Kalendarium
 
2014-09-13 - 2014-09-20
W sobotę 13 września w Zakopanem rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach”, który potrwa do soboty 20 stycznia. Program festiwalu został oparty na nowatorskim sposobie połączenia muzyki klasycznej z innymi dziedzinami sztuki (fotografią, filmem, pokazem) i jej prezentacji przez artystów różnych technik twórczych.
2014-09-19
Do piątku 19 września trwa zgłaszanie amatorskich młodzieżowych (od 17 roku życia) grup teatralnych z całej Polski do VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego w Scenie „i”. Festiwal zaplanowano na październik tego roku.
2014-09-19
Jeden z nowoczesnych i komfortowych pociągów, które niebawem będą wozić pasażerów po Małopolsce i sąsiednich województwach może mieć nazwę, którą sam wymyślisz. Województwo wspólnie z Gazetą Krakowską ogłosiło konkurs na nazwy dla 16 nowych pociągów. Zgłoszenia można wysyłać do piątku 19 września. Do wygrania nagrody!
2014-09-19 - 2014-09-19

Zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie  na wystawę malarstwa autorstwa Anny Kaseji, Natalii Legutko, Justyny Jankowska oraz Natalii Fundowicz . Autorki wystawy są studentkami malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej- Rzepeckiej.

2014-09-20
Bądź jak profesjonalny szef kuchni! Stwórz fantazyjne dekoracje rzeźbione z warzyw i owoców! Potrafią one wprawić w zdumienie nawet najbardziej wymagających gości. Prawdziwą ozdobą i niezwykłą dekoracją Twojego domu może być również i dynia. Po ubiegłorocznym sukcesie, organizatorzy III Festiwalu Zaklęte w Dyni zapraszają w sobotę 20 września dzieci (powyżej 10 r.ż.), młodzież i dorosłych na bezpłatne warsztaty carvingowe. Ruszyły zapisy na warsztaty.
2014-09-20 - 2014-09-21
II Jarmark Norbertański - Rycerze w Zabierzowie to największa impreza rycerska odbywająca się w tym roku w Małopolsce. Już 20 i 21 września (sobota, niedziela) na Błonia Zabierzowskie do podkrakowskiego Zabierzowa ściągnie blisko 30 bractw rycerskich z południowej Polski, których członkowie staną do boju w licznych turniejach.
2014-09-21
W niedzielę 21 września zapraszamy do Łapanowa na IV Festiwal Rosołu. Jedna z najbardziej znanych, tradycyjnych, narodowych potraw – rosół doczekał się swojego festiwalu, który już na stałe wpisał się do kalendarza imprez w naszym regionie.
 
 
Kalendarzyk
select
select
select

Polecamy
Województwo małopolskie prowadzi specjalny serwis, w którym można znaleźć informacje o prognozach stężeń zanieczyszczeń w powietrzu: pyłu PM10, pyłu PM2,5, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, tlenku węgla i ozonu. Określają one ryzyko wystąpienia przekroczeń poziomów dopuszczalnych oraz alarmowych w powietrzu, do których często dochodzi w miastach naszego regionu szczególnie zimą.
W tym miejscu znajdziesz dokładne informacje kogo obowiązuje opłata za korzystanie ze środowiska, a kto jest zwolniony z tych należności. Tutaj znajdziesz także wykaz wymaganych dokumentów do opłat, stawki opłat i wzory formularzy oraz rachunek bankowy na jaki należy wnosić opłaty. Na stronie znajduje się także kontakt do zespołu do spraw weryfikacji opłat i dokładny adres gdzie należy składać sprawozdania za korzystanie ze środowiska.
Tutaj znajdziesz serwis internetowy stworzony z myślą o pracodawcach i pracownikach w Małopolsce - Wojewódzki Urząd Pracy uruchomił platformę, która ma służyć pracodawcom, zainteresowanym inwestycjami i poszukujących odpowiednich pracowników w naszym regionie. Strona ma także pomagać osobom, które przez redukcję w firmie tracą pracę.
12
 
Przeskocz do głównej zawartości

Kalendarium