Wydarzenia
 
2015-03-03
Już w ten piątek rozpoczęcie cyklu warsztatów fotograficznych dla dzieci w wieku  10 – 12 lat. Podczas zajęć dzieciaki „zaprzyjaźnią” się ze swoimi aparatami poznając zarówno ich techniczne właściwości jak i sposoby wykorzystania sprzętu w praktyce. Krótko mówiąc będzie to przygoda i zabawa ze światłem, obrazem.
2015-02-17
Zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w programie „Solidarna Szkoła”  organizowanym przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskie Centrum Solidarności. W programie pokazujemy Solidarność jako przykład współpracy i zaangażowania obywatelskiego, które mogą stać się inspiracją do podejmowania działania dla młodszych pokoleń. Zapraszamy na wirtualne warsztaty z edukatorami Europejskiego Centrum Solidarności, spotkania z działaczami społecznymi oraz finał projektu w nowoczesnym wnętrzu jednego z najciekawszych muzeów w Polsce.
2015-02-13
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zaprasza Państwa do udziału w bezpłatnym projekcie, który jest skierowany do przedszkoli publicznych i niepublicznych, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, publicznych i niepublicznych punktów przedszkolnych oraz zespołów wychowania przedszkolnego, które prowadzą edukację przedszkolną dzieci.
Zapraszamy przedszkola, które jeszcze  nie zgłosiły się do projektu!
2015-02-02
Autorzy najpiękniejszych szopek, kartek świątecznych i bożonarodzeniowych aniołków odebrali w piątek z rąk burmistrza Nowego Targu, Grzegorza Watychy nagrody za udział w konkursach świątecznych organizowanych przez szkoły podstawowe nr 5, 6 i 11.
2015-01-14
"Polska Rama Kwalifikacji – zmiana dla edukacji i rynku pracy" pod takim tytułem w całej Małopolsce odbywają się konferencje Instytutu Badań Edukacyjnych skierowane do przedstawicieli powiatowych urzędów pracy, szkół i placówek oświatowych, uczelni, instytucji edukacyjnych, specjalistów ds. szkoleń i rynku pracy. Najbliższe spotkania zaplanowane są w Bochni - 20 stycznia i w Zakopanem - 29 stycznia.
 
 
Polecamy
Lubisz odwiedzać muzea, oglądać wystawy i chodzić na ciekawe koncerty i filmy? Problem w tym, że brakuje ci na to pieniędzy? W Małopolsce istnieje projekt, który rozwiąże twoje problemy. Bon kultury -  to szansa na udział w wybranych wydarzeniach kulturalnych  po wyjątkowo korzystnych cenach.
Zobacz także
Lubisz zagadki, chcesz się sprawdzić czy dobrze idzie ci przeliczanie i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o Małopolsce. Sprawdź się w quizie „Zagadki w liczbach ukryte”.
Chłopska Szkoła Biznesu - to gra planszowa, która w ciekawy i nietypowy sposób uczy podstaw ekonomii. To doskonała alternatywa do zwykłych lekcji w szkołach, bo może w niej zagrać równocześnie nawet 30 osób! Grę można wypożyczyć w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie.
Dilettante to działania artystyczno-edukacyjne, których celem jest wsparcie i pomoc edukacyjna dla nauczycieli i instruktorów pracujących z amatorskimi, dziecięcymi i młodzieżowymi grupami teatralnymi, oraz dostarczanie wiedzy z zakresu historii i teorii dramatu.  Dilettante to działania artystyczno-edukacyjne, których celem jest wsparcie i pomoc edukacyjna dla nauczycieli i instruktorów pracujących z amatorskimi, dziecięcymi i młodzieżowymi grupami teatralnymi, oraz dostarczanie wiedzy z zakresu historii i teorii dramatu.
Praktyczne informacje
W tym miejscu znajdziesz wyszukiwarkę, która pomoże ci znaleźć kierunek studiów, kursy i szkolenia, ofertę e-learningową, przedszkolną, szkolną, seminaria i konferencje. Staże, praktyki zawodowe, warsztaty i wykłady naukowe w całej Małopolsce.
W tym miejscu znajdziesz wyszukiwarkę, która pomoże ci znaleźć konkretne przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, policealne, szkoły dla dorosłych, szkoły specjalne, uczelnie wyższe, placówki pozaszkolne i instytucje doradztwa zawodowego. Dzięki mapce umieszczonej w tym miejscu możesz szukać szkół w całej Małopolsce, ale także w poszczególnych powiatach naszego województwa.
Oferta jest prosta. Wystarczy wybrać na mapie, umieszczonej na stronie, jeden lub więcej powiatów i sprawdzić, czy w tej części województwa masz szansę na znalezienie interesującej cię praktyki. Platforma ma charakter otwarty, więc znajdują się tylko te praktyki, które organizatorzy samodzielnie wpisali je do rejestru.
Oferta współpracy dla szkół
Zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne z Małopolski do współpracy ze szkołami z Regionu Rhône-Alpes w Republice Francuskiej. Zgłoszenia:
Gabriela.Pawlik@umwm.pl
 
Przeskocz do głównej zawartości

Edukacja