Wydarzenia
 
2014-12-15
Jeżeli jesteś zapracowanym rodzicem i nie chcesz, by dziecko nudziło się w okresie świątecznej laby, to mamy dla ciebie propozycję. W Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” trwają warsztaty ekologiczne EKOLOKACJA, w ramach których znajdziecie wiele interesujących propozycji.
2014-12-11
Już od najbliższej niedzieli 14 grudnia w ośmiu polskich miastach ruszają bezpłatne spotkania treningowe dla wszystkich chętnych, którzy chcą wystartować w ORLEN Warsaw Marathon 2015. Zajęcia poprowadzą profesjonalni trenerzy ASICS i Sklepu Biegacza, którzy będą korzystać z programu treningowego przygotowanego specjalnie na tę okazję przez Jerzego Skarżyńskiego.
2014-12-08
Jak wygląda nowoczesny pokój porodowy i świetnie wyposażony oddział neonatologii? O tym można się przekonać nie ruszając się z domu dzięki możliwościom technicznym, które zapewnia Internet. Odwiedzenie Centrum Zdrowia Tuchów umożliwia wirtualny spacer po nowych oddziałach szpitala rodzinnego, który mogą teraz odbyć wszyscy zainteresowani.
2014-12-05
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami w sobotę 6 grudnia w godzinach 12.00 - 13.00 na kolejny „Poranek z pandą”. Grudniowe spotkanie zabierze wszystkie dzieci do „Kraju Smoka” w bożonarodzeniową podróż, w czasie której będą mogły spotkać się z przybyłym z Chin Mikołajem i zadać mu pytania w różnych językach.
2014-12-04
Zapraszamy wszystkich narciarzy do udziału w otwartych zawadach o Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim.  Zawody obędą się w tym roku na czterech stacjach narciarskich w Zakopanem: Polana Szymoszkowa, Harenda, Polana Gubałówki oraz  Kasprowy Wierch.Pierwsze zawody Pucharu Zakopanego  zostaną rozegrane  13 grudnia 2014 na Polanie Szymoszkowej. 
 
 
Polecamy
Nowy rok przynosi bardzo wiele zmian jeśli chodzi o bezpłatne leczenie w przychodniach, poradniach i szpitalach. Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakty w wieloma nowymi placówkami medycznymi, a dużo tych, które dotychczas leczyły w ramach funduszu, nie otrzymały kontraktów. U nas znajdziesz kompletną listę wszystkich zakontraktowanych placówek w Małopolsce.
W tym miejscu każdy Małopolanin znajdzie dokładny wykaz wszytkich uzdrowisk i sanatorów w Małopolsce, które posiadają kontrakt z Narodowym Funuduszem Zdrowia.  Informacje zawierają także telefony, adresy mailowe, strony internetowe i opis profilów leczenia w tych placówkach.
Przydatne strony
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
  • Sfera zainteresowań Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie to pomoc społeczna, polityka prorodzinna i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. ROPS koordynuje również funkcjonowanie systemów zabezpieczenia społecznego, dotyczących świadczeń rodzinnych, w przypadku przemieszczania się Małopolan w granicach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
 • Ministerstwo Zdrowia
  • Ministerstwo Zdrowia prezentuje podstawowe informacje o prawach pacjenta, informację o kolejkach na zabiegi w szpitalach, jakie prawa przysługują polskim pacjentom w Unii Europejskiej, gdzie szukać uzdrowisk.
 • Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
  • Tutaj pacjent ma szanse na uzyskanie bezpłatnych porad prawnych. Znajdzie organizacje wspierające pacjentów, odszuka wszystkie akcje, kampanie i programy interesujące pacjentów. Dowie się o wszystkich prawnych zmianach w służbie zdrowia, a których przeczyta w przystępny sposób.
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prezentuje informacje dotyczące między innymi wsparcia dla rodzin dziećmi, jak szukać pomocy w razie przemocy w rodzinie oraz o społecznych prawach człowieka. Oprócz tego można tu znaleźć informacje na temat nowych przepisów w zakresie pracy i polityki społecznej.
 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Krakowie
  • Tutaj można znaleźć między innymi listę placówek terapii uzależnienia od alkoholu i od środków psychoaktywnych w całej Małopolsce, a także punktów informacji i o telefonach zaufania.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Zdrowie i Rodzina