• II stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza: na obszarze Krakowa wprowadzony zostaje II stopień zagrożenia. Przepraszamy za błąd przy informacji o I stopniu zagrożenia.
  Prawidłowy komunikat dla Krakowa
Zapisz się, by otrzymywać komunikaty ostrzegawcze i alarmowe dla obszaru:
select
 
 
 

Z powodu wdrażania nowego systemu gromadzenia, weryfikacji i raportowania wyników pomiaru zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego niektóre stacje pomiarowe w najbliższych tygodniach mogą nie zostać ujęte w załączonej informacji o jakości powietrza w Małopolsce. Przepraszamy za utrudnienia!

Aktualna jakość powietrza w Małopolsce
 • Kraków, Al. Krasińskiego
  dostateczna
 • Kraków, ul. Bujaka
  dobra
 • Kraków, ul. Bulwarowa
  dobra
 • Nowy Sącz
  dobra
 • Olkusz
  brak danych
 • Skawina
  dobra
 • Sucha Beskidzka
  brak danych
 • Tarnów
  dobra
 • Trzebinia
  dobra
 • Zakopane
  dobra

na podstawie danych z automatycznych stacji pomiarowych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie

Prognozy średniodobowej jakości powietrza dla Małopolski
Dzisiaj
wtorek, 7 lipca 2015 r.
Jutro
środa, 8 lipca 2015 r.
Pojutrze
czwartek, 9 lipca 2015 r.

dla Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Olkusza, Skawiny, Trzebini i Zakopanego prognozy dostępne na stronach tych miast są dodatkowo przetworzone modelem statystycznym i z tego względu powinny wykazywać się lepszą sprawdzalnością niż dane odczytane z mapy województwa

Polecamy:

Monitoring Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie
Portal Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
Prognozy zanieczyszczenia powietrza dla Polski i Europy
Program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego
Małopolska Infrastruktura Informacji Przestrzennej
Jakość powietrza w miastach Europy
System prognozowania zanieczyszczeń IMGW Kraków

Dane o aktualnych stężeniach zanieczyszczeń w powietrzu prezentowane są dzięki współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Krakowie. Prezentowane dane pomiarowe nie są zweryfikowane i stanowią jedynie poglądową informację o poziomach zanieczyszczeń. Zweryfikowane historyczne dane pomiarowe dostępne są tutaj. Prognozy jakości powietrza przygotowywane są na zlecenie Województwa Małopolskiego przez Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Modelowanie prowadzone jest przy użyciu globalnego modelu chemii troposfery najnowszej generacji GEM-AQstosowanego w serwisie www.ekoprognoza.pl. Prognozy stanowią informację o ryzyku wystąpienia wysokich stężeń zanieczyszczeń powietrza, co oznacza, że nie muszą się sprawdzić. Jako wskaźnik jakości powietrza został wykorzystany Common Air Quality Index (CAQI), który został opracowany w projekcie CITEAIR i jest stosowany na stronie www.airqualitynow.eu. Wskazówki w zakresie wpływu zanieczyszczeń na zdrowie oraz zalecanych działań powstały przy współpracy z Katedrą Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Projekt finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Wszelkie uwagi i sugestie dotyczące funkcjonowania prognoz zanieczyszczeń prosimy przesyłać na adres: ekoprognoza@umwm.pl

Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska