Wydarzenia
 
2016-04-27
Muzeum Etnograficzne w Krakowie rozpoczyna nowy cykl, otwartych spotkań i warsztatów pn. Muzeum Etnograficzne w terenie. W najbliższy czwartek, 28 kwietnia (15.30 - 17.30) muzeum zaprasza wraz z kolektywem ŻyWa Pracownia do Ogrodu Zabaw przy ul. Piekarskiej. Uczestnicy będą uczyć się podstaw tworzenia żywej architektury.
2016-04-26
To nie było łatwe zadanie. Jurorzy musieli wyłonić zwycięzców spośród autorów ponad 500 zdjęć. W najbliższy czwartek. 28 kwietnia poznamy tych najlepszych. Zapraszamy do Metaforma Cafe w Krakowie (ul. Powiśle 11). na wernisaż wystawy siódmej edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia.
2016-04-22
Już 27 czerwca w Niepołomicach wystartuje bezpłatna szkółka piłkarska, która prowadzona będzie przez trenerów Borussii Dortmund. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja. Poszukiwane są dzieci z całej Polski w wieku od 7 do 12 lat, których największą pasją jest piłka nożna. W szkoleniach wezmą udział dzieci wyłonione w drodze konkursu fotograficznego. 
2016-04-21
W najbliższą niedzielę (24 kwietnia) zapraszamy do Muzeum Archeologicznego w Krakowie na warsztaty dla dzieci, które wprowadzą je w barwny świat kultury, sztuki i wierzeń mieszkańców starożytnego Egiptu. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.
2016-04-21
To konkurs dla gimnazjalistów, w którym uczniowie mogą wygrać czytniki e-book, a nauczyciele prowadzący semestralny kurs języka chińskiego. Zapraszamy na wędrówkę przez Chiny, bo to geografia tego kraju jest kluczowym tematem, konkursu ogłoszonego przez Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zgłoszenia do pierwszego etapu trwają do 5 maja.
 
 
Polecamy
Zachęcamy Państwa do lektury 18. już wydania e-magazynu „Bliżej Brukseli”. Tematem przewodnim najnowszego numeru jest tak ważny dla wszystkich mieszkańców Ziemi problem zmian klimatycznych. Z najnowszego wydania naszego magazynu dowiedzą się Państwo także jakie nadzieje wiązane były ze szczytem COP21 w Paryżu i jakie rozwiązania legislacyjne planuje w tej dziedzinie Komisja Europejska. Cennym źródłem informacji będą również wypowiedzi ekspertów oceniających skutki zmian klimatu i ich wpływu na nasze życie. Unia Europejska od 25 lat jest liderem wśród wdrażających działania na rzecz poprawy klimatu i walki z globalnym ociepleniem, chociażby poprzez ograniczenia w ilości emitowanych zanieczyszczeń. W tym kontekście warto pamiętać o pionierskiej w skali Polski walki naszego regionu – Małopolski o oddychanie czystym powietrzem. O naszych działaniach w walce ze smogiem przeczytać można w stałym dziale „Małopolska podbija Brukselę”.
Zobacz poprzednie numery magazynu
Zobacz także
Lubisz zagadki, chcesz się sprawdzić czy dobrze idzie ci przeliczanie i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o Małopolsce. Sprawdź się w quizie „Zagadki w liczbach ukryte”.
Chłopska Szkoła Biznesu - to gra planszowa, która w ciekawy i nietypowy sposób uczy podstaw ekonomii. To doskonała alternatywa do zwykłych lekcji w szkołach, bo może w niej zagrać równocześnie nawet 30 osób! Grę można wypożyczyć w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie.
Dilettante to działania artystyczno-edukacyjne, których celem jest wsparcie i pomoc edukacyjna dla nauczycieli i instruktorów pracujących z amatorskimi, dziecięcymi i młodzieżowymi grupami teatralnymi, oraz dostarczanie wiedzy z zakresu historii i teorii dramatu.  Dilettante to działania artystyczno-edukacyjne, których celem jest wsparcie i pomoc edukacyjna dla nauczycieli i instruktorów pracujących z amatorskimi, dziecięcymi i młodzieżowymi grupami teatralnymi, oraz dostarczanie wiedzy z zakresu historii i teorii dramatu.
Praktyczne informacje
W tym miejscu znajdziesz wyszukiwarkę, która pomoże ci znaleźć kierunek studiów, kursy i szkolenia, ofertę e-learningową, przedszkolną, szkolną, seminaria i konferencje. Staże, praktyki zawodowe, warsztaty i wykłady naukowe w całej Małopolsce.
W tym miejscu znajdziesz wyszukiwarkę, która pomoże ci znaleźć konkretne przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, policealne, szkoły dla dorosłych, szkoły specjalne, uczelnie wyższe, placówki pozaszkolne i instytucje doradztwa zawodowego. Dzięki mapce umieszczonej w tym miejscu możesz szukać szkół w całej Małopolsce, ale także w poszczególnych powiatach naszego województwa.
Oferta jest prosta. Wystarczy wybrać na mapie, umieszczonej na stronie, jeden lub więcej powiatów i sprawdzić, czy w tej części województwa masz szansę na znalezienie interesującej cię praktyki. Platforma ma charakter otwarty, więc znajdują się tylko te praktyki, które organizatorzy samodzielnie wpisali je do rejestru.
Oferta współpracy dla szkół
Zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne z Małopolski do współpracy ze szkołami z Regionu Rhône-Alpes w Republice Francuskiej. Zgłoszenia:
Gabriela.Pawlik@umwm.pl
 
Przeskocz do głównej zawartości

Edukacja