Można zawalczyć o pieniądze na karierę zawodową
2012-05-08 - 2012-05-13

Studenci i absolwenci macie szansę na zdobycie 5 tysięcznego stypendium na spełnienie marzeń związanych z rozwojem edukacyjnym. Do rozdania jest ponad 90 tysięcy złotych.
Wolontariat w Kenii, biznes piwowarski, kurs języka arabskiego w Kairze, zakup oscyloskopu - to tylko kilka z 27 marzeń, jakie spełniła Fundacja Absolvent.pl w ramach II edycji „Stypendium z Wyboru”.
- Od początku projektu, przy wsparciu mecenasów, spełniliśmy 39 marzeń wartych ponad 150 tysięcy złotych - mówi Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl.
Teraz wystartowała trzecia edycja tego programu. Jest on skierowany do studentów i absolwentów, którzy ukończyli studia najpóźniej rok temu. Stypendium z Wyboru spełnia marzenia związane z edukacją bądź z rozwojem kariery zawodowej. Na realizację celu można dostać nawet 5 tysięcy złotych.

Program ma za zadanie zapełnić lukę na rynku uczelnianym. Obecnie studenci mogą dostać stypendium naukowe bądź socjalne. Zaś absolwenci nie dostaną już żadnego wsparcia.
- Nasz projekt pozwala stać się bardziej atrakcyjnym w oczach pracodawcy. Młodzi ludzie są świadomi obecnej sytuacji na rynku pracy, dlatego chcą się rozwijać, jednak nie każdy ma na to pieniądze - wyjaśnia Katarzyna Godlewska.

Laureatka II edycji Magdalena Grdeń, twierdzi, że zdobyte stypendium wpłynie znacząco na jej karierę zawodową. Magdzie udało się zdobyć 2 tysiące 700 złotych na kurs języka hiszpańskiego w Hiszpanii. - Same studia językowe nie są gwarancją dla pracodawców, że osoba starająca się o dane stanowisko zna języki obce. Sytuacja zmienia się jednak, gdy w grę wchodzi certyfikat czy zagraniczny kurs. Poza tym, kurs i certyfikat to nie tylko "dodatkowe punkty w CV", ale także rzeczywista poprawa znajomości hiszpańskiego - wyjaśnia laureatka.

O tym, jak pomaga program Stypendium z Wyboru przekonali się laureaci I edycji, która odbyła się wiosną 2011 roku. Zwycięzcy tamtej edycji już mają sukcesy na swoim koncie. Ewa Wszelaka, obecnie uczy się na Warwick University. - Nie tylko mam możliwość studiowania na prestiżowej uczelni w Wielkiej Brytanii, ale także mogę rozwijać się zawodowo. Udało mi się zostać wolontariuszką w jednym z najlepszych liceów w Reading, gdzie mieszkam. Zostałam także koordynatorką wycieczek w jednej ze szkół językowych w Londynie - opowiada Ewa, która w przyszłości chce zostać nauczycielką w Wielkiej Brytanii.

Od czasu pierwszej edycji zmieniło się też życie Marka Pietraszuna, który w styczniu nagrał swój album na sprzęcie zakupionym za stypendium. - Do jednego z utworów powstał teledysk, dzięki niemu trafiłem do większej ilości odbiorców - mówi Marek. - Poza tym, w pewnym sensie Stypendium z Wyboru przyczyniło się do przyznania mi stypendium ministra, ponieważ był to jeden z wymienionych sukcesów - dodaje na koniec.

Jak zawalczyć o Stypendium z Wyboru?
W pierwszym etapie należy zrobić pracę aplikacyjną w formie filmiku, eseju bądź prezentacji i przesłać ją przez stronę www.stypendiumzwyboru.pl do 13 maja 2012 roku do godz. 23:59. W programie można brać udział indywidualnie lub w grupach (maksymalnie 5-osobowych). - Stawiamy na ludzi ambitnych, kreatywnych i zdeterminowanych - zaznacza Dominik Wiegand, członek zarządu Fundacji Absolvent.pl.

O tym, kto dostanie stypendium rozstrzygnie drugi etap - głosowanie Internautów i Mecenasów. Głosowanie trwa od 21 maja do 1 lipca 2012 roku do godz. 23:59 - chętni mogą zagłosować raz na każdą z prac przez stronę www.stypendiumzwyboru.pl. Pod każdą z aplikacji będzie umieszczony przycisk „Lubię to!”. Stypendium otrzymają te osoby/zespoły, które zdobędą najwięcej głosów. Wyniki zostaną podane z początkiem lipca.

Więcej informacji na temat programu na stronie www.stypendiumzwyboru.pl

Mecenasi: Polska Rada Biznesu, T-Mobile, Ernst&Young, Antal International, MDDP, TVN, Grupa PZU, Thales Polska, Outsourcing Experts, PLL LOT, Nestlé Polska, Falck Medycyna, Infosys, Sklepy Komfort, Microsoft, Sodexo, MEDIACAP SA, Henkel, Pelion, Novartis.
Patroni medialni: Puls Biznesu, Radio Eska.
apud
FacebookWykopDiggTwitterE-mailWięcej...
 
 
O stypendium mogą ubiegać się studenci i absolwenci, ktorzy ukończyli studia rok temu
fot. renata Szostek
 
Przeskocz do głównej zawartości

Kalendarium