Wydarzenia
 
2015-12-16
Korzystając z pozytywnych doświadczeń z akcji przeprowadzanych w trakcie ferii zimowych w poprzednich latach, kiedy na stronie  Wrota Małopolski zamieszczane były informacje o organizowanych w całej Małopolsce wydarzeniach dla dzieci i młodzieży, również w tym roku proponujemy Państwu możliwość zaprezentowania informacji na naszej stronie.
2015-11-13
Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, który z upoważnienia Ministra Edukacji Narodowej od 2010 roku kieruje polskich nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą, ogłasza uzupełniającą rekrutację nauczycieli polonistów i nauczania początkowego oraz nauczyciela fizyki i chemii do pracy dydaktycznej za granicą na rok szkolny 2015/2016 w krajach Europy Środkowo-Wschodniej: Ukraina, Białoruś, Mołdawia.
wysoko w rankingu maturalnym
2015-07-09
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością wśród absolwentów gimnazjów, którzy dokonują wyboru dalszego kierunku kształcenia. Tegoroczne wyniki matur potwierdzają wzrastającą renomę szkoły na rynku edukacyjnym małopolskich szkół.

2015-06-25
Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w konkursie grantowym dla jednostek samorządu terytorialnego na realizację projektów z zakresu edukacji ekonomicznej dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

2015-06-02
Już wkrótce – 20.06.2015 odbędzie się kolejna edycja największych targów pracy dla specjalistów branży IT - KARIERA IT. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy,  a także wziąć udział w branżowych prelekcjach najlepszych ekspertów poświęconych zarówno problemom technologicznym, jak i zagadnieniom związanym z aplikowaniem na stanowiska IT oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych dla uczestników.
 
 
Polecamy
Zapraszamy Państwa do lektury 17. numeru e-magazynu „Bliżej Brukseli” tym razem poświęconego zagadnieniu srebrnej gospodarki. Koncept ten, nazywany również Silver Economy, określa wszelaką aktywność ekonomiczną angażującą osoby w starszym wieku. Ta nowa i szybko rozwijająca się dziedzina stanowi zarazem szansę dla nowoczesnych przedsiębiorstw, jak i wyzwanie dla decydentów wobec starzenia się społeczeństw. Działania polityczne na poziomie  Unii Europejskiej, Państw i regionów są już prowadzone od kilku lat. Środki finansowe gromadzone przez pokolenia, które skorzystały z boomu gospodarczego lat powojennych, motywują wiele firm do oferowania produktów i usług, często wykorzystujących technologie ICT, skierowanych do osób starszych. Czy polskie i europejskie firmy będą umiały skorzystać z tej szansy?
Zobacz także
Lubisz zagadki, chcesz się sprawdzić czy dobrze idzie ci przeliczanie i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o Małopolsce. Sprawdź się w quizie „Zagadki w liczbach ukryte”.
Chłopska Szkoła Biznesu - to gra planszowa, która w ciekawy i nietypowy sposób uczy podstaw ekonomii. To doskonała alternatywa do zwykłych lekcji w szkołach, bo może w niej zagrać równocześnie nawet 30 osób! Grę można wypożyczyć w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie.
Dilettante to działania artystyczno-edukacyjne, których celem jest wsparcie i pomoc edukacyjna dla nauczycieli i instruktorów pracujących z amatorskimi, dziecięcymi i młodzieżowymi grupami teatralnymi, oraz dostarczanie wiedzy z zakresu historii i teorii dramatu.  Dilettante to działania artystyczno-edukacyjne, których celem jest wsparcie i pomoc edukacyjna dla nauczycieli i instruktorów pracujących z amatorskimi, dziecięcymi i młodzieżowymi grupami teatralnymi, oraz dostarczanie wiedzy z zakresu historii i teorii dramatu.
Praktyczne informacje
W tym miejscu znajdziesz wyszukiwarkę, która pomoże ci znaleźć kierunek studiów, kursy i szkolenia, ofertę e-learningową, przedszkolną, szkolną, seminaria i konferencje. Staże, praktyki zawodowe, warsztaty i wykłady naukowe w całej Małopolsce.
W tym miejscu znajdziesz wyszukiwarkę, która pomoże ci znaleźć konkretne przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, policealne, szkoły dla dorosłych, szkoły specjalne, uczelnie wyższe, placówki pozaszkolne i instytucje doradztwa zawodowego. Dzięki mapce umieszczonej w tym miejscu możesz szukać szkół w całej Małopolsce, ale także w poszczególnych powiatach naszego województwa.
Oferta jest prosta. Wystarczy wybrać na mapie, umieszczonej na stronie, jeden lub więcej powiatów i sprawdzić, czy w tej części województwa masz szansę na znalezienie interesującej cię praktyki. Platforma ma charakter otwarty, więc znajdują się tylko te praktyki, które organizatorzy samodzielnie wpisali je do rejestru.
Oferta współpracy dla szkół
Zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne z Małopolski do współpracy ze szkołami z Regionu Rhône-Alpes w Republice Francuskiej. Zgłoszenia:
Gabriela.Pawlik@umwm.pl
 
Przeskocz do głównej zawartości

Edukacja