Wydarzenia
 
nowy program zdrowotny w Małopolsce
2015-08-12
Czy wiecie Państwo, że nawet 80% kobiet zakaża się wirusem HPV w ciągu swojego życia a najczęstszym powodem występowania raka szyjki macicy jest HPV? Problem zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego nie dotyka wyłącznie kobiet, mężczyźni również są narażeni.
W jaki sposób można się przed nim uchronić? Program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem HPV w Małopolsce dotyczy właśnie ochrony przed zakażeniem HPV. Jest on realizowany przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
a finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

2015-08-11
Zapraszamy do Strefy Rodzinnej w ramach XV Jarmarku Podhalańskiego w dniach 21, 22 i 23 sierpnia. Ale uwaga w nowej lokalizacji –  tym razem na pl. Słowackiego w okolicach Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu. Wszystkie atrakcje podczas imprezy będą bezpłatne.
   
2015-07-28
Trwa kolejna już edycja konkursu „Lekarz Małopolski” organizowanego przez Gazetę Krakowską, którego celem jest wyłonienie najlepszych lekarzy, przychodni i szpitali posiadających zatrudnienie bądź adres działalności na terenie Małopolski. Konkurs patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

2015-07-17
Od 12 do 14 października br., potrwa konferencja organizowana przez Krakowskie Stowarzyszenie Zdrowe Serce i Płuca PULMO-COR działające przy Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej, Instytutu Fizyki Jądrowej oraz Politechniki Krakowskiej.


2015-04-10
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, w dniu 11 kwietnia w sobotę w godzinach 10:00 – 14:00, organizuje obchody Światowego Dnia Zdrowia, połączone z Dniem Otwartym Stacji. To już druga okazja dla wszystkich chętnych, aby zapoznali się z działaniami realizowanymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną. W tym roku zasadniczym celem organizowanego przedsięwzięcia jest promowanie szczepień ochronnych dzieci, a także zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych.
 
 
Polecamy
Nowy rok przynosi bardzo wiele zmian jeśli chodzi o bezpłatne leczenie w przychodniach, poradniach i szpitalach. Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakty w wieloma nowymi placówkami medycznymi, a dużo tych, które dotychczas leczyły w ramach funduszu, nie otrzymały kontraktów. U nas znajdziesz kompletną listę wszystkich zakontraktowanych placówek w Małopolsce.
W tym miejscu każdy Małopolanin znajdzie dokładny wykaz wszytkich uzdrowisk i sanatorów w Małopolsce, które posiadają kontrakt z Narodowym Funuduszem Zdrowia.  Informacje zawierają także telefony, adresy mailowe, strony internetowe i opis profilów leczenia w tych placówkach.
Przydatne strony
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
  • Sfera zainteresowań Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie to pomoc społeczna, polityka prorodzinna i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. ROPS koordynuje również funkcjonowanie systemów zabezpieczenia społecznego, dotyczących świadczeń rodzinnych, w przypadku przemieszczania się Małopolan w granicach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
 • Ministerstwo Zdrowia
  • Ministerstwo Zdrowia prezentuje podstawowe informacje o prawach pacjenta, informację o kolejkach na zabiegi w szpitalach, jakie prawa przysługują polskim pacjentom w Unii Europejskiej, gdzie szukać uzdrowisk.
 • Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
  • Tutaj pacjent ma szanse na uzyskanie bezpłatnych porad prawnych. Znajdzie organizacje wspierające pacjentów, odszuka wszystkie akcje, kampanie i programy interesujące pacjentów. Dowie się o wszystkich prawnych zmianach w służbie zdrowia, a których przeczyta w przystępny sposób.
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prezentuje informacje dotyczące między innymi wsparcia dla rodzin dziećmi, jak szukać pomocy w razie przemocy w rodzinie oraz o społecznych prawach człowieka. Oprócz tego można tu znaleźć informacje na temat nowych przepisów w zakresie pracy i polityki społecznej.
 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Krakowie
  • Tutaj można znaleźć między innymi listę placówek terapii uzależnienia od alkoholu i od środków psychoaktywnych w całej Małopolsce, a także punktów informacji i o telefonach zaufania.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Zdrowie i Rodzina