Wydarzenia
 
2014-04-16
W Wielką Sobotę (19 kwietnia) zapraszamy do Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju, gdzie odbędą się uroczyste święcenie pokarmów.
2014-04-16
Święto bacowskie, majówka wędkarska, festyn „U zbiegu kultur”, wystawa i koncerty – tak zapowiada się Majówka Tatrzańska, która wystartuje już w środę, 30 kwietnia i potrwa do poniedziałku 5 maja.
2014-04-16
Bieg po wiedzę, koncert, spektakl i oczywiście festiwalowe prezentacje krakowskich uczelni – tak zapowiada się XIV edycja Festiwalu Nauki w Krakowie, który zaplanowano na maj tego roku (21-24 maja).
2014-04-15
W pierwszą sobotę po świętach wielkanocnych swoje podwoje otwiera Rabkoland w Rabce Zdrój. Organizatorzy zapewniają, że w nowym sezonie nie zabraknie wielu nowości i atrakcji.
2014-04-15
Jeszcze tylko do wtorku, 22 kwietnia możemy zobaczyć w Zamku Żupnym w Wieliczce prace z konkursu „Najpiękniejsza pisanka z soli”
 
 
Polecamy
Województwo małopolskie prowadzi specjalny serwis, w którym można znaleźć informacje o prognozach stężeń zanieczyszczeń w powietrzu: pyłu PM10, pyłu PM2,5, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, tlenku węgla i ozonu. Określają one ryzyko wystąpienia przekroczeń poziomów dopuszczalnych oraz alarmowych w powietrzu, do których często dochodzi w miastach naszego regionu szczególnie zimą.
W tym miejscu znajdziesz dokładne informacje kogo obowiązuje opłata za korzystanie ze środowiska, a kto jest zwolniony z tych należności. Tutaj znajdziesz także wykaz wymaganych dokumentów do opłat, stawki opłat i wzory formularzy oraz rachunek bankowy na jaki należy wnosić opłaty. Na stronie znajduje się także kontakt do zespołu do spraw weryfikacji opłat i dokładny adres gdzie należy składać sprawozdania za korzystanie ze środowiska.
Tutaj znajdziesz serwis internetowy stworzony z myślą o pracodawcach i pracownikach w Małopolsce - Wojewódzki Urząd Pracy uruchomił platformę, która ma służyć pracodawcom, zainteresowanym inwestycjami i poszukujących odpowiednich pracowników w naszym regionie. Strona ma także pomagać osobom, które przez redukcję w firmie tracą pracę.
Kampania „Zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie…” działa już od czterech lat i prowadzona jest wyłącznie przez wolontariuszy. Tak jak wiele mniejszych akcji polega na zbiórce plastikowych nakrętek, ze sprzedaży których udaje się kupić osobom niepełnosprawnym sprzę™ rehablitacyjny.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Obywatel