Wydarzenia z Brukseli
 
2014-07-18
Komisja Europejska rozpoczęła dziś konsultacje dotyczące zielonej księgi na temat ewentualnego objęcia ochroną oznaczeń geograficznych dla produktów nierolniczych.
2014-07-16
Podczas głosowania w dniu 15-tym lipca 2014, Parlament Europejski wybrał Jean-Claude Junckera na stawisko przewodniczącego Komisji Europejskiej.
2014-07-07
Rusza rejestracja na Europejski Tydzień Regionów i Miast OPEN DAYS 2014. Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się wyłącznie online i potrwa do 22 września.  Impreza odbędzie się w dniach 6-9 października w Brukseli. To wydarzenia podczas, których miasta i regiony europejskie mogą zaprezentować przed innymi swój potencjał w zakresie wzrostu gospodarczego i zatrudnienia, realizacji polityki spójności Unii Europejskiej oraz potwierdzić znaczenie szczebla lokalnego i regionalnego w Europie.
2014-07-07
Masz pomysł na ciekawy projekt, który promuje wśród dzieci bezpieczeństwo w mediach społecznościowych? Wystartuj w IV edycji Nagrody Fundacji Evens.
2014-07-07
Niemiecki socjaldemokrata Martin Schulz został ponownie wybrany na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego (PE). Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy.
2014-07-07
Od 1 lipca 2014 Włosi objęli przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej po Grekach. Grecy po raz piąty przewodzili Radzie Unii Europejskiej i pokazali, że pomimo kryzysu są zdolni do pełnienia funkcji przywódczych oraz sprawnego zarządzania budżetem.
 Kontakt:

Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli
Malopolska Region Brussels Office
Rue de Luxembourg 3,
1000 Bruxelles, Belgia
bruxelles@umwm.pl


- Renata Jasiołek
Koordynator Biura
tel.: +32 2 513 79 98
Renata.Jasiolek@umwm.pl

- Aleksander Vigne
Specjalista ds. Europejskich
tel.: +32 2 502 70 14
Aleksander.Vigne@umwm.pl

- Małgorzata Ratajska-Grandin
urlop macierzyński
 
 

ENGLISH   | FACEBOOK  

Klub Małopolanina
Klub Małopolanina w Brukseli zrzesza wszystkich sympatyków Małopolski – niezależnie od ich pochodzenia. Przynależność do Klubu Małopolanina jest nieodpłatna, stwarza możliwość udziału w spotkaniach ze znanymi osobami z Małopolski, a dodatkowo wiąże się z możliwością udziału w konkursach z nagrodami…. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Klubu Małopolanina.

Polecamy
Zapraszamy Państwa do lektury 15. numeru e-magazynu „Bliżej Brukseli” tym razem poświęconego zagadnieniu inteligentnej specjalizacji. Regiony świadome korzyści jakie może przynieść inteligentna specjalizacja czyli podejście stawiające na rozwój badań i innowacji w dziedzinach, w których dany region posiada przewagę konkurencyjną, ujmują ją w swoich regionalnych strategiach rozwoju. Dzięki współpracy władz publicznych, przedsiębiorców, naukowców i obywateli zostaje stworzony plan, pozwalający jak najlepiej wykorzystać mocne strony regionu. Wdrożenie takich właśnie specjalizacji umożliwia osiągnięcie unijnych celów: inteligentnego, trwałego i sprzyjającego włączeniu społecznemu wzrostu gospodarczego.

 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska w Brukseli