Wydarzenia
 
2015-07-28
Przed nami pierwsza edycja Konkursowej Jazdy Samochodem – Rajd Makowski, rozgrywany na terenach gminy Maków Podhalański. Impreza stanowić będzie drugą rundę cyklu SJS MaxiOes6, o puchar Koła Środowiskowego Automobilklubu Śląskiego w Krakowie. Dwie asfaltowe próby drogowe, cztery pętle, nagrody specjalne i huczna ceremonia mety – to wszystko już pierwszego sierpnia!

8 sierpnia w Małopolsce
2015-07-28
Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele produktów zawdzięczamy pszczołowatym. 39% mieszkańców województwa małopolskiego na co dzień nosi dżinsy, ale aż 78% nie wie, że powstają one dzięki zapylaniu bawełny przez te pożyteczne owady. Chcesz poznać więcej niesamowitych faktów na temat zapylaczy i dowiedzieć się więcej o ich ciężkiej pracy? 8 sierpnia świętuj razem z nami Wielki Dzień Pszczół w wybranych  placówkach przyrodniczych z województwa małopolskiego.


Trzebińskie Centrum Kultury zaprasza
2015-07-27
9 sierpnia w niedzielę o godz. 17:00 już po raz jedenasty Trzebińskie Centrum Kultury- Dwór Zieleniewskich zaprasza na Letni koncert Plenerowy, który odbędzie się w parku przy Dworze Zieleniewskich. Wystąpią Magdalena Pilarz-Bobrowska -sopran  oraz Tomasz Białek - tenor wraz z Salonową Orkiestrą Camerata pod dyrekcją Wiesława Murzańskiego.
Spektakl Integracyjny
2015-07-27
Starosta Nowotarski Krzysztof Faber oraz Dyrektor Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju Zbigniew Wójciak zapraszają na Spektakl Integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych pt. „Idę swobodnie, boso”. Uroczysta premiera spektaklu odbędzie się 31 lipca w Teatrze Lalek „Rabcio” o godzinie 13:00.
2015-07-27
Wraz z początkiem kolejnego wakacyjnego miesiąca w Białce Tatrzańskiej szykuje się wielkie wydarzenie. W nadchodzący weekend, 1-2 sierpnia, parking Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska zamieni się w tętniące życiem centrum kultury góralskiej. Wszystko za sprawą XIX Festynu Białczańskiego.


 
 
Polecamy
Województwo małopolskie prowadzi specjalny serwis, w którym można znaleźć informacje o prognozach stężeń zanieczyszczeń w powietrzu: pyłu PM10, pyłu PM2,5, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, tlenku węgla i ozonu. Określają one ryzyko wystąpienia przekroczeń poziomów dopuszczalnych oraz alarmowych w powietrzu, do których często dochodzi w miastach naszego regionu szczególnie zimą.
Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przypomina o zbliżającym się okresie rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami.
Tutaj znajdziesz serwis internetowy stworzony z myślą o pracodawcach i pracownikach w Małopolsce - Wojewódzki Urząd Pracy uruchomił platformę, która ma służyć pracodawcom, zainteresowanym inwestycjami i poszukujących odpowiednich pracowników w naszym regionie. Strona ma także pomagać osobom, które przez redukcję w firmie tracą pracę.
Kampania „Zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie…” działa już od czterech lat i prowadzona jest wyłącznie przez wolontariuszy. Tak jak wiele mniejszych akcji polega na zbiórce plastikowych nakrętek, ze sprzedaży których udaje się kupić osobom niepełnosprawnym sprzę™ rehablitacyjny.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Obywatel