Wydarzenia
 
2014-04-16
Bieg po wiedzę, koncert, spektakl i oczywiście festiwalowe prezentacje krakowskich uczelni – tak zapowiada się XIV edycja Festiwalu Nauki w Krakowie, który zaplanowano na maj tego roku (21-24 maja).
2014-04-15
W pierwszą sobotę po świętach wielkanocnych swoje podwoje otwiera Rabkoland w Rabce Zdrój. Organizatorzy zapewniają, że w nowym sezonie nie zabraknie wielu nowości i atrakcji.
2014-04-15
Jeszcze tylko do wtorku, 22 kwietnia możemy zobaczyć w Zamku Żupnym w Wieliczce prace z konkursu „Najpiękniejsza pisanka z soli”
2014-04-15
– Niepełnosprawność to jedynie bariera umysłu – mówi Marcin, uczestnik III edycji Telekariery. To projekt, który daje szansę na aktywizację zawodową niepracującym osobom niepełnosprawnym z Małopolski. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca kwietnia.
2014-04-14
Zabytki posiadają swoje historie tak jak ludzie życiorysy. Niektóre z nich są intrygujące, inne zaskakujące, bywają też komiczne lub tragiczne, czasem zawierają wątki kryminalne. Historie jednych obiektów zachowały się w pamięci, ale niestety są i takie, których historia zginęła w mroku dziejów. Zapraszamy uczniów do ciekawego konkursu, w którym to oni będą autorami ciekawych historii wskazanych przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, eksponatów. Historie można przesyłać do piątku, 25 kwietnia.
 
 
Polecamy
Nowy rok przynosi bardzo wiele zmian jeśli chodzi o bezpłatne leczenie w przychodniach, poradniach i szpitalach. Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakty w wieloma nowymi placówkami medycznymi, a dużo tych, które dotychczas leczyły w ramach funduszu, nie otrzymały kontraktów. U nas znajdziesz kompletną listę wszystkich zakontraktowanych placówek w Małopolsce.
W tym miejscu każdy Małopolanin znajdzie dokładny wykaz wszytkich uzdrowisk i sanatorów w Małopolsce, które posiadają kontrakt z Narodowym Funuduszem Zdrowia.  Informacje zawierają także telefony, adresy mailowe, strony internetowe i opis profilów leczenia w tych placówkach.
Przydatne strony
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
  • Sfera zainteresowań Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie to pomoc społeczna, polityka prorodzinna i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. ROPS koordynuje również funkcjonowanie systemów zabezpieczenia społecznego, dotyczących świadczeń rodzinnych, w przypadku przemieszczania się Małopolan w granicach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
 • Ministerstwo Zdrowia
  • Ministerstwo Zdrowia prezentuje podstawowe informacje o prawach pacjenta, informację o kolejkach na zabiegi w szpitalach, jakie prawa przysługują polskim pacjentom w Unii Europejskiej, gdzie szukać uzdrowisk.
 • Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
  • Tutaj pacjent ma szanse na uzyskanie bezpłatnych porad prawnych. Znajdzie organizacje wspierające pacjentów, odszuka wszystkie akcje, kampanie i programy interesujące pacjentów. Dowie się o wszystkich prawnych zmianach w służbie zdrowia, a których przeczyta w przystępny sposób.
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prezentuje informacje dotyczące między innymi wsparcia dla rodzin dziećmi, jak szukać pomocy w razie przemocy w rodzinie oraz o społecznych prawach człowieka. Oprócz tego można tu znaleźć informacje na temat nowych przepisów w zakresie pracy i polityki społecznej.
 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Krakowie
  • Tutaj można znaleźć między innymi listę placówek terapii uzależnienia od alkoholu i od środków psychoaktywnych w całej Małopolsce, a także punktów informacji i o telefonach zaufania.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Zdrowie i Rodzina