Wydarzenia
 
2016-07-01
Przekonamy się o tym już w najbliższą niedzielę 3 lipca. Kolektyw ŻyWa Pracownia zaprasza na krakowską Poziomkową Polanę na "eko PIKNIK z puszką i pietruszką" i warsztaty ogrodniczo-majsterkowe, podczas których wspólnie zbudowane zostaną zielone ściany z materiałów recyklingowych.
2016-06-30
Podróże, przeprowadzki i wędrówki. Dlaczego ludzie wyruszają w drogę? Czego można nauczyć się w podróży? Odkrywanie marzeń o miejscach odległych i tych niedaleko – to główne tematy specjalnych, wakacyjnych warsztatów, które startują już w najbliższy wtorek (5 lipca) w Muzeum Etnograficznym. Zajęcia dedykowane są określonym grupom wiekowym.
2016-06-30
Na darmowe szczepienia mogą liczyć dzieci z Nowego Sącza, Tarnowa i powiatu: tarnowskiego, brzeskiego, krakowskiego, proszowickiego, nowotarskiego i wielickiego. Szczepienia będą prowadzone w dwóch wariantach, innych dla miast i powiatów. Szczegółowych informacji należy szukać na stronie www.profilaktykawmalopolsce.pl.
2016-06-17
Zaczyna się w Beskidzie Makowskim, przebiega przez Beskid Wyspowy i Gorce, aby znowu powrócić do Beskidu Wyspowego i na metę do miejsca startu – 170 kilometrowa trasa z przewyższeniami, które mają w sumie 9 tys. metrów! Tak będzie wyglądać trasa nowej imprezy biegowej w naszym regionie UTM Ultra Trail Małopolska, która rozpoczyna się już dziś (17 czerwca) i potrwa do niedzieli (19 czerwca).
2016-06-15
Anita Lipnicka, Katarzyna Nosowska, Natalia Przybysz, Mieczysław Szcześniak, Alicja Majewska i Damiana Ukeje to gwiazdy tegorocznego 12. finału Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Artyści staną na deskach sceny w Rynku Głównym, w Krakowie w najbliższą sobotę 18 czerwca, po to by wspierać utalentowane wokalnie osoby niepełnosprawne – finalistów ogólnopolskiego konkursu organizowanego w ramach festiwalu.
 
 
Polecamy
Nowy rok przynosi bardzo wiele zmian jeśli chodzi o bezpłatne leczenie w przychodniach, poradniach i szpitalach. Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakty w wieloma nowymi placówkami medycznymi, a dużo tych, które dotychczas leczyły w ramach funduszu, nie otrzymały kontraktów. U nas znajdziesz kompletną listę wszystkich zakontraktowanych placówek w Małopolsce.
W tym miejscu każdy Małopolanin znajdzie dokładny wykaz wszytkich uzdrowisk i sanatorów w Małopolsce, które posiadają kontrakt z Narodowym Funuduszem Zdrowia.  Informacje zawierają także telefony, adresy mailowe, strony internetowe i opis profilów leczenia w tych placówkach.
Przydatne strony
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
  • Sfera zainteresowań Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie to pomoc społeczna, polityka prorodzinna i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. ROPS koordynuje również funkcjonowanie systemów zabezpieczenia społecznego, dotyczących świadczeń rodzinnych, w przypadku przemieszczania się Małopolan w granicach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
 • Ministerstwo Zdrowia
  • Ministerstwo Zdrowia prezentuje podstawowe informacje o prawach pacjenta, informację o kolejkach na zabiegi w szpitalach, jakie prawa przysługują polskim pacjentom w Unii Europejskiej, gdzie szukać uzdrowisk.
 • Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
  • Tutaj pacjent ma szanse na uzyskanie bezpłatnych porad prawnych. Znajdzie organizacje wspierające pacjentów, odszuka wszystkie akcje, kampanie i programy interesujące pacjentów. Dowie się o wszystkich prawnych zmianach w służbie zdrowia, a których przeczyta w przystępny sposób.
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prezentuje informacje dotyczące między innymi wsparcia dla rodzin dziećmi, jak szukać pomocy w razie przemocy w rodzinie oraz o społecznych prawach człowieka. Oprócz tego można tu znaleźć informacje na temat nowych przepisów w zakresie pracy i polityki społecznej.
 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Krakowie
  • Tutaj można znaleźć między innymi listę placówek terapii uzależnienia od alkoholu i od środków psychoaktywnych w całej Małopolsce, a także punktów informacji i o telefonach zaufania.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Zdrowie i Rodzina