Wydarzenia
 
2015-01-29
Warsztaty interpersonalne dla wszystkich chcących dowiedzieć się, jak skutecznie kreować swój wizerunek, jak wywierać pozytywne wrażenie na innych, a także jak nawiązywać relacje międzyludzkie już 15 lutego w niedzielę w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kropla Słońca.
2015-01-29
1 lutego o godz. 12.30 w Dworze Tetmajerów w Łopusznej odbędzie się promocja książki "Jackowa Zagroda - Łopuszna 1813-2013" autorstwa Danuty Luberdy. Jest to książka przedstawiająca m.in. monografię cmentarza w Łopusznej na przestrzeni 200 lat (Jackowa Zagroda - potoczna nazwa cmentarza w Łopusznej).
2015-01-29
W Muzeum Narodowym w Krakowie dobiega końca wystawa "Olga Boznańska". Potrwa tylko do 1 lutego. W ciągu trzech miesięcy prace jednej z najważniejszych polskich artystek, w towarzystwie dzieł m.in. Velazqueza, Whistlera i Maneta, zobaczyło aż 45 tysięcy gości.
2015-01-28
Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa jest organizatorem nowego projektu pod nazwą „Niepołomice miejsce dla kobiet”.  Czym w rzeczywistości jest projekt? To spotkania dla kobiet i o kobietach. Spotkania tworzące nową przestrzeń do dyskusji na każdy temat.
2015-01-28
Zwariowana zimowa impreza odbędzie już 21 lutego w sobotę. Ze Stacji Narciarskiej o godzinie 11 wystartują autorskie konstrukcje najróżniejszych pojazdów. Na myślenickim stoku góry Chełm w poprzednich edycjach imprezy gościły już czołgi, wieża kontroli lotów, a nawet para królewska.
 
 
Polecamy
Województwo małopolskie prowadzi specjalny serwis, w którym można znaleźć informacje o prognozach stężeń zanieczyszczeń w powietrzu: pyłu PM10, pyłu PM2,5, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, tlenku węgla i ozonu. Określają one ryzyko wystąpienia przekroczeń poziomów dopuszczalnych oraz alarmowych w powietrzu, do których często dochodzi w miastach naszego regionu szczególnie zimą.
Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przypomina o zbliżającym się okresie rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami.
Tutaj znajdziesz serwis internetowy stworzony z myślą o pracodawcach i pracownikach w Małopolsce - Wojewódzki Urząd Pracy uruchomił platformę, która ma służyć pracodawcom, zainteresowanym inwestycjami i poszukujących odpowiednich pracowników w naszym regionie. Strona ma także pomagać osobom, które przez redukcję w firmie tracą pracę.
Kampania „Zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie…” działa już od czterech lat i prowadzona jest wyłącznie przez wolontariuszy. Tak jak wiele mniejszych akcji polega na zbiórce plastikowych nakrętek, ze sprzedaży których udaje się kupić osobom niepełnosprawnym sprzę™ rehablitacyjny.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Obywatel