Wydarzenia
 
2016-05-26
Zabawy, warsztaty, pokazy, zwiedzanie i smakowite jedzenie – to wszystko czeka na dzieci z okazji Dnia Dziecka w środę, 1 czerwca (9-14) w Sądeckim Parku Etnograficznego i Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Wstęp 1 zł.
2016-05-24
Do 31 lipca można decydować czy całość składki emerytalnej pozostawić w ZUS, czy też część przekazywać do OFE.
2016-05-23
Miłośnicy, badacze i twórcy lokalnego dziedzictwa kulturowego – to nagroda przyznawana z myślą o nich. Rusza V edycja Nagrody Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa za wybitne i szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w Małopolsce. Wnioski o nagrodę można składać do środy 15 czerwca.
2016-05-16
Piękno wszechświata i przyrody, w nauce, sztuce i literaturze – to główny temat tegorocznej, trzeciej edycji Copernicus Festiwal w Krakowie. To festiwal, na którym zaproszeni goście, będą reprezentować najrozmaitsze dyscypliny nauki i obszary sztuki – od neurobiologii i fizyki, przez filozofię, aż po rzeźbę i literaturę. Próba rozwiązania zagadki piękna, jak chyba żadnego innego pojęcia w historii ludzkości, pokazuje, że nauka i humanistyka są sobie niezwykle potrzebne. Zapraszamy od wtorku 17 maja do niedzieli 22.
2016-05-15
W weekend, 20 - 22 maja w Gorlicach będziemy mieli okazję uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu – wystawie Bonsai, której będą towarzyszyć warsztaty, takie jak formowanie drzewek bonsai, które będzie odbywać się pod okiem wielokrotnie uhoronowanego prestiżowymi nagrodami, miłośnika bonsai - Milana Roskoša ze Słowacji.
 
 
Polecamy
Województwo małopolskie prowadzi specjalny serwis, w którym można znaleźć informacje o prognozach stężeń zanieczyszczeń w powietrzu: pyłu PM10, pyłu PM2,5, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, tlenku węgla i ozonu. Określają one ryzyko wystąpienia przekroczeń poziomów dopuszczalnych oraz alarmowych w powietrzu, do których często dochodzi w miastach naszego regionu szczególnie zimą.
Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przypomina o zbliżającym się okresie rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami.
Tutaj znajdziesz serwis internetowy stworzony z myślą o pracodawcach i pracownikach w Małopolsce - Wojewódzki Urząd Pracy uruchomił platformę, która ma służyć pracodawcom, zainteresowanym inwestycjami i poszukujących odpowiednich pracowników w naszym regionie. Strona ma także pomagać osobom, które przez redukcję w firmie tracą pracę.
Kampania „Zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie…” działa już od czterech lat i prowadzona jest wyłącznie przez wolontariuszy. Tak jak wiele mniejszych akcji polega na zbiórce plastikowych nakrętek, ze sprzedaży których udaje się kupić osobom niepełnosprawnym sprzę™ rehablitacyjny.
 
Przeskocz do głównej zawartości

Obywatel