Wydarzenia
 
2015-04-27
Ruszają Centra Organizacji Pozarządowych (COP) powołane przez Województwo Małopolskie w ramach projektu realizowanego z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych pn. „Model Współpracy – Współpraca na medal. Wdrażanie standardów współpracy JST – NGO w Małopolsce”!
2015-04-27
Zapraszamy do udziału w V Festiwalu i Targach ES organizowanych przez Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie dnia 1 maja na terenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu.
2015-04-27
Najpotężniejszy komputer w historii Polski Prometheus, doczekał się dziś swojego oficjalnego otwarcia. Do użytku została również oddana nowa hala komputerowa. Uroczystości odbyły się w CYFRONECIE AGH, przy ulicy Nawojki 11 a w Krakowie.  

2015-04-27
Już w najbliższą środę, 29 kwietnia o godzinie 18:00 w Goethe-Institut w Krakowie odbędzie się drugi wykład o typografii z cyklu „Projektowanie nowoczesności”. Na pierwszym spotkaniu pojawiły się prawdziwe tłumy, co pokazuje, że temat jest interesujący dla krakowian.
2015-04-27
W dniu 23 maja w Żydowskim Muzeum Galicja przy ulicy Dajwór 18 w Krakowie odbędzie się TEDxKazimierz. Jest to konferencja edukacyjna organizowana na wzór światowych, w trakcie której przedstawiane są idee warte rozprzestrzenienia. Pełna krótkich, motywujących przemówień pasjonatów, którzy wnieśli do świata coś niezwykłego.
 
 
Polecamy
Województwo małopolskie prowadzi specjalny serwis, w którym można znaleźć informacje o prognozach stężeń zanieczyszczeń w powietrzu: pyłu PM10, pyłu PM2,5, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, tlenku węgla i ozonu. Określają one ryzyko wystąpienia przekroczeń poziomów dopuszczalnych oraz alarmowych w powietrzu, do których często dochodzi w miastach naszego regionu szczególnie zimą.
Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przypomina o zbliżającym się okresie rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami.
Tutaj znajdziesz serwis internetowy stworzony z myślą o pracodawcach i pracownikach w Małopolsce - Wojewódzki Urząd Pracy uruchomił platformę, która ma służyć pracodawcom, zainteresowanym inwestycjami i poszukujących odpowiednich pracowników w naszym regionie. Strona ma także pomagać osobom, które przez redukcję w firmie tracą pracę.
Kampania „Zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie…” działa już od czterech lat i prowadzona jest wyłącznie przez wolontariuszy. Tak jak wiele mniejszych akcji polega na zbiórce plastikowych nakrętek, ze sprzedaży których udaje się kupić osobom niepełnosprawnym sprzę™ rehablitacyjny.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Obywatel