Wydarzenia
 
2014-09-12
W sobotę 13 września w godzinach 10 - 15 w Nowohuckim Centrum Kultury, przy al. Jana Pawła II 232 odbędą się bezpłatne badania spirometryczne. Wcześniejsza rejestracja nie jest konieczna.
2014-09-12
Danuta Bujok, Justyna Sodur i Daniel Budziak to podopieczni Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, dla których w najbliższą niedzielę (14 września) pobiegną uczestnicy charytatywnego biegu Kraków Business Run. Na starcie na Rynku Głównym o godz. 10:30 pojawi się 3 tys. biegaczy! Zapraszamy do kibicowania!
2014-09-12
Jeśli sam nie odważysz się wziąć udział w zawodach kolarskich enduro, to koniecznie musisz pojawić się w Zawoi, żeby popatrzeć na to niezwykłe sportowe widowisko. Zapraszamy już jutro, w sobotę 13 września na czwarte
eliminacje Endurotrophy.
2014-09-12
Byłeś w Chinach i chcesz się podzielić swoimi fotografiami? Znalazłeś chińskie inspiracje w Polsce? Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w III edycji konkursu fotograficznego "W Chinach i o Chinach".. Najlepsze zdjęcia mają szansę na nagrody o łącznej wartości 5000 zł oraz wystawę, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie w październiku 2014 roku. Prace można nadsyłać jeszcze tylko do poniedziałku 15 września.
2014-09-11
W najbliższą niedzielę, 14 września 2014 zapraszamy do żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie na obchody Europejskiego Dnia Kultury Żydowskiej: Kobiety w judaizmie. Wstęp wolny.
 
 
Polecamy
Nowy rok przynosi bardzo wiele zmian jeśli chodzi o bezpłatne leczenie w przychodniach, poradniach i szpitalach. Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakty w wieloma nowymi placówkami medycznymi, a dużo tych, które dotychczas leczyły w ramach funduszu, nie otrzymały kontraktów. U nas znajdziesz kompletną listę wszystkich zakontraktowanych placówek w Małopolsce.
W tym miejscu każdy Małopolanin znajdzie dokładny wykaz wszytkich uzdrowisk i sanatorów w Małopolsce, które posiadają kontrakt z Narodowym Funuduszem Zdrowia.  Informacje zawierają także telefony, adresy mailowe, strony internetowe i opis profilów leczenia w tych placówkach.
Przydatne strony
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
  • Sfera zainteresowań Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie to pomoc społeczna, polityka prorodzinna i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. ROPS koordynuje również funkcjonowanie systemów zabezpieczenia społecznego, dotyczących świadczeń rodzinnych, w przypadku przemieszczania się Małopolan w granicach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
 • Ministerstwo Zdrowia
  • Ministerstwo Zdrowia prezentuje podstawowe informacje o prawach pacjenta, informację o kolejkach na zabiegi w szpitalach, jakie prawa przysługują polskim pacjentom w Unii Europejskiej, gdzie szukać uzdrowisk.
 • Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
  • Tutaj pacjent ma szanse na uzyskanie bezpłatnych porad prawnych. Znajdzie organizacje wspierające pacjentów, odszuka wszystkie akcje, kampanie i programy interesujące pacjentów. Dowie się o wszystkich prawnych zmianach w służbie zdrowia, a których przeczyta w przystępny sposób.
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prezentuje informacje dotyczące między innymi wsparcia dla rodzin dziećmi, jak szukać pomocy w razie przemocy w rodzinie oraz o społecznych prawach człowieka. Oprócz tego można tu znaleźć informacje na temat nowych przepisów w zakresie pracy i polityki społecznej.
 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Krakowie
  • Tutaj można znaleźć między innymi listę placówek terapii uzależnienia od alkoholu i od środków psychoaktywnych w całej Małopolsce, a także punktów informacji i o telefonach zaufania.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Zdrowie i Rodzina