Wydarzenia
 
2016-05-02
Jutro, (wtorek, 3 maja) o godz. 17 na Małym Rynku w Krakowie odbędzie się jubileuszowa, 60. Lekcja Śpiewania. Tradycyjnie Artyści z kabaretu Loch Camelot pod przewodnictwem Ewy Korneckiej, wspólnie ze zgromadzoną na Małym Rynku wielotysięczną publicznością zaśpiewają najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki. Koncert poprowadzą Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański oraz Kazimierz Madej Dyrektor kabaretu Loch Camelot. Na tę szczególną okazję przygotowano 4000 bezpłatnych śpiewników.
2016-04-29
„[Starość] powitajmy życzliwie i pokochajmy. Bo i ona jest pełna uroku, jeśli potrafisz z niej korzystać”. Myślą Seneki, myśliciela rzymskiego żyjącego dwa tysiące lat temu, Muzeum Archeologiczne w Krakowie rozpoczyna cykl zajęć dla Seniorów. Pierwsze odbędą się we wtorek, 10 maja. Konieczna jest telefoniczna rezerwacja.
2016-04-27
Muzeum Etnograficzne w Krakowie rozpoczyna nowy cykl, otwartych spotkań i warsztatów pn. Muzeum Etnograficzne w terenie. W najbliższy czwartek, 28 kwietnia (15.30 - 17.30) muzeum zaprasza wraz z kolektywem ŻyWa Pracownia do Ogrodu Zabaw przy ul. Piekarskiej. Uczestnicy będą uczyć się podstaw tworzenia żywej architektury.
2016-04-25
To temat najbliższego spotkania odbywającego się w ramach cyklu „Zdrowie Intymne Kobiety”. Uwaga! Termin spotkania uległ zmianie. Zapraszamy w najbliższy czwartek (28 kwietnia) o godz. 19 do centrum medycznego Scanmed przy ul. Armii Krajowej 5 (I p.) w Krakowie. To szansa na rozmowę o tym trudnym temacie z lekarzem specjalistą. Spotkanie jest bezpłatne. 
2016-04-25
We wtorek, 26 kwietnia zapraszamy do Muzeum Archeologicznego w Krakowie na kolejne wtorkowe spotkania dla seniorów. Początek o godzinie 16. Seniorzy będą mogli zwiedzić z przewodnikiem wystawę „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski”. Konieczna jest rezerwacja.
 
 
Polecamy
Nowy rok przynosi bardzo wiele zmian jeśli chodzi o bezpłatne leczenie w przychodniach, poradniach i szpitalach. Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakty w wieloma nowymi placówkami medycznymi, a dużo tych, które dotychczas leczyły w ramach funduszu, nie otrzymały kontraktów. U nas znajdziesz kompletną listę wszystkich zakontraktowanych placówek w Małopolsce.
W tym miejscu każdy Małopolanin znajdzie dokładny wykaz wszytkich uzdrowisk i sanatorów w Małopolsce, które posiadają kontrakt z Narodowym Funuduszem Zdrowia.  Informacje zawierają także telefony, adresy mailowe, strony internetowe i opis profilów leczenia w tych placówkach.
Przydatne strony
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
  • Sfera zainteresowań Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie to pomoc społeczna, polityka prorodzinna i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. ROPS koordynuje również funkcjonowanie systemów zabezpieczenia społecznego, dotyczących świadczeń rodzinnych, w przypadku przemieszczania się Małopolan w granicach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
 • Ministerstwo Zdrowia
  • Ministerstwo Zdrowia prezentuje podstawowe informacje o prawach pacjenta, informację o kolejkach na zabiegi w szpitalach, jakie prawa przysługują polskim pacjentom w Unii Europejskiej, gdzie szukać uzdrowisk.
 • Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
  • Tutaj pacjent ma szanse na uzyskanie bezpłatnych porad prawnych. Znajdzie organizacje wspierające pacjentów, odszuka wszystkie akcje, kampanie i programy interesujące pacjentów. Dowie się o wszystkich prawnych zmianach w służbie zdrowia, a których przeczyta w przystępny sposób.
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prezentuje informacje dotyczące między innymi wsparcia dla rodzin dziećmi, jak szukać pomocy w razie przemocy w rodzinie oraz o społecznych prawach człowieka. Oprócz tego można tu znaleźć informacje na temat nowych przepisów w zakresie pracy i polityki społecznej.
 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Krakowie
  • Tutaj można znaleźć między innymi listę placówek terapii uzależnienia od alkoholu i od środków psychoaktywnych w całej Małopolsce, a także punktów informacji i o telefonach zaufania.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Zdrowie i Rodzina