Wydarzenia
 
2014-10-29
Stwardnienie rozsiane (SM), tak jak każda przewlekła choroba, poza czynnikami fizycznymi oddziałuje również na psychikę chorego. Blisko 18% osób z SM przyznało się do zdiagnozowanej depresji, a 41% potwierdziło, że doświadczyło takich stanów - wynika z badania ankietowego przeprowadzonego przez Fundację Urszuli Jaworskiej w ramach raportu „Społeczno – ekonomiczne skutki SM w Polsce” IZWOZ Uczelni Łazarskiego. W jaki sposób można pomóc osobom chorym na SM, które cierpią z powodu depresji oraz do czego może doprowadzić pozostawienie pacjenta bez wsparcia psychologicznego?
2014-10-28
Na temat metod leczenia zawałów serca w Małopolsce, o tym jak zmieniało się to na przestrzeni lat, jak wygląda dzisiaj oraz standardów do których obecnie dążymy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego dyskutować dziś będą wybitni małopolscy kardiolodzy.
2014-10-27
26 października w Nowym Targu, w specjalnie przygotowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” przebadało się  270 osób! Każdy, kto odwiedził bus kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji.
2014-10-20
W sobotę, 18 października odbył się I Nowohucki Bieg o Puchar Przewodniczącego Parlamentarnej Komisji Sportu i Turystyki – Ireneusza Rasia. 5- kilometrowa trasa biegu była wyjątkowo malownicza i obejmowała 4 pętle wokół Zalewu Nowohuckiego. Impreza promowała nowopowstałą infrastrukturę sportową dzielnicy.
2014-10-20
To była prawdziwa muzyczna uczta z poprawą stanu ducha i aktywnym udziałem słuchaczy. Tak mówili uczestnicy koncertu finałowego III Muzykoterapii duszy, zorganizowanej przez Centrum Zdrowia Tuchów z partnerami. Kuba Badach wykonując piosenki Andrzeja Zauchy w autorskich aranżacjach nawiązał znakomity kontakt z publicznością. Widzowie z powodzeniem pełnili rolę sekcji rytmicznej i śpiewali w chórkach.
 
 
Polecamy
Nowy rok przynosi bardzo wiele zmian jeśli chodzi o bezpłatne leczenie w przychodniach, poradniach i szpitalach. Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakty w wieloma nowymi placówkami medycznymi, a dużo tych, które dotychczas leczyły w ramach funduszu, nie otrzymały kontraktów. U nas znajdziesz kompletną listę wszystkich zakontraktowanych placówek w Małopolsce.
W tym miejscu każdy Małopolanin znajdzie dokładny wykaz wszytkich uzdrowisk i sanatorów w Małopolsce, które posiadają kontrakt z Narodowym Funuduszem Zdrowia.  Informacje zawierają także telefony, adresy mailowe, strony internetowe i opis profilów leczenia w tych placówkach.
Przydatne strony
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
  • Sfera zainteresowań Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie to pomoc społeczna, polityka prorodzinna i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. ROPS koordynuje również funkcjonowanie systemów zabezpieczenia społecznego, dotyczących świadczeń rodzinnych, w przypadku przemieszczania się Małopolan w granicach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
 • Ministerstwo Zdrowia
  • Ministerstwo Zdrowia prezentuje podstawowe informacje o prawach pacjenta, informację o kolejkach na zabiegi w szpitalach, jakie prawa przysługują polskim pacjentom w Unii Europejskiej, gdzie szukać uzdrowisk.
 • Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
  • Tutaj pacjent ma szanse na uzyskanie bezpłatnych porad prawnych. Znajdzie organizacje wspierające pacjentów, odszuka wszystkie akcje, kampanie i programy interesujące pacjentów. Dowie się o wszystkich prawnych zmianach w służbie zdrowia, a których przeczyta w przystępny sposób.
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prezentuje informacje dotyczące między innymi wsparcia dla rodzin dziećmi, jak szukać pomocy w razie przemocy w rodzinie oraz o społecznych prawach człowieka. Oprócz tego można tu znaleźć informacje na temat nowych przepisów w zakresie pracy i polityki społecznej.
 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Krakowie
  • Tutaj można znaleźć między innymi listę placówek terapii uzależnienia od alkoholu i od środków psychoaktywnych w całej Małopolsce, a także punktów informacji i o telefonach zaufania.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Zdrowie i Rodzina