Wydarzenia
 
2014-08-31
To będzie prawdziwa przygoda. Dwa dni podróży pociągiem retro w niezwykłym przyrodniczo otoczeniu z małopolskiej Chabówki do bieszczadzkiego Zagórza – tak miłośnicy kolei zamierzają świętować 130. Rocznicę Kolei Transwersalnej 1884-2014. Zapraszamy 4-5 października (sobota-niedziela).
2014-08-29
W niedzielę 31 sierpnia zapraszamy do Żydowskiego Muzeum Galicja na rodzinny piknik na zakończenie lata. Impreza jest wydarzeniem cyklicznym, a tegoroczna edycja, organizowana pod nazwą "Galicja dla Galicji", połączona jest ze zbiórką środków na leczenie Galicji - konia, który dzięki m.in. zaangażowaniu muzeum został wykupiony z rzeźni, a który dalej potrzebuje pomocy. Początek o godz. 11.00. Wstęp wolny.
2014-08-29
Zwiedź w jedną noc dwie wystawy sztuki polskiej i czeskiej przełomu wieków. Weź udział w wydarzeniach specjalnych! To propozycja Muzeum Narodowego i Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie na najbliższą sobotę 30 sierpnia. Zapraszamy w godz. 16.00–24.00. Wstęp wolny!
2014-08-29
Serdecznie zapraszamy na VIII Wielickie Miodobranie, które odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia. Rozpoczynamy o godz. 10 mszą św. w intencji pszczelarzy z udziałem Orkiestry Dętej „Hejnał” z Byszyc w kościele pw. św. Klemensa.
2014-08-29
W sobotę 30 sierpnia zapraszamy do Rabki Zdroju na wielkie otwarcie Skate i Trial Parku w Parku Zdrojowym połączone z ogólnopolskimi zawodami BMX, Skate oraz Puchar Polski w Trialu Rowerowym.
 
 
Polecamy
Nowy rok przynosi bardzo wiele zmian jeśli chodzi o bezpłatne leczenie w przychodniach, poradniach i szpitalach. Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakty w wieloma nowymi placówkami medycznymi, a dużo tych, które dotychczas leczyły w ramach funduszu, nie otrzymały kontraktów. U nas znajdziesz kompletną listę wszystkich zakontraktowanych placówek w Małopolsce.
W tym miejscu każdy Małopolanin znajdzie dokładny wykaz wszytkich uzdrowisk i sanatorów w Małopolsce, które posiadają kontrakt z Narodowym Funuduszem Zdrowia.  Informacje zawierają także telefony, adresy mailowe, strony internetowe i opis profilów leczenia w tych placówkach.
Przydatne strony
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
  • Sfera zainteresowań Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie to pomoc społeczna, polityka prorodzinna i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. ROPS koordynuje również funkcjonowanie systemów zabezpieczenia społecznego, dotyczących świadczeń rodzinnych, w przypadku przemieszczania się Małopolan w granicach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
 • Ministerstwo Zdrowia
  • Ministerstwo Zdrowia prezentuje podstawowe informacje o prawach pacjenta, informację o kolejkach na zabiegi w szpitalach, jakie prawa przysługują polskim pacjentom w Unii Europejskiej, gdzie szukać uzdrowisk.
 • Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
  • Tutaj pacjent ma szanse na uzyskanie bezpłatnych porad prawnych. Znajdzie organizacje wspierające pacjentów, odszuka wszystkie akcje, kampanie i programy interesujące pacjentów. Dowie się o wszystkich prawnych zmianach w służbie zdrowia, a których przeczyta w przystępny sposób.
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prezentuje informacje dotyczące między innymi wsparcia dla rodzin dziećmi, jak szukać pomocy w razie przemocy w rodzinie oraz o społecznych prawach człowieka. Oprócz tego można tu znaleźć informacje na temat nowych przepisów w zakresie pracy i polityki społecznej.
 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Krakowie
  • Tutaj można znaleźć między innymi listę placówek terapii uzależnienia od alkoholu i od środków psychoaktywnych w całej Małopolsce, a także punktów informacji i o telefonach zaufania.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Zdrowie i Rodzina