Wydarzenia
 
2014-11-27

W dniach 15 – 23 listopada 2014 roku odbyła się 16. edycja Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) pod patronatem Centrum Północ-Południe przy Radzie Europy. Hasłem przewodnim tegorocznego TEG było: „Czy wiesz, co zjesz jutro? Nie wszyscy na świecie są pewni codziennego posiłku. TEG 2014 – BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE”.

2014-11-27
W średniowiecznych piwnicach MCK otwarta została wystawa pt. „Galicyjski Thanatos. Cmentarze wojenne w Galicji Zachodniej z lat 1914–1918”. Prezentowane są na niej współczesne i archiwalne fotografie oraz reprodukcje projektów nekropolii, akwareli i pocztówek.
2014-11-25
W dniu 24 listopada 2014 r. w Krakowie w Sali konferencyjnej Cechu Rzemiosł Spożywczych odbyło się szkolenie poświęcone znakowaniu środków spożywczych w kontekście zmian wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Szkolenie zorganizowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rozwoju Gospodarczego.
2014-11-25
Przed nami ostatni tydzień wystawy drzeworytów ludowych z kolekcji Józefa Gwalberta Pawlikowskiego zachowanej we Lwowie. Z tej okazji Muzeum Etnograficzne w Krakowie przygotowało specjalny program wydarzeń kończących wystawę – w weekend, 29 i 30 listopada.
2014-11-20
Od połowy listopada do 10 grudnia w całej Małopolsce prowadzona będzie kampania społeczna zachęcająca mieszkańców regionu do poprawy szeroko rozumianych kontaktów międzyludzkich. Akcja jest odpowiedzią na niepokojące badania socjologiczne pokazujące, iż żyjemy w coraz większej społecznej izolacji.
 
 
Polecamy
Województwo małopolskie prowadzi specjalny serwis, w którym można znaleźć informacje o prognozach stężeń zanieczyszczeń w powietrzu: pyłu PM10, pyłu PM2,5, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, tlenku węgla i ozonu. Określają one ryzyko wystąpienia przekroczeń poziomów dopuszczalnych oraz alarmowych w powietrzu, do których często dochodzi w miastach naszego regionu szczególnie zimą.
W tym miejscu znajdziesz dokładne informacje kogo obowiązuje opłata za korzystanie ze środowiska, a kto jest zwolniony z tych należności. Tutaj znajdziesz także wykaz wymaganych dokumentów do opłat, stawki opłat i wzory formularzy oraz rachunek bankowy na jaki należy wnosić opłaty. Na stronie znajduje się także kontakt do zespołu do spraw weryfikacji opłat i dokładny adres gdzie należy składać sprawozdania za korzystanie ze środowiska.
Tutaj znajdziesz serwis internetowy stworzony z myślą o pracodawcach i pracownikach w Małopolsce - Wojewódzki Urząd Pracy uruchomił platformę, która ma służyć pracodawcom, zainteresowanym inwestycjami i poszukujących odpowiednich pracowników w naszym regionie. Strona ma także pomagać osobom, które przez redukcję w firmie tracą pracę.
Kampania „Zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie…” działa już od czterech lat i prowadzona jest wyłącznie przez wolontariuszy. Tak jak wiele mniejszych akcji polega na zbiórce plastikowych nakrętek, ze sprzedaży których udaje się kupić osobom niepełnosprawnym sprzę™ rehablitacyjny.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Obywatel