Wydarzenia
 
2014-11-20
W środę 26 listopada o godz. 17.00 w auli wykładowej Kliniki im. prof. Andrzeja Szczeklika (Kraków, Skawińska 8) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Koncertów Przy Białym Fortepianie. Wystąpią Dariusz Kowalski (recytacje) i Joachim Mencel, który na białym fortepianie profesora Szczeklika i na lirze korbowej zagra własne kompozycje do utworów Cypriana Kamila Norwida.
2014-11-17

Kolorowe niebo, lustrzany tunel czy wodospady światłowodów – 19 listopada w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zostanie otwarta Sala Doświadczania Świata wspierająca rehabilitację i terapię. Wejdzie w skład pracowni dydaktyczno-badawczej. Będzie to pierwszy w Polsce ośrodek naukowy posiadający takie pomieszczenie.

Z przyczyn niezależnych otwarcie Sali Doświadczania Świata w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie jest przeniesione (z 19 listopada) na późniejszy termin, o którym Państwa poinformujemy.

2014-11-14
Województwo Małopolskie, Miasto Tarnów oraz Dyrekcja i Koordynator Programu Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie serdecznie zapraszają dzieci z Miasta Tarnowa do udziału w Programie zdrowotnym dotyczącym profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2014 r.
2014-11-13
Jaka dieta jest wskazana w czasie ciąży? Czy i jakie ćwiczenia fizyczne uprawiać w tym szczególnym okresie? Jak prawidłowo karmić dziecko piersią? To tylko część pytań, na które można znaleźć odpowiedzi w poradniku dla przyszłych mam i tych, które niedawno nimi zostały. Teksty poświęcone tym zagadnieniom opublikowane zostały na stronie Centrum Zdrowia Tuchów. W nowej zakładce „Dla mamy” nie zabrakło także szeregu informacji przydatnych tatusiom i innym członkom rodzin.
2014-11-13
Rozpoczynająca się 3 listopada wystawa „Tatrzańska Atlantyda” to drugi po bestsellerowym albumie pod tym samym tytułem projekt pokazujący góry przez pryzmat unikatowych archiwalnych zdjęć. Na wystawie, którą od 3 do 17 listopada będzie można oglądać na krakowskich Plantach, zaś od 18 listopada do 1 grudnia na Placu Szczepańskim, zobaczymy blisko trzydzieści fotografii przedstawiających m.in. pierwszych zdobywców Tatr, życie codzienne ich mieszkańców sprzed dziesięcioleci oraz dziewiczą przyrodę.
 
 
Polecamy
Nowy rok przynosi bardzo wiele zmian jeśli chodzi o bezpłatne leczenie w przychodniach, poradniach i szpitalach. Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakty w wieloma nowymi placówkami medycznymi, a dużo tych, które dotychczas leczyły w ramach funduszu, nie otrzymały kontraktów. U nas znajdziesz kompletną listę wszystkich zakontraktowanych placówek w Małopolsce.
W tym miejscu każdy Małopolanin znajdzie dokładny wykaz wszytkich uzdrowisk i sanatorów w Małopolsce, które posiadają kontrakt z Narodowym Funuduszem Zdrowia.  Informacje zawierają także telefony, adresy mailowe, strony internetowe i opis profilów leczenia w tych placówkach.
Przydatne strony
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
  • Sfera zainteresowań Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie to pomoc społeczna, polityka prorodzinna i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. ROPS koordynuje również funkcjonowanie systemów zabezpieczenia społecznego, dotyczących świadczeń rodzinnych, w przypadku przemieszczania się Małopolan w granicach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
 • Ministerstwo Zdrowia
  • Ministerstwo Zdrowia prezentuje podstawowe informacje o prawach pacjenta, informację o kolejkach na zabiegi w szpitalach, jakie prawa przysługują polskim pacjentom w Unii Europejskiej, gdzie szukać uzdrowisk.
 • Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
  • Tutaj pacjent ma szanse na uzyskanie bezpłatnych porad prawnych. Znajdzie organizacje wspierające pacjentów, odszuka wszystkie akcje, kampanie i programy interesujące pacjentów. Dowie się o wszystkich prawnych zmianach w służbie zdrowia, a których przeczyta w przystępny sposób.
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prezentuje informacje dotyczące między innymi wsparcia dla rodzin dziećmi, jak szukać pomocy w razie przemocy w rodzinie oraz o społecznych prawach człowieka. Oprócz tego można tu znaleźć informacje na temat nowych przepisów w zakresie pracy i polityki społecznej.
 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Krakowie
  • Tutaj można znaleźć między innymi listę placówek terapii uzależnienia od alkoholu i od środków psychoaktywnych w całej Małopolsce, a także punktów informacji i o telefonach zaufania.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Zdrowie i Rodzina