Wydarzenia
 
2016-06-24
Dochód z licytacji koszulki przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację chorych oraz niepełnosprawnych podopiecznych programu Sursum Corda „na ratunek”.
2016-06-24
Moc atrakcji i wiele ciekawych występów artystycznych podczas odpustu na Piotra i Pawła w Sądeckim Parku Etnograficznym.
2016-06-23
To nie lada gratka dla miłośników kolei. W niedzielę 26 czerwca każdy kto pojawi się na stacji kolejowej w Dobrej (po zakupie biletu – na miejscu) będzie mógł odbyć podróż pociągiem retro z Dobrej do Kasiny Wielkiej i z powrotem. Oprócz tego o godz. 15 odbędzie się bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej „Ósma dwie” Krzysztofa Krawczyka. Będą także dodatkowe atrakcje. Zapraszamy na Galicyjski Piknik Kolejowy. Impreza dofinansowana jest przez województwo małopolskie.
2016-06-22
33 twórców, 25 warsztatów, 11 prezentacji, 5 spotkań autorskich, 4 aktorskie czytania książek, 3 wystawy ilustracji – to wszystko czeka na dzieci i całe rodziny w dniach 7-10 lipca podczas Międzynarodowego Festiwalu Literatury dziecięcej Rabka Festival 2016.
2016-06-21
Przypadająca 2 listopada 2016 roku 150. rocznica urodzin Bronisława Piłsudskiego jest doskonałą okazją, aby przypomnieć tego niezwykłego człowieka – wybitnego naukowca, badacza i muzealnika. Zapraszamy na wystawę „Bronisław Piłsudski – niezwykły brat Marszałka”.
 
 
Polecamy
Województwo małopolskie prowadzi specjalny serwis, w którym można znaleźć informacje o prognozach stężeń zanieczyszczeń w powietrzu: pyłu PM10, pyłu PM2,5, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, tlenku węgla i ozonu. Określają one ryzyko wystąpienia przekroczeń poziomów dopuszczalnych oraz alarmowych w powietrzu, do których często dochodzi w miastach naszego regionu szczególnie zimą.
Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przypomina o zbliżającym się okresie rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami.
Tutaj znajdziesz serwis internetowy stworzony z myślą o pracodawcach i pracownikach w Małopolsce - Wojewódzki Urząd Pracy uruchomił platformę, która ma służyć pracodawcom, zainteresowanym inwestycjami i poszukujących odpowiednich pracowników w naszym regionie. Strona ma także pomagać osobom, które przez redukcję w firmie tracą pracę.
Kampania „Zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie…” działa już od czterech lat i prowadzona jest wyłącznie przez wolontariuszy. Tak jak wiele mniejszych akcji polega na zbiórce plastikowych nakrętek, ze sprzedaży których udaje się kupić osobom niepełnosprawnym sprzę™ rehablitacyjny.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Obywatel