Wydarzenia
 
2013-02-04
Elektroniczna rejestracja pacjentów, przekazywanie dokumentacji medycznej i zleceń badań drogą elektroniczną, integracja systemów informatycznych pomiędzy wszystkimi małopolskimi szpitalami dla ułatwienia kompleksowej obsługi medycznej chorego – to wszytko już niedługo może stać się jak najbardziej realne. Małopolska Rada ds. Społeczeństwa Informacyjnego pracuje nad sposobem wprowadzenia takich rewolucyjnych zmian w służbie zdrowia w naszym regionie.
2012-12-11
Jak Małopolanie radzą sobie z technologiami informacyjnymi, w jaki sposób ich umiejętności są wykorzystywane w życiu prywatnym i zawodowym? Czego jeszcze musimy się nauczyć w zakresie IT, a co świadczy o naszych silnych stronach – tego wszystkiego mogliśmy się dowiedzieć podczas wczorajszej (10 grudnia) konferencji 'Podwyższanie kwalifikacji mieszkańców Małopolski w zakresie IT', która była podsumowaniem kilkuletniego projektu o tej samej nazwie.
2012-11-23
W poniedziałek, 10 grudnia w nowej siedzibie Katedry Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przy ul. Kawiory 21 odbędzie się konferencja poświęcona podsumowaniu projektu „Podwyższanie kwalifikacji mieszkańców Małopolski w zakresie IT', dofinansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
2012-06-28
Każda gmina i powiat w Małopolsce może wziąć udział w projekcie dzięki któremu najuboższe rodziny i osoby niepełnosprawne otrzymają bezpłatnie sprzęt komputerowy i dostęp do Internetu. Gminy i powiaty, które zdecydują się na przyłączenie do projektu poniosą zaledwie 10 procent całkowitych kosztów inwestycji. Województwo małopolskie jako lider projektu czeka na zgłoszenia do 20 lipca tego roku.
2012-06-21
Do poniedziałku, 25 czerwca można zgłaszać chęć udziału w gali zwieńczającej IV edycję małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Uroczystość z udziałem marszałka województwa odbędzie w czwartek, 28 czerwca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA w Krakowie.
 
 
Publikacje
OSTATNIA MILA BUDOWA I EKSPLOATACJA TELEINFORMATYCZNEJ SIECI DOSTĘPOWEJ, CZĘŚĆ III
Poradnik dla operatorów i samorządowców Wiesław Baług, Jarosław Józik, Robert Mierzwiński, Jacek Oko, Andrzej Sobczak Fundacja Wspomagania Wsi, Warszawa 2010
BUDOWA SIECI SZEROKOPASMOWYCH PROJEKT TECHNICZNY, BUDOWA I EKSPLOATACJA SIECI, CZĘŚĆ II
Poradnik dla samorządowców Eugeniusz W. Gaca, Krzysztof J. Heller, Paweł M. Marchelek Fundacja Wspomagania Wsi, Warszawa 2009
Poradnik dla samorządowców na temat planowania i przygotowania koncepcji budowy sieci szerokopasmowych
Poradnik dla samorządowców na temat planowania i przygotowania koncepcji budowy sieci szerokopasmowych na terenach wiejskich. Podręcznik przygotowany został we współpracy Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Fundacji Wspomagania Wsi oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest to pierwsza publikacja z tej serii. Poradnik opisuje proces przygotowania koncepcji budowy informatycznej sieci szerokopasmowej. Pokazuje przykładowe rozwiązania techniczne i koszty, jakie z nimi są związane. Zawiera również wiele praktycznych wzorów dokumentów, takich jakl wzór zamówienia czy umowy z wykonawcą. Przyszły inwestor, stosując sie do zawartych w podreczniku informacji, uniknie błędów, które moga przełożyć się na straty finansowe. Praca zbiorowa pod redakcją dr. inż. Jarosława M. Janiszewskiego (autorzy: dr inż. Waldemar E. Grzebyk; mgr inż. Danuta Iłowska; dr inż. Jarosław M. Janiszewski; mgr inż. Grzegorz Puszczyk).
 
Przeskocz do głównej zawartości

Sieć Szerokopasmowa