Wydarzenia
 
2015-12-02
Lekarze z grupy Scanmed, pracujący w Szpitalu Św. Rafała we współpracy z Polskim Towarzystwem Uroginekologicznym, zapraszają na prelekcję dotyczącą problemów pacjentek ze schorzeniami endokrynologicznymi.
2015-11-17
Prezentacja nowatorskich rozwiązań zastosowanych w pilotażowym projekcie Małopolski System Informacji Medycznej, dyskusje i prelekcje praktyków oraz debata o przyszłości projektów z obszaru e-zdrowia – już w środę 18 listopada w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się Konferencja „MAŁOPOLSKI SYSTEM INFORMACJI MEDYCZNEJ” podsumowująca realizację projektu.
2015-11-12
Specjaliści z grupy Scanmed, pracujący w Szpitalu Św. Rafała we współpracy  z Polskim Towarzystwem Uroginekologicznym, zapraszają 19 listopada na czwartą, bezpłatną prelekcję dotyczącą Nowoczesnej Antykoncepcji.
2015-10-28
Województwo Małopolskie, Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa oraz  Dyrekcja i Zespół Realizatora Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie serdecznie zapraszają dzieci z Miasta Tarnowa do udziału w Programie zdrowotnym  dotyczącym profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2015 r.
2015-09-10
Województwo Małopolskie serdecznie zaprasza do udziału w Małopolskich Dniach Profilaktyki Zdrowia  w dniach od 21 do 27 września 2015 roku. Jest to wspólna społeczna akcja profilaktyczna Województwa Małopolskiego oraz Gminy Miejskiej Kraków.
 
 
Polecamy
Nowy rok przynosi bardzo wiele zmian jeśli chodzi o bezpłatne leczenie w przychodniach, poradniach i szpitalach. Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakty w wieloma nowymi placówkami medycznymi, a dużo tych, które dotychczas leczyły w ramach funduszu, nie otrzymały kontraktów. U nas znajdziesz kompletną listę wszystkich zakontraktowanych placówek w Małopolsce.
W tym miejscu każdy Małopolanin znajdzie dokładny wykaz wszytkich uzdrowisk i sanatorów w Małopolsce, które posiadają kontrakt z Narodowym Funuduszem Zdrowia.  Informacje zawierają także telefony, adresy mailowe, strony internetowe i opis profilów leczenia w tych placówkach.
Przydatne strony
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
  • Sfera zainteresowań Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie to pomoc społeczna, polityka prorodzinna i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. ROPS koordynuje również funkcjonowanie systemów zabezpieczenia społecznego, dotyczących świadczeń rodzinnych, w przypadku przemieszczania się Małopolan w granicach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
 • Ministerstwo Zdrowia
  • Ministerstwo Zdrowia prezentuje podstawowe informacje o prawach pacjenta, informację o kolejkach na zabiegi w szpitalach, jakie prawa przysługują polskim pacjentom w Unii Europejskiej, gdzie szukać uzdrowisk.
 • Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
  • Tutaj pacjent ma szanse na uzyskanie bezpłatnych porad prawnych. Znajdzie organizacje wspierające pacjentów, odszuka wszystkie akcje, kampanie i programy interesujące pacjentów. Dowie się o wszystkich prawnych zmianach w służbie zdrowia, a których przeczyta w przystępny sposób.
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prezentuje informacje dotyczące między innymi wsparcia dla rodzin dziećmi, jak szukać pomocy w razie przemocy w rodzinie oraz o społecznych prawach człowieka. Oprócz tego można tu znaleźć informacje na temat nowych przepisów w zakresie pracy i polityki społecznej.
 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Krakowie
  • Tutaj można znaleźć między innymi listę placówek terapii uzależnienia od alkoholu i od środków psychoaktywnych w całej Małopolsce, a także punktów informacji i o telefonach zaufania.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Zdrowie i Rodzina