Wydarzenia
 
2014-12-18
Od 2 grudnia do 23 grudnia 2014 r. prowadzony jest nabór zgłoszeń do Programu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”. Program skierowany jest do organizatorów przedsięwzięć technologicznych, skupiających głównie młode firmy z branż nowych technologii, środowisk start-upowych, które na szeroką skalę organizują tech-eventy.
2014-12-17
O tym jak powstawał najciekawszy, współczesny budynek Krakowa opowiedzą już w najbliższy czwartek, 18 grudnia o godz. 18:30 w ramach cyklu „Spotkania z architekturą”, organizowanego przez Galerię Architektury GAGA w klubokawiarni Pauza in Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (wejście od ul. Szujskiego).
2014-12-12
15 grudnia 2014 r. w Krakowie odbędzie się VII edycja Forum Nowej Gospodarki. Konferencja organizowana jest pod hasłem: Kierunek – Miasto Przyszłości.
Forum organizują wspólnie przedstawiciele świata nauki (Akademia Górniczo-Hutnicza), administracji (Województwo Małopolskie, Urząd Miasta Krakowa) i otoczenia biznesu (Euro InnoPark) przy współpracy z liderami samorządowymi oraz organizacjami przedsiębiorców.
2014-12-10
W dniach 1–2 grudnia reprezentacja Województwa Małopolskiego uczestniczyła w międzynarodowym seminarium w Barcelonie, którego głównym założeniem było promowanie wymiany doświadczeń w zakresie edukacji globalnej prowadzonych przez organizacje pozarządowe i szkoły z regionów partnerskich REDDSO, jak również promowania partnerstw oraz innowacji pedagogicznych.
2014-12-10
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na kolejne „Spotkanie z Mistrzem”, które odbędzie się 17 grudnia (środa) 2014 r. o godzinie 11.00 w Zamku Żupnym. Tym razem gościem będzie Tomasz Chabowski - utytułowany mistrz Kung-Fu.
 
 
Polecamy
Województwo małopolskie prowadzi specjalny serwis, w którym można znaleźć informacje o prognozach stężeń zanieczyszczeń w powietrzu: pyłu PM10, pyłu PM2,5, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, tlenku węgla i ozonu. Określają one ryzyko wystąpienia przekroczeń poziomów dopuszczalnych oraz alarmowych w powietrzu, do których często dochodzi w miastach naszego regionu szczególnie zimą.
W tym miejscu znajdziesz dokładne informacje kogo obowiązuje opłata za korzystanie ze środowiska, a kto jest zwolniony z tych należności. Tutaj znajdziesz także wykaz wymaganych dokumentów do opłat, stawki opłat i wzory formularzy oraz rachunek bankowy na jaki należy wnosić opłaty. Na stronie znajduje się także kontakt do zespołu do spraw weryfikacji opłat i dokładny adres gdzie należy składać sprawozdania za korzystanie ze środowiska.
Tutaj znajdziesz serwis internetowy stworzony z myślą o pracodawcach i pracownikach w Małopolsce - Wojewódzki Urząd Pracy uruchomił platformę, która ma służyć pracodawcom, zainteresowanym inwestycjami i poszukujących odpowiednich pracowników w naszym regionie. Strona ma także pomagać osobom, które przez redukcję w firmie tracą pracę.
Kampania „Zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie…” działa już od czterech lat i prowadzona jest wyłącznie przez wolontariuszy. Tak jak wiele mniejszych akcji polega na zbiórce plastikowych nakrętek, ze sprzedaży których udaje się kupić osobom niepełnosprawnym sprzę™ rehablitacyjny.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Obywatel