkowskim, nowy portal promuje efektywność i przejrzystość unijnych polityk i stanowi część reformy polityki na 2014-2020 w zakresie zorientowania na rezultaty.
2014-09-04
Po nominacji Donalda Tuska na stanowisko Przewodniczący Rady Europejskiej, Polska rusza po kolejne wysokie stanowisko w unijnych instytucjach.
2014-09-02
Na sobotnim szczycie Unii Europejskiej (UE), polski premier Donald Tusk został wybrany do objęcia stanowiska Przewodniczącego Rady Europejskiej. Następca Hermana Van Rompuy’a będzie sprawował tę funkcję przez 2,5 roku, z możliwością przedłużenia na kolejne 2,5 roku.
2014-08-29
Już jutro, 30 sierpnia w Brukseli odbędzie się szczyt Unii Europejskiej (UE), na którym unijni przywódcy zdecydują kto zastąpi Hermana Van Rompuya i Catherine Ashton kolejno na stanowisku Przewodniczącego Rady Europejskiej i Wysokiego Przedstawiciela do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa. Czy któreś z powyższych stanowisk przypadnie polskiemu politykowi?
2014-08-22
Wczoraj, 21 sierpnia, operatorzy sieci gazowych w Polsce i na Litwie, Gaz- System i AB Amber Grid, ogłosiły, iż zwróciły się do Unii Europejskiej o pokrycie aż do 75% kosztów budowy gazociągu łączącego te dwa kraje. Pięciuset kilometrowe łącze, którego koszt szacuje się na 558 milionów €, będzie w stanie transportować 2,3 mld metrów sześciennych gazu rocznie.
 Kontakt:

Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli
Malopolska Region Brussels Office
Rue de Luxembourg 3,
1000 Bruxelles, Belgia
bruxelles@umwm.pl


- Renata Jasiołek
Koordynator Biura
tel.: +32 2 513 79 98
Renata.Jasiolek@umwm.pl

- Aleksander Vigne
Specjalista ds. Europejskich
tel.: +32 2 502 70 14
Aleksander.Vigne@umwm.pl

- Małgorzata Ratajska-Grandin
urlop macierzyński
 
 

ENGLISH   | FACEBOOK  

Poszukiwani partnerzy do projektów
Twoja firma, lub instytucja poszukuje pieniędzy na rozwój nowych inicjatyw? Sprawdź – może to właśnie Ciebie poszukują zagraniczni partnerzy. Codziennie publikujemy nowe powiadomienia o poszukiwaniu partnerów do projektów z różnych dziedzin.
Klub Małopolanina
Klub Małopolanina w Brukseli zrzesza wszystkich sympatyków Małopolski – niezależnie od ich pochodzenia. Przynależność do Klubu Małopolanina jest nieodpłatna, stwarza możliwość udziału w spotkaniach ze znanymi osobami z Małopolski, a dodatkowo wiąże się z możliwością udziału w konkursach z nagrodami…. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Klubu Małopolanina.

Polecamy
Zapraszamy Państwa do lektury 15. numeru e-magazynu „Bliżej Brukseli” tym razem poświęconego zagadnieniu inteligentnej specjalizacji. Regiony świadome korzyści jakie może przynieść inteligentna specjalizacja czyli podejście stawiające na rozwój badań i innowacji w dziedzinach, w których dany region posiada przewagę konkurencyjną, ujmują ją w swoich regionalnych strategiach rozwoju. Dzięki współpracy władz publicznych, przedsiębiorców, naukowców i obywateli zostaje stworzony plan, pozwalający jak najlepiej wykorzystać mocne strony regionu. Wdrożenie takich właśnie specjalizacji umożliwia osiągnięcie unijnych celów: inteligentnego, trwałego i sprzyjającego włączeniu społecznemu wzrostu gospodarczego.

 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska w Brukseli