Wydarzenia
 
2015-07-03
Przed nami 16. Wielkie Odkrywanie Małopolski, plebiscyt, w którym wyłaniamy i promujemy to, co nasz region ma najlepszego do zaoferowania turystom. Co odkryjemy w tym roku? Wszystko zależy od Państwa! Organizatorami plebiscytu są "Gazeta Krakowska" oraz Samorząd Województwa Małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna, Radio Kraków SA i Telewizja Polska Oddział w Krakowie.


Małopolskie szlaki turystyki kolejowej
2015-07-03
5 lipca o godzinie 10.45 z dworca kolejowego w Nowym Sączu odjedzie do stacji Kasina Wielka „Pociąg do śpiewania” z historyczną lokomotywą spalinową SP42. Przejazd zabytkowym pociągiem retro będzie inauguracją projektu pn. „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej na bazie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej”, realizowanego przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei z inicjatywy i przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
2015-07-02
Już 12 lipca o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie nowotarskiego półfinału Małopolskiego Festiwalu Smaku (Rynek w Nowym Targu).
2015-07-02
Biblioteka Polskiej Piosenki i Lokomotywa Koalicja Kolei Galicyjskiej zapraszają na bicie rekordu w jednoczesnym odśpiewaniu piosenki kolejowej, 5 lipca br. - Stacja PKP Kasina Wielka.
2015-07-02
Prawie 100 programistów w 21 zespołach pracowało w miniony weekend nad projektami dla Stolicy Małopolski opartymi o technologię BLE. Efekt hackathonu odbywającego się w ramach projektu BeaconValley.io to kilkanaście prototypów aplikacji, które niebawem pomogą zmienić Kraków w przyjazne smart city.
 
 
Polecamy
Województwo małopolskie prowadzi specjalny serwis, w którym można znaleźć informacje o prognozach stężeń zanieczyszczeń w powietrzu: pyłu PM10, pyłu PM2,5, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, tlenku węgla i ozonu. Określają one ryzyko wystąpienia przekroczeń poziomów dopuszczalnych oraz alarmowych w powietrzu, do których często dochodzi w miastach naszego regionu szczególnie zimą.
Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przypomina o zbliżającym się okresie rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami.
Tutaj znajdziesz serwis internetowy stworzony z myślą o pracodawcach i pracownikach w Małopolsce - Wojewódzki Urząd Pracy uruchomił platformę, która ma służyć pracodawcom, zainteresowanym inwestycjami i poszukujących odpowiednich pracowników w naszym regionie. Strona ma także pomagać osobom, które przez redukcję w firmie tracą pracę.
Kampania „Zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie…” działa już od czterech lat i prowadzona jest wyłącznie przez wolontariuszy. Tak jak wiele mniejszych akcji polega na zbiórce plastikowych nakrętek, ze sprzedaży których udaje się kupić osobom niepełnosprawnym sprzę™ rehablitacyjny.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Obywatel