Wydarzenia
 
2014-04-16
Bieg po wiedzę, koncert, spektakl i oczywiście festiwalowe prezentacje krakowskich uczelni – tak zapowiada się XIV edycja Festiwalu Nauki w Krakowie, który zaplanowano na maj tego roku (21-24 maja).
2014-04-15
W pierwszą sobotę po świętach wielkanocnych swoje podwoje otwiera Rabkoland w Rabce Zdrój. Organizatorzy zapewniają, że w nowym sezonie nie zabraknie wielu nowości i atrakcji.
2014-04-15
– Niepełnosprawność to jedynie bariera umysłu – mówi Marcin, uczestnik III edycji Telekariery. To projekt, który daje szansę na aktywizację zawodową niepracującym osobom niepełnosprawnym z Małopolski. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca kwietnia.
2014-04-14

Jeszcze tylko do poniedziałku, 21 kwietnia studenci kierunków informatycznych i pokrewnych mogą zgłaszać swoje pomysły na „Inteligentna metropolię” w siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu ABB IT Challenge. Nagrodą główną w trzyetapowej rywalizacji jest 25 tysięcy zł.
2014-04-14
Zabytki posiadają swoje historie tak jak ludzie życiorysy. Niektóre z nich są intrygujące, inne zaskakujące, bywają też komiczne lub tragiczne, czasem zawierają wątki kryminalne. Historie jednych obiektów zachowały się w pamięci, ale niestety są i takie, których historia zginęła w mroku dziejów. Zapraszamy uczniów do ciekawego konkursu, w którym to oni będą autorami ciekawych historii wskazanych przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, eksponatów. Historie można przesyłać do piątku, 25 kwietnia.
 
 
Polecamy
Lubisz odwiedzać muzea, oglądać wystawy i chodzić na ciekawe koncerty i filmy? Problem w tym, że brakuje ci na to pieniędzy? W Małopolsce istnieje projekt, który rozwiąże twoje problemy. Bon kultury -  to szansa na udział w wybranych wydarzeniach kulturalnych  po wyjątkowo korzystnych cenach.
Zobacz także
  • Szkolenia e-leaningowe
    • W tym miejscu można znaleźć dziewięć bezpłatnych kursów e-learningowych. Dzięki udziałowi w tych internetowych szkoleniach oszczędza sie czas i pieniądze. Bez wychodzenia z domu można między innymi nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, czy jak przygotować projekty unijne.
Lubisz zagadki, chcesz się sprawdzić czy dobrze idzie ci przeliczanie i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o Małopolsce. Sprawdź się w quizie „Zagadki w liczbach ukryte”.
Chłopska Szkoła Biznesu - to gra planszowa, która w ciekawy i nietypowy sposób uczy podstaw ekonomii. To doskonała alternatywa do zwykłych lekcji w szkołach, bo może w niej zagrać równocześnie nawet 30 osób! Grę można wypożyczyć w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie.
Dilettante to działania artystyczno-edukacyjne, których celem jest wsparcie i pomoc edukacyjna dla nauczycieli i instruktorów pracujących z amatorskimi, dziecięcymi i młodzieżowymi grupami teatralnymi, oraz dostarczanie wiedzy z zakresu historii i teorii dramatu.  Dilettante to działania artystyczno-edukacyjne, których celem jest wsparcie i pomoc edukacyjna dla nauczycieli i instruktorów pracujących z amatorskimi, dziecięcymi i młodzieżowymi grupami teatralnymi, oraz dostarczanie wiedzy z zakresu historii i teorii dramatu.
PREZENTACJA: "Opieka medyczna skierowana do klienta/pacjenta w różnych grupach wiekowych." PRZEDSIĘBIORCA: GEERS Akustyka słuchu, Kraków Gabinet profilaktyki słuchu. Ochrona słuchu, aparaty słuchowe i badanie słuchu. http://www.geers.pl/
Praktyczne informacje
W tym miejscu znajdziesz wyszukiwarkę, która pomoże ci znaleźć kierunek studiów, kursy i szkolenia, ofertę e-learningową, przedszkolną, szkolną, seminaria i konferencje. Staże, praktyki zawodowe, warsztaty i wykłady naukowe w całej Małopolsce.
W tym miejscu znajdziesz wyszukiwarkę, która pomoże ci znaleźć konkretne przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, policealne, szkoły dla dorosłych, szkoły specjalne, uczelnie wyższe, placówki pozaszkolne i instytucje doradztwa zawodowego. Dzięki mapce umieszczonej w tym miejscu możesz szukać szkół w całej Małopolsce, ale także w poszczególnych powiatach naszego województwa.
Oferta jest prosta. Wystarczy wybrać na mapie, umieszczonej na stronie, jeden lub więcej powiatów i sprawdzić, czy w tej części województwa masz szansę na znalezienie interesującej cię praktyki. Platforma ma charakter otwarty, więc znajdują się tylko te praktyki, które organizatorzy samodzielnie wpisali je do rejestru.
Oferta współpracy dla szkół
Zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne z Małopolski do współpracy ze szkołami z Regionu Rhône-Alpes w Republice Francuskiej. Zgłoszenia:
Gabriela.Pawlik@umwm.pl
 
Przeskocz do głównej zawartości

Edukacja