Drodzy rodzice i dzieci zapraszamy do wielkiej podróży przez nasz region! 

Magiczna mapa Małopolski! 

    Malowanki, układanki, quizy, magiczne postaci i miejsca, opowieści i zabawy - zapraszamy Was do wielkiej podróży przez Małopolskę. 

    Z myślą o najmłodszych przybliżamy ciekawe miejsca oraz związane z nimi historie i legendy.
Na mapie Małopolski znajdziecie siedem regionów, a w każdym z nich umieściliśmy kilka związanych z nimi gier, zabaw i opowieści. Każda ma swojego przewodnika.

    Przez te zabawy chcemy zachęcić dzieci do samodzielnego myślenia, koncentracji, rozwijania spostrzegawczości oraz zdobywania wiedzy o Małopolsce.
Młodsze dzieci, które jeszcze nie umieją czytać będą potrzebowały na początku waszej pomocy w wyjaśnieniu zadania. Potem juz na pewno dadzą sobie radę same. 
    
    Mamy nadzieję, że zaproponowane gry spodobają się nie tylko przedszkolakom i młodszym dzieciom ale i tym starszym. Życzymy dobrej zabawy! Wielka podróż Małopolka!


    Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, zwanej Małopolską, piękna królewna Euforia została porwana przez złego i obrzydliwego smoka Teodora. Na ratunek wyruszył dzielny rycerz Małopolek.     

    Podejmij wyzwanie i wraz z nim rusz śladem smoka wawelskiego. Znajdź i uwolnij królewnę ukrytą przez smoka za małopolskimi górami i lasami.
Nie jest to łatwe zadanie, ale wdzięczność królewny będzie ogromna. 

    Kliknij na zdjęcie obok, a dowiesz się czy rycerzowi udało sie uratować Euforię? Zapraszamy do gry!


 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
Przeskocz do głównej zawartości

Obywatel